Karadeniz Pet

dişi muhabbet kuşum isal mi?

mesutmes

Yeni Üye
Selam arkadaşlar ailem 3 gün önce dişi bir muhabbet almış hediye 3 gündür dışkısı cıvık ilaç verdim ama hala aynı başka bir kuşçuya götürdüm isal değil isal olsa arkasına pislik olur dedi.yeme iniyor tüyleri kabarık değil arkasında pislik yok.ama çok sessizve hateketsiz erkek dışarı çıkıyor ama o kafesten ayrılmıyor.ama pisliği cıvık.sizlerde bi bakarmısınız.
d4912c87b846c0dc2df4197f4b3a165a.jpg

64d96d8d947ed05f4fd4fbbdd041ee76.jpg

430f7ce1da35c2edda6cb89a4084aaa1.jpg

Gordugum kadariyla ishal ama daha bilgili kisiler yorum yaparsa daha faydali olur

Banada isal gibi geliyor ama ilaçların faydası olmadı bu sabah baktım katı yapmış akşam baktım yine cıvık.

Bence ilaclarini duzenli vermeye devam et aksatma ve kusunun yaninda ol ilgilen ki cabucak iyilessin cunku ishal mubisler icin kotu bir durum insallah en kisa zamanda iyilesir gecmis olsun

İlaca devam ediyorum da anlamadığım isal de pisliği arkasına yapışır ve tüyleri kabarık olur bizim kuşta oda yok ve sabah normal yaptı sevindim düzeldi diye şimdi yine cıvık...yeme de iniyor

İlaç dediğin avidiare mi :/ buysa değişiklik bekleme.Varsa aspur(kanarya yemi) ver yoksa patates ya da pirinç haşla soğut yesin. Haşlamalarla ilgilenmezse aspur alırsan iyi olur. Ortam değişikliği etkilemiş olabilir.

Evet avidiare.dediğiniz ilacı nerden bulurum araca

Aspur ilaç değil kanarya yemi. Yani o da tohum. Petshopta bulursun.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:37 -->-> Daha önceki mesaj 14:35 --

İlacı vet.hekim ya da güvendiğin bi tecrübeli önermeden kullanmamalısın. Pet shopta her şey ilk önce ticaret amaçlı.

Herhangi bir ilac vermene gerek yok kus ortama yeni geldigi icin ishal olmus gecer arkasinda diski yoksa sorun yok yemde yiyormua zaten bisi olmaz ama siz genede patataes haslada ver

Yok arkasında pislik yok.dışkı sabah iyiydi akşam yine aynı oldu.tamam dediğinizi yapayım.bebekler için reflor var onu suya katıp verin diyorlar ama nasıl olur bilemiyorum.
Ben eş kuş beslşyorum ama patates i yemliğe koyunca diğer kuşun yemesi problem yaratırmı

İlaç vermeyin kusunuza bosuna yer degısıklıgınde tum kuslarda olur zamanla gececektır.

Tamam normal bir durum bu o zaman yer değişikliği kaynaklı.ne zamana kadar geçer peki bu durum...

Bebimkilerde bir gun oluyor ama bazi forumdakilerde 3-4 gun bazen 1 hafta surebiliormua ama bende 1-2 gunde geciyor

Bende durum aynı şimdi baktım hala dışkısı cıvık ne yapacağım bilemiyorum

İshal birkaç gün sürerse hasta denir gün içinde yediklerine göre değişir zaten dışkı. Aspur çabuk toparlar dışkıyı. Yoksa patates yahut pirinç. Önlem olarak bir köşede her zaman ekstra aspur iyidir.

Elbette :)

Ben çift kuş besliyorum mecburen yemliklerin ikisinede aspur koymam lazım şuan rahatsız olmayan kuşa bi zararuiı olur mu acaba çünkü mecburen hasta olmayan kuşta yiyecek.

Yok yahu yemliğin birine koysan yeter. Hatta sen yedir ki emin ol yediğinden. Aspur dediğimiz de yem zararı olmaz ikisine de.Zaten bir gün kalsın sonra duruma göre...

Tamam çok teşekkür ederim ilginiz için yarın ilk işim almak olacak.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:55 -->-> Daha önceki mesaj 21:28 --

Aspur dediğiniz bu oluyor dimi
b1736ea30caed66fa962ceea07f2be15.jpg

Geri