Karadeniz Pet

Dişi muhabbet kuşum kızgınlıktan çıktımı

• Konbuyu başlatan Ahmet Yusuf TAŞ
  • Başlangıç tarihi
A

Ahmet Yusuf TAŞ

Guest
Arkadaşlar benim 1 çift muhabbet kuşum var ikiside 1.5 yaşında dişi kuşun burnu yaklaşık 5-6 aydır koyu kahverengiydi bu son 3 gündür beyazlamaya başladı erkek ise hala kızgın yani dişiye kur yapıyor dişe sadece yem kusmasına ve tüylerini kaşımasına izin veriyor eğer dişi kızgınlıktan çıktıysa yumurtlamazmı daha önce hiç yumurtlamadılar yuvalıkta var geçen hafta çiftleştiklerini gördüm ama dişide hiç belirtileri yok lütfen yardım edermisiniz

Kızgınlaştıktan sonra kızgınlıktan çıkma gibi bir durum yoktur,sadece dinlenme süresi vardır o zaman diliminde eşiyle ilgilenmez atışma olabilir bunu mama ve vitamin desteğiyle hızlıca atlatabilirsiniz

hergün mama ve vitamin veriyorum ama kendiliğinden oldu böyle yani çiftleştikten sonra burnu beyaza döndü acaba çiftleşmeyle bi alakasımı var ?

Bazı hastalık durumlarında cere rengi değişebiliyor resim ekleyin birde öyle bakalım.Birde mamayı ve vitamini hergün vermeyin haftanın 4-5 günü olsun 2-3 gün dinlensinler,mamaya havuç rendelemeyi unutmayın :)

Sanırım kuşlar ishal ve birazda üşütmüşler aslında 1 haftadır böyle bu gün neredeyse geçmişti hastalıkları birde benim dişi de ilk defa bugün erkek gibi kafasını sallayıp kafeste bir bu yana bi o yana hızlı hızlı gidip geliyordu peki bunun sebebi nedir? dişi dediğim kuşun erkek olmadığı kesin çünkü kaç kez yuvada uzun süre bekledi ve nerdeyse tüm yuvayı kazıyarak talaşla doldurmuştu bugünlerde yuvanın yanına bile yaklaşmaz oldu.

Flood yapmayın,sorularınıza gelirsek kafa sallama kur hareketlerine girer.Kendiniz söylemişsiniz hastalık vardı diye o yüzden cere renk değişim normal :)

Benim kuşumda tüye girdi kahverengi olan cere beyaz oldu.

Merak etmeyin tekrar düzelecektir :)

Geri