petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

dişi muhabbet kuşu firar

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve umut aktaş tarafından 20 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. umut aktaş

umut aktaş New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar çift kuşum var dişisi son günlerde kafesden firar etmeye çalışıyor kafasını tellere sokuyor sıkıştırıo tellere cıkmaya çalışıyor bunun nedeni nedir her fırsaat kafesden biyerden kacmaya calısıo heryeri didiklio kacmak için erkeklede çok iyi anlaşıyorlar bunun nedeni nedir kaçmaya çalışmasının erkekde öyle bi sorun yok

saat sabah 7de aldım yerine mamayı koydum yemediler etrafı kırıp dökyorlardı 2 yem takdım saldırdılar neden sevmediler acaba nerede yanlış yapıyorum 1 yemek kaşığı mamayı biraz havuc 1 yumurtayı haşlayıp kabuklarını soyup soğumadan buzluğa atıyorum alıyorum 10dk sonra rendeliyorum beyazın yarısını sarının tamamını sunuyorum neden böyle yapıyorlar

#1 umut aktaş, 20 Nisan 2014
    Son düzenleme: 20 Nisan 2014
  2. DarkredBlue61

Beğenileri:
    7
    Belki Çıkmak İstiyor? Eğer Kafese Alişik Değilse Yada Dişaridan Kuş Sesi Vs Gelince Parçalar Kendini Genelde Çıkma İster Ama Yanında Eş Varsa Yapmamasi Lazım ?

3. umut aktaş

umut aktaş New Member

Beğenileri:
    0
    galiba mamadan dolayı mamayı koydum yemiyorlar acaba acıkdılarmı ondanmı cıkmak istio 2 kere aynı sey oldu gecende koydum aynı seyı yapıodu mamanın başına gidiolar yemiyorlar

4. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    Mamayi koyuncq yenligi cikariormusun

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

5. umut aktaş

umut aktaş New Member

Beğenileri:
    0
    evet mamayı koyunca cıkarıyordum şuan yemi koydum mamada var yeme saldırdılar mamayı sevmedilermi acaba BİDE SİTEMAMASI

6. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    Kusa gore degisir yemi ne kadar suredir takmadin

7. umut aktaş

umut aktaş New Member

Beğenileri:
    0
    saat sabah 7de aldım yerine mamayı koydum yemediler etrafı kırıp dökyorlardı 2 yem takdım saldırdılar neden sevmediler acaba nerede yanlış yapıyorum 1 yemek kaşığı mamayı biraz havuc 1 yumurtayı haşlayıp kabuklarını soyup soğumadan buzluğa atıyorum alıyorum 10dk sonra rendeliyorum beyazın yarısını sarının tamamını sunuyorum neden böyle yapıyorlar

8. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    6 saat ac birakmissin daha ne yapsinlar sevmemisler mamayi kusa gore degisiyor bu o kadar ac birakma kusu

9. umut aktaş

umut aktaş New Member

Beğenileri:
    0
    ac bırakmadımki mamayı koydum muhammet abi ölededi mamayı koy yemleri al bende ondan yapdım neden sevmediler acaba sadece mama versem olmazmı yumurta koymadan veya havuç ozaman yararı olmazmı

10. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    Muhammet abi dogru soylemis ama bu kadar ac kalmamalari gerekiyordu

11. umut aktaş

umut aktaş New Member

Beğenileri:
    0
    valla bilmiorum aç bırakmadım muhammet abi dedigi gibi yapdım 7 koy 4de 3 de aldedi saat 1 30 yemediler yeme saldırdılar :D

12. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    Muhammet abi mamayı 7 de koy 3 de al demiştir sen yanlış anlamışsındır yemi çıkardın baktın yemiyorlar yemi saat 9 gibi geri koyman gerekiyordu aç kaldıklarından kaçmaya çalışmış dişi

13. umut aktaş

umut aktaş New Member

Beğenileri:
    0
    hayır muhammet abi yemi koy diye bişey demedi 7de mamayı koy 3 de al yerine yemi koydedi nasıl yedircem ben bunlara mamayı :)

14. cakir33

cakir33 New Member

Beğenileri:
    0
    Mamaya alıştırmak istiyorsan mama kabına sadece havuç rendele koy yiyene kadar devam et ve çıkarma mamayı sadece havucu tazele 1.5 günde fılan.En sonunda alışırlar.Ben o şekilde alıştırdım.

15. umut aktaş

umut aktaş New Member

Beğenileri:
    0
    peki cakir bey mamayi koydum havuc var içinde yemi alayımmı yoksa 2sidemi kalsın

16. cakir33

cakir33 New Member

Beğenileri:
    0
    Yem koymayın kesinlikle hayvanı yanıltmaya gerek yok dediğim gibi devam edin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:57 -->-> Daha önceki mesaj 16:56 --

Sadece havuç yalnız karışım değil alışana kadar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:02 -->-> Daha önceki mesaj 16:57 --

Yem kabında yemi olacak hayvanın günlük yem yemesi gerekli.

17. tolga arslan

tolga arslan New Member

Beğenileri:
    0
    Mamanin üstüne az bisey yem serpistir.

18. umut aktaş

umut aktaş New Member

Beğenileri:
    0
    herşeyi denedim fakat yinede yemiyor mamayı

19. Emre Durmaz
    Gizli

Mama yiyen bir kuş seven diyelim yemler sökülüp mama koymaya gerek yok kuş zaten mama iyi ise ve kuşun mama yeme alışkanlıgı var ise yem varkende yer o mamayı ilkkez yemin sökülüp mamanın takıldıgını duydum

20. Ahmet Behçet
    Gizli

bence bu mamayı 3 gunde bır yapın koyun elbet yıyecektır acele etmeyın siz yapıp sunmaya devam edın ama benım bıldıgım yumurtanın sarısı konmuyodu sadece beyazı konuyordu.

Sayfayı Paylaş