Karadeniz Pet

Dişi mi? Erkek mi?

boncuk06

Yeni Üye
Üstadlar merhaba.. Kuşum 2 yaşında yanına dişi bir kuş aldım ama 6 aydır bir faaliyet yok. Üstüne sürekli kavga ediyorlar.. Ben kuşumu daha 1 haftalıkken erkek diyerek aldım. Hatta konuşuyor bile.. Ama acaba yanılıyor muyum diye düşünmeye başladım. Bir iki fotoğraf ekleyeceğim. Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• DSC_2047.JPG
    DSC_2047.JPG
    837.2 KB · Görüntüleme: 44
  • DSC_2049.JPG
    DSC_2049.JPG
    621.6 KB · Görüntüleme: 45
  • DSC_2051.JPG
    DSC_2051.JPG
    736.7 KB · Görüntüleme: 42
  • DSC_2054.JPG
    DSC_2054.JPG
    703.5 KB · Görüntüleme: 42
  • DSC_2056.JPG
    DSC_2056.JPG
    823.9 KB · Görüntüleme: 39
  • DSC_2058.JPG
    DSC_2058.JPG
    773.6 KB · Görüntüleme: 36
  • DSC_2061.JPG
    DSC_2061.JPG
    806 KB · Görüntüleme: 35
  • DSC_2062.JPG
    DSC_2062.JPG
    794.1 KB · Görüntüleme: 40
  • DSC_2063.JPG
    DSC_2063.JPG
    793.4 KB · Görüntüleme: 35
Ömür boyunca bekleseniz yinede yavru alamazsiniz ayni cinsten yavru olmaz cunki kusunuz disi :D

Kuş çok güzel bir dişi ancak yoğun tüye girmiş vitamin takviyesi yapın

Kusunuz dişi sağlıkla besleyin diğer disiyi değişip erkek alabilirsiniz

kuş dişide tost makinesi satılıkmı üstad :)

Ne verdiniz vitamin olarak. Tüylerdeki problemler için forumda birçok konu var. Araştırıp uygun tedaviyi uygularsanız hallolabilir.

Güzel bir dişi 6 aydır eziyet çektirmişsiniz hayvana malesef. Tüyden çıkmaması enteresan maydonoz verin arada temizlenmiş ve selpak ile suyu kurulanmış olarak ama.

Güzel bir dişi 6 aydır eziyet çektirmişsiniz hayvana malesef. Tüyden çıkmaması enteresan maydonoz verin arada temizlenmiş ve selpak ile suyu kurulanmış olarak ama.

valla erkek diye aldım zaten.. Az çok kuştan da anlarım.. Ceresindeki mavilik ve konuşması beni yanılttı.. Dişiler nadir konuşur diye duymuştum.. Neyse bu da bize bir tecrübe oldu...

İlaçlar ve vitaminler hakkında geniş bilgiye sahip olan arkadaşlar var. Yardımcı olacaktır size. Ama sanki biotin takviyesi gerekli gibi geldi bana.

Bu tarz kalıplı kuşlarda tüy dönemi biraz sıkıntılı geçer. Yem ve vitamin dışında bu süreci en iyi DOĞAL B VİTAMİNİ DEPOSU olan Soyulmuş Yulaf içi ile atlatabiliriz. Ayrı bir yemlikte 2 gün üst üste verin zaten tadını aldımı bırakmaz. Ayrıca vitamin kullanmak isterseniz haftada 1 gün vitamin ve 1 gün yeşillik verebilirsiniz. En kalıplı en vasıflı kuşlar bile bu yöntemle 10 günde tüyden çıkar şahsen şu güne kadar hiç bir kuşumun en yoğun tüy dönemi 1 haftayı geçmedi. Bu arada Kuşunuz Bariz dişi.