petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişi Pakistanım hasta

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Veysel. tarafından 25 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. Veysel.

Veysel. Guest

Arkadaşlar dişi pakistanım tüy dökme döneminde sanırım o yüzden kafasında beyaz yeni tüyler çıkıyor öyle düşünmemin bir diğer nedeni de kuşum 7 aylık olmak üzere ama dışkısı çok sıvı ve sap sarı sizce sorun nedir suyuna vitamin koydum şimdilik gayet davranışları normal şu anda uyuyo ne yapmamı önerirsiniz lütfen acil yardım :(
    [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION]

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Tüy değiştiriyor. Haftada 2-3 gün vitamin, varsa biraz yulaf ve aspur verirsen iyi olacaktır.

3. Veysel.

Veysel. Guest

hocam yani bi sıkıntısı yok değil mi

4. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Biraz aspur vermeyi deneyin. İshali bir haftadan uzun sürdüyse bir veterinere gösterin

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

5. Muhabbet32

Muhabbet32 Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
    Mama filan veriyor musunuz? Veriyorsanız ne kadar sıklıkla veriyorsunuz? Dışkısına bakılırsa ciddi sıkıntısı var gibi. Geçmiş olsun.

6. Veysel.

Veysel. Guest

mama vermiyorum ama geçen gün annem bulgur verdi baya yedi 2 gün önce o zamandan beri dışkısı böyle sizce bulgurun bir zararı olmuş olabilir mi 2 gündür böyle dışkı dün böyle değildi dün sadece rengi biraz açıktı sizce sorun nedir zaten 2 gündür tüyde

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:08 -->-> Daha önceki mesaj 22:06 --

@Levent ACAR [MENTION=7610]Muhabbet32[/MENTION] [MENTION=8503]Atılım BUKAĞIKIRAN[/MENTION]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:11 -->-> Daha önceki mesaj 22:08 --

acil yardım :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:11 -->-> Daha önceki mesaj 22:11 --

yardımmmmm :(

7. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    2 gündür böyleyse yedigi birşeyden veya üşütmüş olmasından kaynaklanıyo olabilir. Aspur yedirin

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

8. Veysel.

Veysel. Guest

Hocam yardım edin :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:13 -->-> Daha önceki mesaj 22:12 --

Lütfen yardım edin :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:13 -->-> Daha önceki mesaj 22:13 --

Yardım edin lütfenn :(

9. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  10. Veysel.

Veysel. Guest

Afedersiniz hocam gerildim pardon

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:17 -->-> Daha önceki mesaj 22:16 --

sağolun hocam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:17 -->-> Daha önceki mesaj 22:17 --

herkese teşekkürler yardımları için gelişmeleri yazacağım

11. Adalet TOSUN

Adalet TOSUN New Member

Beğenileri:
    1
    Dışkıda değişiklik yapar mı bilmiyorum ama kuşlara bulgur kesinlikle vermeyin. sizi korkutmuş olmayayım ama hele hele pişmemiş bulgur ölümcül olabilir.

Neden diyeceksiniz, sebebi çok basit, kuşa özellikle pişmemiş bulgur verilirse ve kuş karnını tamamen bulgurla doyurursa pişmemiş bulgur suyu çeker ve hacim olarak genişler... Pilav yaparken hatırlayın. iki bardak bulgur dökersiniz tencereye sonra bir tencere pilavınız olur... mantık aynı mantık; kuş da gereğinden fazla yerse, bulgur kuşun kursağında şişecektir.

Pişmişte olsa pişmemişte olsa, hangi kuş türü olursa olsun bulgur verilmesi (özellikle pişmemiş bulgur) çok yanlıştır ve tehlikelidir.

12. Veysel.

Veysel. Guest

yardımınız için teşekkürler bulguru bi kere verdim başıma bu geldi :( Allahtan dışkı yavaştan normale dönüyor

Sayfayı Paylaş