Karadeniz Pet

Dişi Seri Çalışıyo

• Konbuyu başlatan İlhan TÜRKUYAN
  • Başlangıç tarihi
İ

İlhan TÜRKUYAN

Guest
bende lutino bir dişi var arkadaşlar, kuş bana geldi geleli sürekli yumurta var kuşta bide yumurtlayınca 3-4 tanede değil 6-7t ane yumurtluyor kuşu dinlendiriyim diyorum yuvalığı bi açıyorum gene yumurta hani diyorum bari büyük yuvalık takıyım(yavrular çıkınca dar geliyo)yumurtasını kırar yada bi daha yatmaz diye bırakıyorum :confused:

Dinlendir bence bu gidişatla fazla yaşamaz.

yuvalığı çıkar dinlendir kuşları istemiosan yumurta yumurtlamadan önce yuvalığı değiştir

allah yardımcın olsun inşallah kötü birşey olmaz

Yuvalığı çıkaramıyorum ki dişinin karnı her zaman aşırı yumurtadan davul gibi yavrular varken bile karnı yumurta dolu oluyo

Erkeği al başka kafese tek başına yumurta yapacak değil ya erkeği yavruları beslemesi için gunde 2 3 saat tut ama bak çiftleşirler ise hemen geri al izin verme

O zaman bu son yavrularıda bekliyip erkeği başka bir kafese alıp dişinin olduğu kafesteki yuvalığı çıkartıyım 1 ay dinlendiriyim ( 2 sini ayırırsam eş bozulma ihtimali var mıdır ?)

Moderatör tarafında düzenlendi:
O zaman bu son yavrularıda bekliyip erkeği başka bir kafese alıp dişinin olduğu kafesteki yuvalığı çıkartıyım 1 ay dinlendiriyim ( 2 sini ayırırsam eş bozulma ihtimali var mıdır ?)

Bozulmaz dinlendirebilirsin . zaten dinlendirmezsen bi süre sonra mutlaka kuşuna ağır zararları olacaktır.

Kızdıracak besinler vermeyip,erkeği ayırıp,yuvalığıda çıkarırsanız sorun olmaz.

Aynen arkadaşın yazdığı gibi olur.Yuvalığı çıkarabilirsin.Erkekle dişiyi ayırabilirsin.Doğru düzgünde bakımını yaptın mı bir sorun yaratmaz.Yoksa tünelin ucu karanlık...

Sadece yuvalığı çıkarsam olmaz yani ayırmam şart :( o zaman neyse hayvanın sağlığı daha önemli yavru almaktan

Şimdi dişi yuvalıkta yumurtaya yatıyor yumurtaların çıkmasına az kaldı çıkmasını bekliyiptemi ayırıyım yoksa alıyımmı yumurtaları
(not dişinin durumu şuan kötü diil yani son yavrulara bakabilecek kadar sağlıklı gözüküyor)

Geri