petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişi muhabbet kuşu yağlanma sorunu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Henores tarafından 2 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

1. Henores

Henores New Member

Beğenileri:
    2
    Merhabalar arkadaşlar benim dişi muhabbet kuşum yağlandı ne yapabilirim? ve yağlanan muhabbet kuşu üreyebilirmi ?

Şimdiden yardım edecek arkadaşlara teşekkür ediyorum :)

2. Alparslan66

Beğenileri:
    5
    Üremesi biraz zir açıkcasi yaglanma icin ucurman gerek her gün belli saat biraz da elma sirkesi verirsen olur

3. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    755
    Merhabalar;
    yağlanan kuşu formuna kavuşturursan tabiki de verir yavru neden vermesin. Önce o fazla kilo ve yağlardan kurtarmak lazım. Bunun için yem de yağlı tohumları azaltacaz. Günde en az 1 saat uçuracaz veya salmamız varsa salmaya atacaz. Suyuna limon veya organik elma sirkesi damlatacaz 2-3 damla 3 günde bir. Yiyecek olan yeşillik tercih edicez mama oranını azaltacaz içeriği yeşillik ağırlıklı olacak. 1.5 - 2 ayda toparlar düzenli bakımla eski formuna ulaşır

Sayfayı Paylaş