Karadeniz Pet

dişi muhabbet kuşum isal mi?

Doğrudur aspur bu.

Tamam biraz önce yemliğe koydum malesef içinde siyah renkli tohumlarda vardı onları tek tek ayıkladım iki yemliğede tamamen aspur koydum inşallah yerler...

Siyah tohum derken nijer falan mı? Yediğini görürsen süre sonra birini kaldır yerine normal yem koy.

9b5a6de7028bfb0ebced95e5afecd4f0.jpg

Yemler bu bunları ayıkladım içlerinden.
Tamam yediğini görürsem diğer yemliğe normal yem koyacağım.ama inşallah yerlerde sıkıntı olmaz.

Bu ne tohumu aceba dur bi bakayım. Bunları aspurun içinde mi vardı?Sade şekilde de satılır aspur gitmeden asputun ne olduğuna netten baksaydın neyse artık. Ayıklamak baya bi uğraştırmış olmalı. Paylaştığın son fotodaki çoğunlukta olan tohumun ne olduğunu bilmiyorum. Az miktarda normal yemde olan tohumlardanda var içinde. Aldığın yere mubişe ishal için vereceğini söyleseydin keşke.Sana eziyet olmuş böyle

Aspur kanarya yemi dedim bunu verdi kanarya yemi bu dedi verdi.netten baktım netteki şekil olarakta benim aldığıma benziyor.walla bayağı eziyet oldu 3 te başladım ayıklamaya 8 kadar sürdü.ama başardım.

Bu şalgam tohumuymuş. :/ Adam kanarya besliyosun sandı galiba.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:57 -->-> Daha önceki mesaj 17:55 --

Çöpe atma mubişlerde yer diye düşünüyorum. Boyalı ekmekleri atabilirsin. Yağlı bir tohum galiba. Normal yemin içinde katarak seyreltebilirsin. Bu dediğimi birilerine daha dor da yap. Bu sefer şalgam tohumunun oranı fazla gelmesin yemin içinde.

Anladım.şimdilik aspuru vereyim de.dişi mubişim yani isal olan aspuru yedi ama erkek şiddetle reddediyor yemeyi.yemliğe iniyor bakıp geri gidiyor.
Aç kalınca mecbur yer diye düşünüyorum ama...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:07 -->-> Daha önceki mesaj 21:05 --

Şalgam tohumunuda danışıp öyle vereyim fazla kaçırmayalım dediğiniz gibi....

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aslında aspur da kabuğu ince bir tohum olduğundan seviyorlar genelde. İshal olan dişiydi galiba. Yediğine göre yemliğin birine normal yem koy diğeri aç kalmasın reddediyorsa. :)

Evet isal olan dişiydi o yedi azda olsa.erkek sıkıntı yaratıyor hala yeme bakıp geri çıkıyor.2 saat kadar daha bekleyecem hala yemezse dediğinizi yaparım.her şey için ilginiz için çok teşekkür ederim....

Rica ederim çok geçmiş olsun umarım bir an önce toparlar tek temennimiz onlar iyi olsun. :)

Evet onlar iyi olsunlar sonuçta onların sorumlulukları bize ait ve bu kelimeyi hiç sevmem ama muhtaçlar.bizde üzerimize düşeni yapmak zorundayız madem aldık...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:41 -->-> Daha önceki mesaj 21:23 --

mmerym15 ben dediğinizi yaptım iki gün boyunca sadece kanarya yemi verdim bugün de mubiş yemi ile karışım yaptım ama sanki dişinin dışkısında çok fazla bir değişiklik olmadı.koyu yeşil renginde biraz katı biraz sıvı gibi rengi ama çok yeşil bir bakarmısınız
8db1770f9dcb156c75340fdd7cf9167e.jpg

Geri