Karadeniz Pet

Dişi olan Kuşum yemini yemiyo su içmio

Volkan MOROĞLU

Meraklı Üye
Kuşlarımı 3 Gün Önce aldım Erkek yemini yiyo suyunu içio ama dişiyi 3 gündür ne su içerken gördüm nede yem yerken acaba ağzında boğazında bi sorunmu var bakarmısınız .

r99pn.jpg

r99pw.jpg

r99q7.jpg

r99qn.jpg

Kuşlarım Bunlar erkek sağlıklı ötüp oynuyor ama dişi dediğim gibi bunları eş olarak aldım

Hayırlı olsun kuşlarınız, sizin görmediğiniz zamanlar da yiyip içiyordur. hareketleri nasıl, dediğiniz gibi 3 gündür aç ve susuz ise yerinden kımıldamaması lazım. Resimlerde baya güzel düzgün gözüküyor.

Ben kuşlardaki psikolojiyi insana çok benzetiyorum :) sizin kuşlarınızda bazı insanlar gibi birisi çekingen digeri değil :) yani erkek pek önemsememiş yeni geldiği ortamını onun için önemli olan midesi :) ama dişi fazla duygusal yeni yerine tam ısınana kadar mecbur kalmadıkça yem yemek istemiyor gibi :) bende biraz psikiyatr gibi oldum :)

Zaten genelde dişi kuşlar daha sakin yapılı ve az öterler. Erkekler ise, oradan buraya zıplayan dişisini mest etmek için değişik sesler çıkarırlar, haylazlardır. Senin dişi ortama yeni geldiği için böyledir. Alışma sürecinde olduğu belli. Ayrıca ikisi de çok tatlı maşallah. :)

Geri