petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişi muhabbet kuşu hakkında yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve mesutmes tarafından 21 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. mesutmes

mesutmes New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar merhaba geçtiğimiz cumartesi günü dişi muhabbet kuşumu değiştirmek zorunda kaldım yeni aldığım muhabbet kuşumu erkeğimle aynı kafeste bir süre bekletim öyle aldım.erkek yeni dişi kuşun ağzına ara ara yem kusuyor hiç kavga etmediler şimdiye kadar ama hiçte yakın olmadılar erkek ısrarlı şekilde yaklaşıyor ama dişi soğuk davranıyor.kafeste öyle çok az hareketsiz duruyor.hasta değil belli.erkeğin bu ısrarına çok az karşılık veriyor neden acaba.istemese vurur kavga eder diye düşünüyorum ama...

SM-A700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Doğukan Hazar

Doğukan Hazar Well-Known Member

Beğenileri:
    113
    mesut bey çok acele ediyorsunuz. Daha 1 hafta bile olmamış kuşlarınızı alalı. Dişi daha ortama alışamamıştır. Yem kusma ve erkeğin kur yapması güzel gelişmeler. Adım adım çıkmalı merdivenlerden. Güle güle besleyin

3. Mustafa KIRLI

Beğenileri:
    4
    Bir an benim kuşları anlatıyorsunuz sandım :) ama zamanla dediği gibi.

4. mesutmes

mesutmes New Member

Beğenileri:
    0
    Ya şu yüzden aklıma takıldı eski dişi kuşum daha 2.gününde erkekle karşılıklı kur yapmaya başlamışlardı.daha erken hareketlenmişti eski kuş bu sebepten aklıma takıldı.bu kuş en azından hiç kavga etmemeleri umut verici diye düşünüyorum

5. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Her canlının ortama ve birbirine farklı alışma süreleri olabilir. Bu sebepten diğeri 2. gün başlayabilir. Belki bu kuşun ki 1 ay sürecek. Biraz sabırla alışacaklardır. Güle güle besleyin.

6. mesutmes

mesutmes New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim.uzaktan sürekli takip ediyorum hiç kavgaları yok bu ileride dişi ortama alışınca erkekle anlaşacakları hissi uyandırıyor bende doğrumu.kuş besleyen bazı kişiler şöyle söylüyor eğer dişi erkeği istememiş olsaydı ortama alışmasa bile kavga eder erkekle diyorlar doğrumu acaba

7. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Dediğim gibi bazıları kavga eder, bazıları başka tüneklerde durur. Yan yana gelmezler. Eğer gözlemlerinizde böyle bir şey yoksa alışacaklardır. Güle güle besleyin.

8. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Ortama alışmasını beklemelisiniz bu da en az 1 ayı bulur maşaallah

9. mesutmes

mesutmes New Member

Beğenileri:
    0
    Yok hiç kavgaları olmadı aynı tünekte birbirlerine yakın duruyorlar ama dişi soğuk.alışmasını bekleyeceğim artık dediğiniz gibi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:44 -->-> Daha önceki mesaj 23:44 --

Anladım teşekkür ederim...

Sayfayı Paylaş