petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişi neden kızışmıyor?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve DuFx tarafından 29 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. DuFx

DuFx New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba

Eşlerim çok iyi anlaşıyorlar fakat dişi hala kızışmadı yuvalığa erkek giriyor sürekli dişiyi çekemiyor içine neden bu böyle acaba

2. mehmet fidann

arkadaşım muhabbet kuşları hakkında fazla bilgim yok ama kazandıgım tecrübelere dayanarak bi çift muhabbetim var benimde yaklasık 10 gündür nijer tohumu ve havuç veriyorum gerçekten çok işe yarıyor dişim kızıştı ceresi kahveye döndü ve 3 4 gündür folluga giriyor hatta bugün 1 tane yumurtladı :)

3. DuFx

DuFx New Member

Beğenileri:
    0
    Nijer veriyorum zaten buda erkeğin kızışmasına yaradı ve dişide kızışma yok bugün havuç vermeye başladım bakalım faydası olcak mı. Teşekkürler

4. mehmet fidann

inş. olur kardeşim benimkilere çok iyi yaradı :)

5. trazetekutr

trazetekutr New Member

Beğenileri:
    2
    Yumurta, havuç,pirinç unu, irmik ve mısır unu karışımlı mama verin her gün yesinler. Nijer tohumu faydalı olacaktır.

6. DuFx

DuFx New Member

Beğenileri:
    0
    Mama bir türlü ywdiremedim ne yaptıysamda yemiyorlar

7. Pınar Yıldız

1 gün yemliklerini çıkart bence :)

8. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Kuşları uzun süre aç bırakmayı hiç bir şekilde tavsiye etmiyoruz, mamanın üzerine biraz yem koyun yemle beraber mamanın tadına bakacaktır.

9. fatih coşkun

Beğenileri:
    0
    nijerin oranı yemde %5 olmalıdır yoksa kızıştırmak yerine tüye girer hayvanlar o zmnda yumurta ihtimali dahada düşer

10. Pınar Yıldız

yanlış anlaşıldım herhalde bir günlük dedim gün içinde acıktıkları zaman mecburen mamadan yiyecekler..akşamında tekrar yemlikler takılabilir

11. Tunç ÇAĞATAY

1 gün yemlik çıkarılırmı nasıl tavsiye bu açlıkla hayvan terbiye edilirmi ?

12. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    yaşları uygun degildir ... havuçu dene

13. Pınar Yıldız

tunç bey bende tabi ki aç bırakılsın demiyorum we tabi ki karşıyım bu dediğim terbiye amaçlı değil sonuçta kafese mama koyuluyor :)

14. DuFx

DuFx New Member

Beğenileri:
    0

yaşları uygun 1 yaşını geçkin durumdalar. Havuç vermeye başladım çok fazla yiyorlar :) fakat sürekli erkek yuvaya giriyor dişiyi içeri çekmeye çalışıyor fakat dişi yanaşmıyor.

Sayfayı Paylaş