petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişi Seri Çalışıyo

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve İlhan TÜRKUYAN tarafından 11 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. İlhan TÜRKUYAN

bende lutino bir dişi var arkadaşlar, kuş bana geldi geleli sürekli yumurta var kuşta bide yumurtlayınca 3-4 tanede değil 6-7t ane yumurtluyor kuşu dinlendiriyim diyorum yuvalığı bi açıyorum gene yumurta hani diyorum bari büyük yuvalık takıyım(yavrular çıkınca dar geliyo)yumurtasını kırar yada bi daha yatmaz diye bırakıyorum :confused:

2. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    Dinlendir bence bu gidişatla fazla yaşamaz.

3. Hakan GÖLGE

yuvalığı çıkar dinlendir kuşları istemiosan yumurta yumurtlamadan önce yuvalığı değiştir

4. Murat KARAYILAN

Murat KARAYILAN Active Member

Beğenileri:
    0
    allah yardımcın olsun inşallah kötü birşey olmaz

5. İlhan TÜRKUYAN

Yuvalığı çıkaramıyorum ki dişinin karnı her zaman aşırı yumurtadan davul gibi yavrular varken bile karnı yumurta dolu oluyo

6. Tunç ÇAĞATAY

Erkeği al başka kafese tek başına yumurta yapacak değil ya erkeği yavruları beslemesi için gunde 2 3 saat tut ama bak çiftleşirler ise hemen geri al izin verme

7. İlhan TÜRKUYAN

O zaman bu son yavrularıda bekliyip erkeği başka bir kafese alıp dişinin olduğu kafesteki yuvalığı çıkartıyım 1 ay dinlendiriyim ( 2 sini ayırırsam eş bozulma ihtimali var mıdır ?)

#7 İlhan TÜRKUYAN, 11 Haziran 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 11 Haziran 2013
  8. Deniz Güngör

Deniz Güngör New Member

Beğenileri:
    0
    Bozulmaz dinlendirebilirsin . zaten dinlendirmezsen bi süre sonra mutlaka kuşuna ağır zararları olacaktır.

9. İlhan TÜRKUYAN

peki sadece yuvalığı çıkarsam da dinlenir mi yoksa illa ayırmak mı lazım

10. Mehmet Kurt

Aynen arkadaşın yazdığı gibi olur.Yuvalığı çıkarabilirsin.Erkekle dişiyi ayırabilirsin.Doğru düzgünde bakımını yaptın mı bir sorun yaratmaz.Yoksa tünelin ucu karanlık...

11. Tunç ÇAĞATAY

Yuvalığı çıkarsan kafesin tabanına yapar bu seferde erkeği ayırın biraz

12. Mehmet Kurt

Kızdıracak besinler vermeyip,erkeği ayırıp,yuvalığıda çıkarırsanız sorun olmaz.

13. İlhan TÜRKUYAN

Sadece yuvalığı çıkarsam olmaz yani ayırmam şart :( o zaman neyse hayvanın sağlığı daha önemli yavru almaktan

14. İlhan TÜRKUYAN

Şimdi dişi yuvalıkta yumurtaya yatıyor yumurtaların çıkmasına az kaldı çıkmasını bekliyiptemi ayırıyım yoksa alıyımmı yumurtaları
    (not dişinin durumu şuan kötü diil yani son yavrulara bakabilecek kadar sağlıklı gözüküyor)

Sayfayı Paylaş