Karadeniz Pet

dişi muhabbet kuşu firar

umut aktaş

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar çift kuşum var dişisi son günlerde kafesden firar etmeye çalışıyor kafasını tellere sokuyor sıkıştırıo tellere cıkmaya çalışıyor bunun nedeni nedir her fırsaat kafesden biyerden kacmaya calısıo heryeri didiklio kacmak için erkeklede çok iyi anlaşıyorlar bunun nedeni nedir kaçmaya çalışmasının erkekde öyle bi sorun yok

saat sabah 7de aldım yerine mamayı koydum yemediler etrafı kırıp dökyorlardı 2 yem takdım saldırdılar neden sevmediler acaba nerede yanlış yapıyorum 1 yemek kaşığı mamayı biraz havuc 1 yumurtayı haşlayıp kabuklarını soyup soğumadan buzluğa atıyorum alıyorum 10dk sonra rendeliyorum beyazın yarısını sarının tamamını sunuyorum neden böyle yapıyorlar

Son düzenleme:
Belki Çıkmak İstiyor? Eğer Kafese Alişik Değilse Yada Dişaridan Kuş Sesi Vs Gelince Parçalar Kendini Genelde Çıkma İster Ama Yanında Eş Varsa Yapmamasi Lazım ?

galiba mamadan dolayı mamayı koydum yemiyorlar acaba acıkdılarmı ondanmı cıkmak istio 2 kere aynı sey oldu gecende koydum aynı seyı yapıodu mamanın başına gidiolar yemiyorlar

Mamayi koyuncq yenligi cikariormusun

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

evet mamayı koyunca cıkarıyordum şuan yemi koydum mamada var yeme saldırdılar mamayı sevmedilermi acaba BİDE SİTEMAMASI

Kusa gore degisir yemi ne kadar suredir takmadin

saat sabah 7de aldım yerine mamayı koydum yemediler etrafı kırıp dökyorlardı 2 yem takdım saldırdılar neden sevmediler acaba nerede yanlış yapıyorum 1 yemek kaşığı mamayı biraz havuc 1 yumurtayı haşlayıp kabuklarını soyup soğumadan buzluğa atıyorum alıyorum 10dk sonra rendeliyorum beyazın yarısını sarının tamamını sunuyorum neden böyle yapıyorlar

6 saat ac birakmissin daha ne yapsinlar sevmemisler mamayi kusa gore degisiyor bu o kadar ac birakma kusu

ac bırakmadımki mamayı koydum muhammet abi ölededi mamayı koy yemleri al bende ondan yapdım neden sevmediler acaba sadece mama versem olmazmı yumurta koymadan veya havuç ozaman yararı olmazmı

Muhammet abi dogru soylemis ama bu kadar ac kalmamalari gerekiyordu

valla bilmiorum aç bırakmadım muhammet abi dedigi gibi yapdım 7 koy 4de 3 de aldedi saat 1 30 yemediler yeme saldırdılar :D

Muhammet abi mamayı 7 de koy 3 de al demiştir sen yanlış anlamışsındır yemi çıkardın baktın yemiyorlar yemi saat 9 gibi geri koyman gerekiyordu aç kaldıklarından kaçmaya çalışmış dişi

hayır muhammet abi yemi koy diye bişey demedi 7de mamayı koy 3 de al yerine yemi koydedi nasıl yedircem ben bunlara mamayı :)

Mamaya alıştırmak istiyorsan mama kabına sadece havuç rendele koy yiyene kadar devam et ve çıkarma mamayı sadece havucu tazele 1.5 günde fılan.En sonunda alışırlar.Ben o şekilde alıştırdım.

peki cakir bey mamayi koydum havuc var içinde yemi alayımmı yoksa 2sidemi kalsın

Yem koymayın kesinlikle hayvanı yanıltmaya gerek yok dediğim gibi devam edin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:57 -->-> Daha önceki mesaj 16:56 --

Sadece havuç yalnız karışım değil alışana kadar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:02 -->-> Daha önceki mesaj 16:57 --

Yem kabında yemi olacak hayvanın günlük yem yemesi gerekli.

Mamanin üstüne az bisey yem serpistir.

Mama yiyen bir kuş seven diyelim yemler sökülüp mama koymaya gerek yok kuş zaten mama iyi ise ve kuşun mama yeme alışkanlıgı var ise yem varkende yer o mamayı ilkkez yemin sökülüp mamanın takıldıgını duydum

bence bu mamayı 3 gunde bır yapın koyun elbet yıyecektır acele etmeyın siz yapıp sunmaya devam edın ama benım bıldıgım yumurtanın sarısı konmuyodu sadece beyazı konuyordu.

Geri