Karadeniz Pet

Dişi Pakistanım hasta

• Konbuyu başlatan Veysel.
  • Başlangıç tarihi
V

Veysel.

Guest
Arkadaşlar dişi pakistanım tüy dökme döneminde sanırım o yüzden kafasında beyaz yeni tüyler çıkıyor öyle düşünmemin bir diğer nedeni de kuşum 7 aylık olmak üzere ama dışkısı çok sıvı ve sap sarı sizce sorun nedir suyuna vitamin koydum şimdilik gayet davranışları normal şu anda uyuyo ne yapmamı önerirsiniz lütfen acil yardım :(
[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION]
WWzrqP.jpg

6YB6M3.jpg

Biraz aspur vermeyi deneyin. İshali bir haftadan uzun sürdüyse bir veterinere gösterin

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mama filan veriyor musunuz? Veriyorsanız ne kadar sıklıkla veriyorsunuz? Dışkısına bakılırsa ciddi sıkıntısı var gibi. Geçmiş olsun.

mama vermiyorum ama geçen gün annem bulgur verdi baya yedi 2 gün önce o zamandan beri dışkısı böyle sizce bulgurun bir zararı olmuş olabilir mi 2 gündür böyle dışkı dün böyle değildi dün sadece rengi biraz açıktı sizce sorun nedir zaten 2 gündür tüyde

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:08 -->-> Daha önceki mesaj 22:06 --

@Levent ACAR [MENTION=7610]Muhabbet32[/MENTION] [MENTION=8503]Atılım BUKAĞIKIRAN[/MENTION]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:11 -->-> Daha önceki mesaj 22:08 --

acil yardım :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:11 -->-> Daha önceki mesaj 22:11 --

yardımmmmm :(

2 gündür böyleyse yedigi birşeyden veya üşütmüş olmasından kaynaklanıyo olabilir. Aspur yedirin

Tüy değiştiriyor. Haftada 2-3 gün vitamin, varsa biraz yulaf ve aspur verirsen iyi olacaktır.

Hocam yardım edin :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:13 -->-> Daha önceki mesaj 22:12 --

2 gündür böyleyse yedigi birşeyden veya üşütmüş olmasından kaynaklanıyo olabilir. Aspur yedirin

Lütfen yardım edin :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:13 -->-> Daha önceki mesaj 22:13 --

Mama filan veriyor musunuz? Veriyorsanız ne kadar sıklıkla veriyorsunuz? Dışkısına bakılırsa ciddi sıkıntısı var gibi. Geçmiş olsun.

Yardım edin lütfenn :(

Veysel yazdım ben işte kardeşim. Ne yapabilirim daha veteriner değilim.

Afedersiniz hocam gerildim pardon

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:17 -->-> Daha önceki mesaj 22:16 --

sağolun hocam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:17 -->-> Daha önceki mesaj 22:17 --

herkese teşekkürler yardımları için gelişmeleri yazacağım

mama vermiyorum ama geçen gün annem bulgur verdi baya yedi 2 gün önce o zamandan beri dışkısı böyle sizce bulgurun bir zararı olmuş olabilir mi 2 gündür böyle dışkı dün böyle değildi dün sadece rengi biraz açıktı sizce sorun nedir zaten 2 gündür tüyde

Dışkıda değişiklik yapar mı bilmiyorum ama kuşlara bulgur kesinlikle vermeyin. sizi korkutmuş olmayayım ama hele hele pişmemiş bulgur ölümcül olabilir.

Neden diyeceksiniz, sebebi çok basit, kuşa özellikle pişmemiş bulgur verilirse ve kuş karnını tamamen bulgurla doyurursa pişmemiş bulgur suyu çeker ve hacim olarak genişler... Pilav yaparken hatırlayın. iki bardak bulgur dökersiniz tencereye sonra bir tencere pilavınız olur... mantık aynı mantık; kuş da gereğinden fazla yerse, bulgur kuşun kursağında şişecektir.

Pişmişte olsa pişmemişte olsa, hangi kuş türü olursa olsun bulgur verilmesi (özellikle pişmemiş bulgur) çok yanlıştır ve tehlikelidir.

Dışkıda değişiklik yapar mı bilmiyorum ama kuşlara bulgur kesinlikle vermeyin. sizi korkutmuş olmayayım ama hele hele pişmemiş bulgur ölümcül olabilir.

Neden diyeceksiniz, sebebi çok basit, kuşa özellikle pişmemiş bulgur verilirse ve kuş karnını tamamen bulgurla doyurursa pişmemiş bulgur suyu çeker ve hacim olarak genişler... Pilav yaparken hatırlayın. iki bardak bulgur dökersiniz tencereye sonra bir tencere pilavınız olur... mantık aynı mantık; kuş da gereğinden fazla yerse, bulgur kuşun kursağında şişecektir.

Pişmişte olsa pişmemişte olsa, hangi kuş türü olursa olsun bulgur verilmesi (özellikle pişmemiş bulgur) çok yanlıştır ve tehlikelidir.

yardımınız için teşekkürler bulguru bi kere verdim başıma bu geldi :( Allahtan dışkı yavaştan normale dönüyor

Geri