Karadeniz Pet

dişi muhabbet kuşum çiftleşmiyor !!!

• Konbuyu başlatan Kenan Tosun
  • Başlangıç tarihi
K

Kenan Tosun

Guest
bundan bir ay önce bir arkadaştan daha önce bir kez yavrulamış bir çift muhabbet kuşu aldım. sürekli birbiryle oynaşıyor ağızlarına kusuyorlardı. ancak bir türlü çiftleşmediler. şimdi de dişinin çaresi beyaza dönmeye başladı. bu durumu sebebi hakkın da ve neler yapabileceğim konusunda yardım edebilecek arkadaş var mı. konuyla ilgilenirseniz minnettar kalırım.....

Mama ve havuç takviyesi yapın suyuna vitaminini koyun bunları bir iki hafta devam ettirin

ST25i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Aynı durum bendede var benim kuşlarım oturma odasında TV yanında 2 katlı yuvalıklı pvc kafeste yaşıyorlar rahatsız etmiyoruz onları gün geçtikçe alışırlar inş

Hocam TV yanına koyarsan kuşların rahatsız olur sesten başka odaya götüebilirsin sesiz bi yere koy kimse ilgilenmesin kuşlarlar yemini suyunu kontrol et yeterli zaten zamanı geldiğinde onlar çifleşir zaten.

sessiz ve daha rahat edecekleri bir yere koymalısınz

Hocam TV yanına koyarsan kuşların rahatsız olur sesten başka odaya götüebilirsin sesiz bi yere koy kimse ilgilenmesin kuşlarlar yemini suyunu kontrol et yeterli zaten zamanı geldiğinde onlar çifleşir zaten.
Başka yere koyma imkanım yok yan daireden şu anda şikayet yok ama yer değişikliği yaparsam evde besleyemem şikayet gelir. Kuşlar TV açılınca yada bizler odada sohbet ederken birbirleri ile daha çok ilgileniyorlar ve sanki bana göre sesten mutlu oluyorlar. Ben kafesi ve yerini görebilmeniz için resimleride yükledim;
x8JE3d.jpg

KDakry.jpg

emn8a2.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
kuslar oturma odasinda kitapligin uzerinde duruyorlar. ancak oda da tv var.genel olarak sesten rahatsiz degil gibiler. ama bos bir odaya alabilirim demek ki dogrusu oyle i kadar kisi hem fikir olmus

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:42 -->-> Daha önceki mesaj 16:36 --

vitamin olarak avisol kullaniyorum haftada iki kez veriyorum iki gun kaliyor vitaminli su. arada da havuc rendesi veriyorum. bunlarin haricinde baska birsey onerirmisiniz ? bir de sanirsam tuy dokumune girdiler bu durum ciflesmelerine olumsuz etki eder mi

kuslar oturma odasinda kitapligin uzerinde duruyorlar. ancak oda da tv var.genel olarak sesten rahatsiz degil gibiler. ama bos bir odaya alabilirim demek ki dogrusu oyle i kadar kisi hem fikir olmus

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:42 -->-> Daha önceki mesaj 16:36 --

vitamin olarak avisol kullaniyorum haftada iki kez veriyorum iki gun kaliyor vitaminli su. arada da havuc rendesi veriyorum. bunlarin haricinde baska birsey onerirmisiniz ? bir de sanirsam tuy dokumune girdiler bu durum ciflesmelerine olumsuz etki eder mi

Evet tüy dökümü olumsuz etkiler , bu dönemde hiç çiftleşmezler . Benim 1 çiftimin dişisi 2 ay sürdürdü tüy dökümünü erkekte yeni çıkmak üzere , sizi kötü etkilemek istemem ama 3-4 ay bekleyebilirsiniz yavrular için. Ayrıca sade havuç yerine yanına yumurta kaynatıp rendeleyip havuçla harmanlayarak verirseniz daha çok yerler. Yumurtanın kabuğunu da elinizle ufaltarak bu harmanlanmış karışımın içine ilave etmeyi unutmayın.
Kuşları tüy dökümünden çabuk çıkmasını istiyorsanız , banyo yapmalarını sağlayın. Banyo yapmıyorlar ise bir fısfıs yardımıyla kuşlarınızı yıkayın. Kuşlarınız etkileniyorsa sudan hemen kesin ki daha kötü olmasınlar...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:22 -->-> Daha önceki mesaj 17:20 --

Avisol üde kullanmanız da fayda var ben 2-3 haftadır kullanıyorum ve kuşların tüylerinde bariz renklenme oldu. Eskiden mat ve seyrekti , şimdi daha gür ve rengi yerine oturmuş .

Desenize tuy dokumu fena vuracak bizi olmadi tuy dokumunu kisaltan vitaminler var ondan da kullanayim. Gerisi mecburen beklemek artik

Geri