Karadeniz Pet

Dişi muhhabet kuşum sürekli yumurtluyor ??

enorea

Yeni Üye
Dişi muhabbet kuşum sürekli yumurtluyor erkeğinden ayırsam sorun olur mu ne yapmalıyım ?

Yavru almak istemiyorsanız ayırabilirsiniz

10 tane yavru oldu tek tek sahiplendiriyorum. Dişi muhabbet kuşuma zarar gelsin istemiyorum sadece bu kadar yavrudan ölürse hastalanırsa diye korkuyorum. Eşinden ayrılınca da ölüyor falan demişlerdi. Ben boş yumurtluyor yumurta tıkanması olmasın diye eş aldım bu sefer de maşallah dur durak yok :( ayır mı diyorsunuz ?

10 tane yavru oldu tek tek sahiplendiriyorum. Dişi muhabbet kuşuma zarar gelsin istemiyorum sadece bu kadar yavrudan ölürse hastalanırsa diye korkuyorum. Eşinden ayrılınca da ölüyor falan demişlerdi. Ben boş yumurtluyor yumurta tıkanması olmasın diye eş aldım bu sefer de maşallah dur durak yok :( ayır mı diyorsunuz ?

Eğer yavru istemiyorsanız ayırabilirsiniz kızgınlık yumurtası yapar yine ama az yapar

peki çok teşekkür ederim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:46 -->-> Daha önceki mesaj 13:33 --

babayı yavruların yanına alsam birbirlerine zarar verirler mi ya da babayı ayrı kafese koyup yavruları annenin bulunduğu kafese bıraksam daha mı mantıklı olur bir de follukta 3 tane yavru daha var dişi onlarla ilgileniyor genelde. Teşekkürler.

aynı konuyu bende açmıştım. hint bülbülü dişim ölmedi yumurtlamaya devam ediyor. yavru istemiyosanız babayı ayırabilirsiniz ama bırakın üresinler bence

peki çok teşekkür ederim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:46 -->-> Daha önceki mesaj 13:33 --

babayı yavruların yanına alsam birbirlerine zarar verirler mi ya da babayı ayrı kafese koyup yavruları annenin bulunduğu kafese bıraksam daha mı mantıklı olur bir de follukta 3 tane yavru daha var dişi onlarla ilgileniyor genelde. Teşekkürler.

yem kırma çağındaki yavrular ile babayı ayrı kafese alabilirsiniz anne ile küçük yavrular beraber kalabilir ancak zarar vermiyorlarsa bırakın anne baba beraber kalsın yumurta olursa alın altından en son yavru da yeme düşünce ayırırsınız baba ile anneyi

Geri