Karadeniz Pet

Dişi muhabbet kuşu gece eşine sinirleniyor..

Tulum

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba. Dişi kuşum sabahları eşiyle çok iyi anlaşıyor sürekli kovalayıp oba oyunlar yapıyor, ama bu aralar gece yatmaları için başka odaya götrürüp ışıkları kapattıyorum ve kuşumun sinirlenince çıkarrttıgı bir sesi var o sesi duydum ve koştum baktım gorunurde birşey yok, izlemeye koyuldum karanlıkta ve yanına gelen erkege gaga attıgını gördüm fakat erkek ona birşey yapmıyor, öyle büyük kavga degil sadece dedigim gibi sabah erkegine deli oluyor ama gece çok huzursuz, o sesi çıkarrtıktan sonra ben kafese elimi uzatsam elimi ısırmaya çalışıyor. oysaki bana çok düşkün..

not= dişi kuşum 2 senedir benimle, 3 hafta oncede ona eş aldık...

nedenini bilen yardımcı olabilecek varmı?

Arkadaşlar merhaba. Dişi kuşum sabahları eşiyle çok iyi anlaşıyor sürekli kovalayıp oba oyunlar yapıyor, ama bu aralar gece yatmaları için başka odaya götrürüp ışıkları kapattıyorum ve kuşumun sinirlenince çıkarrttıgı bir sesi var o sesi duydum ve koştum baktım gorunurde birşey yok, izlemeye koyuldum karanlıkta ve yanına gelen erkege gaga attıgını gördüm fakat erkek ona birşey yapmıyor, öyle büyük kavga degil sadece dedigim gibi sabah erkegine deli oluyor ama gece çok huzursuz, o sesi çıkarrtıktan sonra ben kafese elimi uzatsam elimi ısırmaya çalışıyor. oysaki bana çok düşkün..

not= dişi kuşum 2 senedir benimle, 3 hafta oncede ona eş aldık...

nedenini bilen yardımcı olabilecek varmı?

umarım benim kuşum gibi olmaz,dişi kuşumuzu yavruyken aldık bize çok alıştı evin ferdi gibiydi,serbest dolaşır elimizde uyur su bardağımızda banyosunu yapardı,1,5 yaşında eş aldık,hiç bir zaman çiftleşmedi oyun arkadaşı gibi onunla oynadı bize olan ilgisini kesti,aynen sizin kuş gibi akşamları eşi veya biz yanına yaklaştığında kızgınca ötüp gagalıyordu,deneyimli olanlar boşa demiyor "ele gelen kuş kolay eşleşip yavru vermez" diye,kuşun agresif tavırları bıktırdı mahallede bir üreticiye verdim.

Geri