petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişi mubişimin yaşı ve yumurtlama isteği hk.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Gizem Koca tarafından 10 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Gizem Koca

Gizem Koca New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar resimdeki mubişim 4 yıldır benimle, aldığımda kuşçu daha yavru demişti ama ben yaş işinden hiç anlamıyorum. İrisi aldığımdan beri siyahtı, erkek kuşumunki beyaz mesela, ama dişimin gözleri hep simsiyahtı. Sizce şuan kaç yaşındadır ve şunu sormam gerek, bu fotoğraf önceki kuluçkasına ait, ne yazık ki yavrularımız ölmüştü. Ben yuvalık takmadığım halde bir süre sonra kafesin dibine tüneyerek yumurtlama pozisyonu alıyor ben de mecbur yuvalık takıyorum. Yine aynısı oldu ve yuvalık taktım 2 tane yumurtası var. Yaşından dolayı yumurtlamasının ona zarar vermesinden korkuyorum. Bir yavru almayı çok isterdim yadigar kalsın diye ama sanırım artık yaşı geçti. Erkek kuşla da çok iyi anlaşıyor ayırıp yalnız bırakmak istemiyorum onu. Ne önerirsiniz bana?

Sayfayı Paylaş