petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

dişi muhabbet kuşu hiç mi konuşmaz?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve al_es07 tarafından 18 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. al_es07

al_es07 Guest

arkadaşlar ilk defa kuş aldım. alırken o heyecanla dişi mi erkek mi sormayı unuttum hareketlerini çok beğendim aldım. dişiymiş sonradan öğrendim.bu şimdi hiç mi konuşmaz?

2. Abdurrahman CENGİZ

beni dişinin konuştuğunu hiç görmedim gören varsa bilmiyorum

3. BARAN

BARAN Guest

Öyle Dişi kuşlar Gördüm ki 20 tAne erkek m.kuşunu cebinden çıkartır herşey eğitim dişi kuşlar eğitildikleri takdirde erkek kuşdan daha iyidir
    konuşmaz diyede bişe yok
    çok güzel konuşur
    fakat erkek kuşla ilgilendiğinizden biraz fazla ilgilenmeniz lazım çünkü sonuçta dişilik sorunları vs....

4. al_es07

al_es07 Guest

değiştirmeye de içim el vermiyo ailecek o kadar alıştık ki

5. Hürkan YILMAZ

Sakın değiştirmeyin.dişi Yada erkek daha iyî alışır diye birşey yok dişiyi iyi eğitirseniz çokta güzel konuşur

6. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Aklında hep bi soru işareti kalacak kesin değiştir. Dişi nadir konuşur. Hiç demiyorum. Youtube de konuşan kuşların tamamı erkektir hemen tek tek bakabilirsin. Bir tane dişi çıkarsa haberim olsun

7. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Dişide konuşur ama erkeğe göre daha az konuşur ve daha çok eğitim gerektirir.

8. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    erkeğe göre az konuşur diye birşey yoktur ne kadar eğitirseniz okadar konuşur sahibine bağlıdır

9. Canberközden

Canberközden New Member

Beğenileri:
    2
    İlgi o kadar önemliki hepsi konuşur jumbo hariç diyebilirim yem yeme te useniyod a

10. Mehmet Ali ÖZÖĞÜR

dişiyle o kadar uğraşacağına erkek bir kuş al dişiye uğraştığının çeyreği kadar uğraş.bende vardı o kadar ilgilenmeme rağmen konuşturamadım

11. Abdurrahman CENGİZ

mehmet ali beye katılıyorum

12. Mert Yildirim

Mert Yildirim New Member

Beğenileri:
    0
    disilerde konusurlar mesala erkek 15 kelime okonusuyor iyi bir egitimle disiye erkekden daha fazla egitim versende 10-8 kelime anca konusur fazla konusamaz. ama oyle disiler gordum erkekleri salar gordugum disi hem konusuyordu hem + oyuncaklarla oynuyordu hemde herseye merakliydi erkeklere gore daha cok bilmsidi :D

13. Duygu GÖKCEN

Duygu GÖKCEN New Member

Beğenileri:
    1
    Adamlar aslanları bile eğitiyor burada dişi kuşun eğitiminin zorluğu şusu busu diyorsunuz. "Sabır - ilgi - hoşgörü." Bu formülle gidersen 'insanı' bile eğitirsin kardeşim rahat ol sen. Kuşu değiştirmek gibi bir düşüncen olmasın bence.

Mantalite nedir? Dişiler sadece çiftleştirilmek için mi alınır? Sadece yavrulasınlar diye aracı,öylesine bi varlık mıdır? Hayır efendim!
    Gayet güzel eğitilebilir,gayet güzel konuşturulabilir. Bu hayvanın yeteneğine bağlı olduğu kadar sahibininde yeteneğine bağlıdır.

Lütfen cinsiyet ayrımı yapmayın can'lar arasında. Onunda atan bi kalbi var ve gayet sevecenler. Hangi hayvana sevgiyle yaklaşırsan, o da sevgiyle karşılığını verir sana.

Ha çok içinde kalırsa bir kuş daha edinirsin erkek olanından, güle oynaya bakarsın her ikisinede. Olması gereken budur ve umarım doğru olanı yaparsın.
    Sevgiler..

#13 Duygu GÖKCEN, 18 Şubat 2014
    Son düzenleme: 18 Şubat 2014
  14. Ömürcan Değirmenci

imkansız diye birşey yok benim meleğim konuşuyor

Sayfayı Paylaş