Karadeniz Pet

Dişi Muhabbetimde Ateş ve İshal

Budgyowner

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar merhaba;
Bu olayla ilk kez karşılaşıyorum. Dişi muhabbetim akşamdan bu yana yeme ilgisizdi, normalde her an birşeyler kemiriyordu hatta son 2 haftada 2 tane mürekkep balığı kemiği yedi diyebilirim. Ama akşamdan bu yana ne erkekten yem aktarıyor ne de yeme ilgi duyuyor. Dışkısı yeşil ve az biraz sulu çok ishal değil, poposunda da aşırı ishal belirtisi yok ama elime alınca inanılmaz sıcak geldi vücudu. Normal zamankinden fazla aynı ateş gibi... Kırışma yok vücudunda, görünümü çok normal ama bilmiyorum, bazen aniden hareketleniyor kendi kendine sonra yeniden duruyor.... Bir geçiş evresi mi yoksa bilmediğim birşey mi çözemedim. Çok teşekkürler şimdiden görüşleriniz için...

Arkadaşlar kuşu kaybediyorum, lütfen yardım edin...

Kuş düzenli vitamin alıyor mu, ıspanak yiyor mu? Bünyesinde D vitamini yoksa kalsiyumu sindiremez. Kuşu sıcak bir ortamda tutun. Kafesi kalın bir polarla önü yarım açık kalacak şekilde örtün. Ayrı sulukda vitaminli su verin. Vitaminli suyu 6 saatte bir değiştirin. Vitaminsiz suyu da bulunsun. Taze dal darı ve aspur yesin, bunlar sindirimi en kolay tohumlar. Kuşu sıcak tutun. Sıcaktan kastım 25-30°C. Mümkünse odadaki nemin %60'tan fazla olmasını sağlayın. Seviyorsa haşlanmış yumurta sarısı verin.

Kuş düzenli vitamin alıyor mu, ıspanak yiyor mu? Bünyesinde D vitamini yoksa kalsiyumu sindiremez. Kuşu sıcak bir ortamda tutun. Kafesi kalın bir polarla önü yarım açık kalacak şekilde örtün. Ayrı sulukda vitaminli su verin. Vitaminli suyu 6 saatte bir değiştirin. Vitaminsiz suyu da bulunsun. Taze dal darı ve aspur yesin, bunlar sindirimi en kolay tohumlar. Kuşu sıcak tutun. Sıcaktan kastım 25-30°C. Mümkünse odadaki nemin %60'tan fazla olmasını sağlayın. Seviyorsa haşlanmış yumurta sarısı verin.
öncelikle çok teşekkürler. Dediklerinizi bugün yapmıştım, yumurtayı çok sever normalde, bir iki kez gaga vurdu bıraktı, erkeğin yem aktarmasına da izin vermiyor. Vitamini ve ishal ilacını şırıngayla aktardım, dal darı vs var kafeste ama kendisini iyice kapatıyor ve az önce tüyleri kabarmaya başladı, sanırım böyle giderse akşama ya da yarın sabaha kaybedeceğiz, çok üzgünüm ama nazar oluyor diyorum başka da birşey gelmiyor aklıma çünkü bebek gibi bakıyorum kuşlarıma...

Fotoğraf yükleyin. Dışkı paylaşın

mobil uygulama ile gönderildi.

öncelikle çok teşekkürler. Dediklerinizi bugün yapmıştım, yumurtayı çok sever normalde, bir iki kez gaga vurdu bıraktı, erkeğin yem aktarmasına da izin vermiyor. Vitamini ve ishal ilacını şırıngayla aktardım, dal darı vs var kafeste ama kendisini iyice kapatıyor ve az önce tüyleri kabarmaya başladı, sanırım böyle giderse akşama ya da yarın sabaha kaybedeceğiz, çok üzgünüm ama nazar oluyor diyorum başka da birşey gelmiyor aklıma çünkü bebek gibi bakıyorum kuşlarıma...
Ümidinizi kaybetmeyin. İyi olur İnşaallah . Selçuk beyi etiketleyelim . @Selçuk YÜKSEL

telefon görüntüsü iyi olmadığından dışkıyı çekemedim, ama dışkı sarı kıvrımlı etrafı ise sulu...

Kağıt havlu ve peçete gibi birşeyin üstünde dışkı paylaşırsanız daha iyi olur.Ateşi varsa ya üşütmüştür ya iç organlarda bir bozukluk(böbrek gibi) yada bir enfeksiyon.Sallama tarzı birşey demek yanlış olur en iyi ipucu net çekilmiş dışkı ve kuş resimlerine bakılarak anlaşılabilir.

Kağıt havlu ve peçete gibi birşeyin üstünde dışkı paylaşırsanız daha iyi olur.Ateşi varsa ya üşütmüştür ya iç organlarda bir bozukluk(böbrek gibi) yada bir enfeksiyon.Sallama tarzı birşey demek yanlış olur en iyi ipucu net çekilmiş dışkı ve kuş resimlerine bakılarak anlaşılabilir.

büyük resimdeki küçük parçalar yem parçası dışkıyla alakası yok selamlar.

kuşun dişkilarinda ishal belirtisi var evet. gözüken bu yönde ama bu basli basina bir tedavi gerektirir mi net bir şeyi @Selçuk YÜKSEL abim gelince söyler. Benim fikrim resimlerden de çok fazla hasta olduğunu ben göremedim. Yeşillik v.s. fazla mı verdin?

tedaviye başlayacağın için eşleri ayirmalisin. hasta kuşa uygulanacak tedavi farklı oluyor.

ikinci bir kafesin var mı? Ateş hastalık belirtisi olabiliyor.

Geri