Karadeniz Pet

Dişi kuyruk kaldiriyor bekliyor ama erkek sadece kur yapıyor.

Fıstık ile limon

Yeni Üye
Erkek kuşu alalı 3 ay filan oldu disiye kur yapıyor dişi de kuyruğunu kaldırıyor bekliyor ama erkek kuş kursesi çıkarmaya devam ediyor dişi de sinirlenip vurmaya başlıyor.
Birde ırkları ney acaba?
jjQryD.jpg

m5JgJ4.jpg
o96qE9.jpg

J6O8AQ.jpg

Erkegin irki jumbo disinin ingiliz galiba goremedim

Erkek kuş jumbo, dişi nin tüyleri kabarık hasta değil umarım,
dişi kuş yerli. Dişi kuş kuyruk kaldiriyorsa hazir demek ki
erkek icin biraz zaman gerekiyor, mama takviyesi yapin
faydası gelir.
Yeşil tunegin biraz aşağı alin yavalik seviyesine ve imkan varsa
Ahsap tünek kullanin.

Dişi hollanda kırığı gibi duruyor.
Kafesi çok ihmal etmeyin. Tabanı sık sık temizlemek gerek.

Ben şehir dışındaydım yeni geldim firsat bulamadim :) yeni yeni ilgilenmeye basladim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:20 -->-> Daha önceki mesaj 17:16 --

Erkek kuş jumbo, dişi nin tüyleri kabarık hasta değil umarım,
dişi kuş yerli. Dişi kuş kuyruk kaldiriyorsa hazir demek ki
erkek icin biraz zaman gerekiyor, mama takviyesi yapin
faydası gelir.
Yeşil tunegin biraz aşağı alin yavalik seviyesine ve imkan varsa
Ahsap tünek kullanin.

Sağolun.
Şehir dışından yeni geldim yeni ilgilenmeye başladım dişi hasta değil uyurken kabartiyor kendini ev biraz soğumuş dediğim gibi yeni ilgilenmeye basliyorum :)

Genelde sorun çıkaran dişi olur eğer dişi dediğiniz gibi kendini hazır hissedip kuyruğunu kaldırıyorsa kısa zamanda erkekten cevap gelecektir. Bereketli üretimler.

[MENTION=17069]Fıstık ile limon[/MENTION] Dişi yerli erkek jumbo. Yakında çiftleşirler. Dişi hazır olduktan sonra gerisi gelir merak etme.

Genelde sorun çıkaran dişi olur eğer dişi dediğiniz gibi kendini hazır hissedip kuyruğunu kaldırıyorsa kısa zamanda erkekten cevap gelecektir. Bereketli üretimler.

Dişi kuşum ele alışkın ve konuşkan 3 yildir benimle.
Kactane eş aldım hepsini dövüyordu sonradan eş tuttu ama korkmustu zavallı kuşlar.
İlk zamanlar bunlada kavga ediyordu ama eş tuttular galiba :)
Dişi kuş cok kızgın 2 yildir ceresi kahverengi erkek kur yapsın hemen kuyruk kaldırır. Bu sefer bari yavru alalım :)

yazdıklarınıza bakılırsa dişi kuşunuzun yaşı üretim için riskli olan sınıra gelmiş. mümkünse 3 yaş üzeri dişileri yavrulatmaya çalışmayın. onlar için çok yorucu ve riskli olabiliyor.

Dişi kuşum ele alışkın ve konuşkan 3 yildir benimle.
Kactane eş aldım hepsini dövüyordu sonradan eş tuttu ama korkmustu zavallı kuşlar.
İlk zamanlar bunlada kavga ediyordu ama eş tuttular galiba :)
Dişi kuş cok kızgın 2 yildir ceresi kahverengi erkek kur yapsın hemen kuyruk kaldırır. Bu sefer bari yavru alalım :)

İnşallah bu sefer olur.

Geri