petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişi naz yapıyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Üretimi' forumundadır ve ercankunduraci07 tarafından 23 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. ercankunduraci07

ercankunduraci07 New Member

Beğenileri:
    2
    Merhaba arkadaşlar ben Bi arkadaşımdan çift muhabbet kuşu aldım daha önce yavru aldığını söyledi ben getirdiğimde dişi yumurtalıktan çıkmıyordu ama kafesin durumu çok kötü paslandığı için gönlüm el vermedi ve kafesi değiştim bunun üzerine dişi yumurtalığına ilgiyi kesti ama erkek durmadan yuvalığa kafasını sokup kontrol ediyor erkek çok istekli hazır durmada cilve yapıyor kafasını sallayıp gagalıyor kafese vurarak ses çıkarıyor dişinin üstüne Bi ayağını atıyor ama dişi izin vermiyor sonra erkek kaçıp tekrar tekrar deniyor ve dişinin de burnu tamamen kahverengileşti ne yapmam lazım sadece beklemek çözümdür umarım. Kuşların resmi linkte mevcut

http://i.hizliresim.com/oEy0bq.jpg

http://i.hizliresim.com/ZYnM8z.jpg

http://i.hizliresim.com/B8GvqG.jpg

#1 ercankunduraci07, 23 Eylül 2016
    Son düzenleme: 23 Eylül 2016
  2. Yavuz OYMAK

Yavuz OYMAK Active Member

Beğenileri:
    104
    kafesi değiştiği için dişi strese girmiştir normal olarak, Erkek ise ona burası yvuvalık burdan başka bir yere yumurtlama sakın diye ona yol gösteriyor elinizden geldiğijnde yem su vs. hariç kafesle pek ilgilenmeyin ve sesli ortamlarda kuşları bulundurmayın hatta fazla kuşların yanındada durmayın. Bu süreçte 3 gün arka arkaya B vitamin komplexi kullanabilirsiniz stres için genelde önerilen budur dişinin ceresinin kahverengi olması güzel kızıştığının habercisidir zaten herşey yolunda gibi görünüyor

3. ercankunduraci07

Beğenileri:
    2
    Resime baktınız mı dişi de yağlanma varmı şüphem varda teşekkürederim.

4. Yavuz OYMAK

Yavuz OYMAK Active Member

Beğenileri:
    104
    Bence yok elle kontrol edilebilir yağ bezesi vs. bir şüpheniz varsa fakat oda şu anda yapılmaması gereken bir davranış, yağlanmadan aşırı şüpheniz varsa vitamin sonrası günlerde yarım suluğa 3 damla limon damlatın.

5. Kamen

Kamen Active Member

Beğenileri:
    248
    Dişiler tabiatları gereği naz yapar.
    Bu insanda da hayvanda da böyledir.
    Armut piş ağzıma düş durumu yok erkekler için.

6. ercankunduraci07

Beğenileri:
    2
    Ben olayın kafes değişiminden dolayı olduğunu biliyorum da başka birşey olabilirmi diye merak ettim sadece teşekkürederim

Sayfayı Paylaş