Karadeniz Pet

Dişi kuşun Gagasındaki sorun ne ?

• Konbuyu başlatan Gokay Akgul
  • Başlangıç tarihi
G

Gokay Akgul

Guest
Merhaba arkadaşlar kardeşimin istanbuldan bana getirdiği kuşlardan dişi olanın ceresinde bi sorun var sanırım ve kuş genel olarak yyarı uyku modunda ama yeme içmede problem yok. eşiyle öpüşüyo yem veriyolar bbirbirine ama sadece tüyleri kabarık açık yemle beslenmiş şimdi değiiştirdim sorun ordan kaynaklanabilirmi?

pzgfx.jpg

pzggb.jpg

pzggw.jpg

pzghk.jpg

pzghw.jpg

mantar olabilir. kabuk kabuk oldu mu hiç ceresi.

usta daha yeni aldık kuşları ceresindeki deliklerden birisi yok gibi bişey yarılmış gibi yani. bunun tedavisi varmı mantarsa eğer ?Açık yemile beslenmiş bu kuşlar :/

veterinere götür bence mantarsa vazelin sürmelisin diye biliyorum inş önemli bir şey yoktur...

mantar degl bu benzer bir kuş burda bi ustada da var, daha önce ceresinden bir parça kopmuş ! çok büyük ihtimal kavga esnasnda olmustur ! sıkntı olacagını sanmıyorum istiyorsanz anlayan bir veterinere gösterin

eyvallah usta sagolasın.vazelın surucem.ama ınsallh bı sorun yoktur. sız sız olun acıkta satılan yem kuslarınıza vermeyın.

açık yemle alakası olacağını sanmıyorum

tamam sağolasın. pekı bu ceresi boyle kabuk gıbı ama bı tarafı kopmus gıbı. yara mı yoksa hastalık mı ? tunekte hep tuylerını kabartıp duruyor

Bu kuşun rahatsızlığı benim fikrim o burunla alakalı değil.. Başka bir sıkıntısı var.. Ayrıca güvenilir bir yerden aldığınızda açık yem daha taze olur.. En azından ben öyle düşünüyorum ve açık alıyorum.. Kuşunuzda mantar olduğunu düşünmüyorum Yücel Beyin dediği gibi eski bir hyaralanmadan kalmış olabilir.. Erkek kuşunuzda maşaallah çok güzel

Bu kuşun rahatsızlığı benim fikrim o burunla alakalı değil.. Başka bir sıkıntısı var.. Ayrıca güvenilir bir yerden aldığınızda açık yem daha taze olur.. En azından ben öyle düşünüyorum ve açık alıyorum.. Kuşunuzda mantar olduğunu düşünmüyorum Yücel Beyin dediği gibi eski bir hyaralanmadan kalmış olabilir.. Erkek kuşunuzda maşaallah çok güzel

Güzel düşünceleriniz ve yardımlarınız için teşekkürler. yemini açık almycam çnkü kimseye güvenmiyorum. İnşallah dişi düzelirde yumurtasını yavrusunu paylaşırıım sizinle :)

Geri