Karadeniz Pet

Dişi kuşun yavrusu ile çiftleşme isteği

Kamen

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Vakti zamanında dişi kuluçkada iken erkek ile kavga etmişler ve ben de erkeği ayırmış idim.
Dişi yavruları besledi büyüttü yavrularda 35 33 ve 31 günlük oldular.
Bugün yaptığım gözlemlerde dişi kuşun yavrusu ile çiftleşmek istediğini gördüm.
Yavruyu sıkıştırıyor gagalıyor ve sonrasında kuyruk kaldırıyor üzerine çıkmasını sağlamak için.
Yavru bazen yuvaya giriyor bazen çıkıyor yem kirabildiginden emin değilim fakat en doğrusu ayırmak mı olur?

Vakti zamanında dişi kuluçkada iken erkek ile kavga etmişler ve ben de erkeği ayırmış idim.
Dişi yavruları besledi büyüttü yavrularda 35 33 ve 31 günlük oldular.
Bugün yaptığım gözlemlerde dişi kuşun yavrusu ile çiftleşmek istediğini gördüm.
Yavruyu sıkıştırıyor gagalıyor ve sonrasında kuyruk kaldırıyor üzerine çıkmasını sağlamak için.
Yavru bazen yuvaya giriyor bazen çıkıyor yem kirabildiginden emin değilim fakat en doğrusu ayırmak mı olur?
35 gunluk olduysa kiriyordur yeme kolay erisebiliyor mu yavrular

Aspur daldari verin kirarlar buyuk ihtimalle disi boşda olsa yumurtlar

62 gunde yumurta gelir normalde yavrular yuvaliktan cikar cikmaz yumurtayi birakir

62 gunde yumurta gelir normalde yavrular yuvaliktan cikar cikmaz yumurtayi birakir
35 ve 33 günlük olan yavruları bir kaç kez yemlikte iken gördüm.
Yeme ulaşma güçlükleri yok.
31 günlük olan yavrunun gelişimi biraz yavaş gerçekleşti yumurtadan çıktığı günden bu yana.
35 ve 33 günlük olanları ayırsam ve en küçüklerini bıraksam anne diğer yavruları arar mı ya da yadırgar mı?
Çünkü yavrular yem istedikçe yine de besliyor onları.

Ayirabilirsiniz son yavrular kucuk kalabiliyor son yavruyuda takip edin kirarsa ayirin yumurta mamasi verirsiniz erkegi atin ciftlessinler bos yumurta yapmasin

Ayirabilirsiniz son yavrular kucuk kalabiliyor son yavruyuda takip edin kirarsa ayirin yumurta mamasi verirsiniz erkegi atin ciftlessinler bos yumurta yapmasin
dişinin ilk kuluçkası idi 3 yavruyu tek başına büyüttü.
Bir müddet dinlendireyim diyordum.
Nasılsa kızgınlık yumurta yapacaksa eşe atmam daha mı doğru olur?

Yavrular yeme düştüğünde dişi yumurtlamış olacak bir erkek atıp gözlemleyin anlaşıyorlarsa ve erkek yavrulara zarar vermiyorsa kafeste kalsın.

Yavrular yeme düştüğünde dişi yumurtlamış olacak bir erkek atıp gözlemleyin anlaşıyorlarsa ve erkek yavrulara zarar vermiyorsa kafeste kalsın.
3-5 güne yavrular yem kırmaya başlamış olurlar.
Eşi yavrulara zarar verdiği için ayırmış idim.
Yanına koysam muhtemelen yine zarar verir yavrulara.
Nasip kısmet diyelim bakalım.

Geri