Karadeniz Pet

Dişi olmadığını iddaa ediyor ve 3 kuş hediye...

mavilim98

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba dün kuşçudan bir çift aldım fakat ertesi gün dikkatlice baktığımda biraz şüphe uyandırdı bende ikisininde dişi olduğuna karar verdim aldığım yere götürdüm adam sarının 3 aylık erkek olduğunu iddaa etti mavininde 2 aylık dişi olduğunu iddaa etti eğer sarı erkek çıkmazsa getir sana 3 tane kuş hediye edeceğim dedi.

sizce kuşçunun dedikleri doğrumu ?
bunlarda fotoları : şimdiden teşekkürler.
3692incia2198470.jpg

y%C3%BCklenecek1.jpg

553incir9335317.jpg

8665incio5963633.jpg

2128incir118107.jpg

y%C3%BCklenecek2.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:06 -->-> Daha önceki mesaj 19:05 --

ve ayriyetten mavi kuş sarıyı yanına yaklaştırmıyor dövüyor:D

Iki kus da dişi bence. Lutinolarda cinsiyet farkli oluyo tamam ama bu sari kuş lutino degil. O nedenle disi oldugunu dusunuyorum

Peki çiftiniz çok ses yapıyor mu ?
hayır ses yapmıyorlar hatta sürekli uyuyorlar ayrıca elimle yem veriyorum sarı olan yemi kırıyor ancak mavi olan zor kırıyor ve mavi olan sarıyı yanına pek yaklaştırmıyor gagasıyla kafasına vuruyor sarı geri çekiliyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:26 -->-> Daha önceki mesaj 19:23 --

Iki kus da dişi bence. Lutinolarda cinsiyet farkli oluyo tamam ama bu sari kuş lutino degil. O nedenle disi oldugunu dusunuyorum

lutino değil ise ırkı nedir

bana ikiside dişi gibi geldi ama ustalar daha iyi bilir tabi...

peki 3 aylık kuşların ceresi tam mavi olurmu ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:45 -->-> Daha önceki mesaj 19:41 --

EqZREz.jpg

yani bu kuş dişiyse cidden güzel bir kırmaymış arkadaşlar yanılmayın buyrun görün.

Sarı kuş erkek mavi kuş dişi .

Sarı erkek mavi dişi. Erkeğin yaşını bilmem ama dişi 2 aylıktan büyük.

Sarı kuş eğer flaş yanıltmıyorsa erkek

sarı erkek hatta bir tane fotoğraf atayım şimdi benimkide erkek aynı çere renkleri
B0knDQ.jpg

Son düzenleme:
En son resme göre sarı erkek. Ama diğer resimler de sarı dişi gibi duruyordu. Büyük ihtimalle flash la alakalı bir durum. Mavi kesin dişi.

bendeki yeşilli sarılı kuşumun da ceresi böyleydi yavruyken. şimdi hafif kızışmaya başlamanın da etkisiyle iyice pembe mor arası oldu. ben de dişi olabilir mi diye tereddüt etmiştim. bence sizin kuşunuz da erkek

Sarı kuş erkek mavi kuş dişi .

al işte hocam sürekli yanılıyorum ya herkes dişi diyor ama

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:57 -->-> Daha önceki mesaj 20:54 --

arkadaşlar kuşu değiştireyimmi sizce bunların çift uyumu nasıl sizce iyimi ? mavi kuş kavga ediyor ama sarıyla sürekli yaklaştırmıyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:00 -->-> Daha önceki mesaj 20:57 --

Sarı erkek mavi dişi. Erkeğin yaşını bilmem ama dişi 2 aylıktan büyük.

dişi 2 aylıktan büyük diyorsunuz fakat daha yem kırmakta zorlanıyor ben elimle veriyorum ikisinede yemi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:07 -->-> Daha önceki mesaj 21:00 --

sarı erkek hatta bir tane fotoğraf atayım şimdi benimkide erkek aynı çere renkleri
B0knDQ.jpg

aynen hocam sağdakinin en üstündeki gibi

sarı kuş erkek. yavru olduğu için şuan rengi öyle. rengi değişecek onun merak etme.

kuşları farklı kafeslere koy. 1 kaç ay. o şekilde hem sana hem de birbirlerine alışmazlar kolay kolay. birbirlerine de zarar verebilirler.

o gaga taşı yerine kalamar kemiği kullan. gaga taşı sağlıklı değil.

Geri