Karadeniz Pet

Dişi muhabbet kuş erkekten iri ise çiftleşirler mi? ( Resimli )

• Konbuyu başlatan Fatih YILDIRIM
  • Başlangıç tarihi
F

Fatih YILDIRIM

Guest
arkadaşlar erkek kuşum 2 yaşın üzerinde dişi ise 1 yaşın üzerinde. yaklaşık 1 yıldır beraberler hiç kavga etmiyorlar. sadece salıncaktan dişi istediği tarafa geçtiğinde erkeği aşağıya atıyor :)

erkek hep kuyruğuna basma çabalarında sürekli boşluğunu kollama çabasında ama kız bir türlü çiftleşmeye meyilli değil. araştırmalarıma göre çiftleşmeye hazır olan dişi kuşun kanatları yere doğru bakar benimkisi henüz o kıvama gelmedi.

erkek kuş ellerimize atlayıp çiftleşme hareketleri yapıyor yani resmen elle çiftleşiyor. bu durumu gören dişi kuş uzaktan yanına uçuyor ya erkeğe vuruyor yada elimize vuruyor. sanırım kıskanıyor.

resimlerini aşağıda paylaşacağım ve sorum şu. bu kuşlar çiftleşir mi? cevaplar için şimdiden teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
dişi tam kızışmamaış bir de dişi daha yaşlı sanki

yok erkek 1.5 yaşlarında idi dişiyi aldığımızda yavruydu. ceresi açık renk ve gözleri simsiyahtı. sonradan ergenleşti. şimdi erkek 2.5 yaşlarında dişi 1.5 yaşlarında. ama dişi iri işte. iri dişi zayıf erkekle çiftleşir mi bilmiyorum

Erkek çok güzel kuş maşallah renkler capcanlı ve kızışmış. Ben olsam daha güzel ve hazır bi dişi alırdım.

Erkek çokta akıllı. Bazen yaptıklarını insan yapmaz diyoruz. Konuşuyor da. Gelenler çok akıllı kuş diyip duruyor. Nazar değecek diye korkuyorum :) . Kafamda dişiyi degistirmek var ama bu seferde 1 yıldır beraberler acaba ayırmak kötü sonuç doğurur mu diye düşünüyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:28 -->-> Daha önceki mesaj 16:15 --

Çiftleşir mi bu kuşlar arkadaşlar?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Erkeğe beğendirirsen alacağın kuşu sıkıntı olmaz ben öyle yapmıştım 1 ayda çiftleştiler şuan yumurtlamalarını bekliyorum.

çiftleşmesi açısından bi sorun olmaz anlaşırlarsa

Anlaşıyorlar ama dişinin cinsellikle alakalı bir isteği yok :)

Geri