Karadeniz Pet

disi muhabbet kusum erkegi olduresiye dovuyor

garip ve pamuk

Yeni Üye
Disi muhabbet kusum daha once 2 tane yumurtladi sonra yumurtalari kirdi aradan bi 15 gun gecti simdi disi kusum erkegi olduresine dovuyor.Erkegin ayagini kanatti kani zor durdu kanatlarindaki tuylri yoldu kafeslerini ayirdim.bugun yumutladi disi kusum sumdi ne yapmaliyim lutfen yardim edin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:21 -->-> Daha önceki mesaj 21:08 --

Bilgisi olan yok mu

Kuşlarınızı birbirinden bir an önce ayırınız, bu gibi durumlarda aynı kafeste bulundurmayınız, mecburen ona yeni bir eş seçmelisiniz...

Son düzenleme:
Disi muhabbet kusum daha once 2 tane yumurtladi sonra yumurtalari kirdi aradan bi 15 gun gecti simdi disi kusum erkegi olduresine dovuyor.Erkegin ayagini kanatti kani zor durdu kanatlarindaki tuylri yoldu kafeslerini ayirdim.bugun yumutladi disi kusum sumdi ne yapmaliyim lutfen yardim edin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:21 -->-> Daha önceki mesaj 21:08 --

Bilgisi olan yok mu
Uvv kotu olmus. Napilmasi gerek merak ettim

Bilmem ki bende bugun dikkat ettim yumurta koydum kafese ve disim erkegi dovdu yiyor diye oyle bir sorun mu var acaba dikkattiniz mi

Eşinin yaptığı bir şeyden dolayı veya sizin yaptığınız bir şeyden dolayı eşine sinirlenmiş olabilir, kafese tekrar koysanız bile yeniden kavga etmeleri büyük ihtimaldir... Ama yumurtaları kırdıysa siz rahatsız etmişsinizdir...

Son düzenleme:
Aa evet disi kus kiskanaiyor erkegini ilgi gosterdiniz mi erkek kusa

Baska erkek kuskara karsi bisey yapmiyor bide ilk defa 15 gun once yumurtladi o zamandan beri hic ucmuyor yerde yuruyo neden ucmuyor acaba

Kafese başka kuş eklediniz mi?

Ama bak ilk yanlisi soylediniz zaten. Kuluckaya yatan bir kusu salmaniz dogru degil

Kardes ben cok yerde okudum. Kuluckaya yatan kusu veya yatacak kusu salmayin diye belkide o dur hataniz ayri kalsin kac yumurtasi var simdi

Kuşta kalsiyum eksikliğine karşı yumurta maması verin, dişi kuşu ve erkeği yaklaşık 2 hafta dinlendirin, birbirlerini görmesinler, daha sonra dişiyi erkeğin kafesine atın... Kuşunuz yumurtlamaya yakın kafesten dışarı salmayın, yumurtlama döneminde ve sonrasında kafesi rahatsız etmeyin...

Son düzenleme:
Aynen ayri kalsinlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:45 -->-> Daha önceki mesaj 19:44 --

Belki dolu yumurtadir sormak lazim ustalara. Yuvaligin icine yem koysaniz cikar mi acaba

Kafesin kapisini acik tut erkek bu gibi durumlarda kacabilsin kafasina gote girebilsin bunu boyle yap biraz zaten yumurtaya oturdumu ugrasmaz tam yumurtaya alistimi

Yumruta çiftleştilerse doludur dişiyi sen kafesten çıkarma kalsın, şimdilik ayrı kalsınlar ama birbirlerini görmesinler, 2 hafta süreç ile onlara dinlenme vakiti tanı sonra dişiyi erkeğin yanına koy fakat yuvalığıda çok nazik bir şekilde diğer kafese aktar...

Son düzenleme:
Size gerekli bilgileri verdim...

Geri