Karadeniz Pet

Dişi kuşun kızışma süresi

umut asal

Meraklı Üye
benim bi dişi kuşum var kızışmıs ama çok bagriyor bu kuşun kızısma dönemi ne kadar sürüyor ne kadarda kızısmadan cıkıyor gagasında siyahlıklar vardı kabuk gibi döküldü bi burnunun altında kalcı azcık kızısmadan cıkıyormu ve bu cıkması kac gun sürer yada süresi varmı cıkmasını istiyorum erkek kusa cok bagriyor tellerı sert bi şekilde ısırıyor kızısmıs ama erkek kur yapmak istedimi erkeki ısırıyo gaga atiyo ama sert deil bu yüzden cıkmasını istiyom bi süresi varmı bu kızısmanın erkek kus kafasını sallıyo kur yapcak gagasına vuruyo dişi kusun ama disi bi gaga atiyo ozaman başliyo bagırmaya cıkcıkcık anlamadım gitti bendeki bütün dişi kuşlar sıkıntılı ya :d

Sağlıklı günlerde besleyin damızlık kuşlar yumurta verim zamanına gelince her daim kızgın olacaklardır

o kadar kızgın kus niye kur yaptırmıyo kendisine erkek kur yapmak istiyo gaga atiyo erkeke neden olabilir

birde dişi kusun kafasındaki tüyler kabarık gagasının yanındaki tüylerde sanki kavga edicekmiş gibi erkek bişey yapsa

Ne zamandır beraberler ve erkek kuşunuz evcil dişiyi sonradan mı aldınız

dişiyi alalı 4 gün oldu ve aldımdada cok canlıydı ve alırken almamın sebebı kafesin altında kafesle kur yapiyodu dişi kuş ondan aldım erkekle iyi anlasır dıye erkeki alalı 1 ay oldu yeniler yani ama erkek 3 dişi deistirdi 1 ay içinde ilk dişisiyle eş olmuştu ama çok yavruydu ondan deiştim 2. si hastaydı 3 ünçüsüde bu iste bu dişi çok yaramaz canlı dişiyi alalı 4 gün oldu aldım gün farklı kafese koydum ve hep erkekin kafesinin oraya gidiyodu erkekin oraya gitmek istiyodu tellerı sert set ısırıyodu bende koyim dedim koydum gün erkeke çok bagırdı yem yedirmedi bişey yaptırmadı 1-2 ötse erkek dişi cok bagırıyodu bende bi başka kafese aldım ayırcaktım 15 gün filan dayanamadım yine birleştirdim ama eskisi gibi çok bagırmıyo ama yine aynı tavırlar aynı şeyler

Kiziskinlik dönem dönem artip azalsada sizin disinize kendinden iri hareketli aktif baskin bir erkek lazim

bu dişi hep böyle yapiyo bunlar aynı kafeste dursalar anlaşabilirlermi

Beraber yasadikca ya anlasacaklar yada kovalamaca devam decek

ya aklıma bişey geldi dişi gibi görünüp erkek cıkma olasılıkı varmı :D

Geri