Karadeniz Pet

Dişi sürekli yuvalığa girip çıkıyor ?

İbrahim AKSU

Paylaşımcı Üye
Günaydın herkese , erkek kuşumun yanına dişi kuş aldım Bikaç gün önce , araları gayet iyi ama bişey yapmıyorlar henüz :) sormak istediğim dişi sürekli yuvalığa girip çıkıyor erkek kuşuda yuvalığa yaklaştırmıyor ,erkek girmiyo hiç , zaten merak edip yaklaştığında erkek kuş yuvalığa , dişi ona engel oluyor , bütün bu olanlar ne anlama geliyor, teşekkür ederim şimdiden

bir kaç gun önce aldiğin kuşlara niye yuvalık taktin ki önce evi tanımalılar ondan sonra yuvalık taksaydin yanı 2 hafta 10 gun den sonra. ve yenı aldiğin bir kuşdan hemen çifleşme bekleme cunki daha bunun kur yapmasi dişiyi ikna etmesi vs. bir birlerine yem vercekler öpüşme vs .

Peki ne Zaman takmalıyım yuvalığı, şu yukarıdaki saydığınız eylemler gerçekleşincemi

Hocam erkek bende 10 aydır falan , dişi yeni ama petshopun kafesinde seçtirdim dişiyi, daha orda öpüşmeye başladılar , eve getirdim sanki yıllardır beraber yaşıyormuşlar gibi davrandılar oynamalar öpüşmeler falan, dişi hiç yabancılamadı gelir gelmez yedi içti oynadı öttü, yuvalık tak dedikleri içinde bende taktım, şimdi çıkarayım o zaman, zaten dişinin tek derdi yuvalık gir çık gözü başka şey görmüyor anlamadım gitti

Hocam erkek bende 10 aydır falan , dişi yeni ama petshopun kafesinde seçtirdim dişiyi, daha orda öpüşmeye başladılar , eve getirdim sanki yıllardır beraber yaşıyormuşlar gibi davrandılar oynamalar öpüşmeler falan, dişi hiç yabancılamadı gelir gelmez yedi içti oynadı öttü, yuvalık tak dedikleri içinde bende taktım, şimdi çıkarayım o zaman, zaten dişinin tek derdi yuvalık gir çık gözü başka şey görmüyor anlamadım gitti

öyle yapiyorsa dursun. dostum.

Şimdi şuan dikkat ettim dişi yuvalığa girdi, erkekte kapısına gitti , dişi acayip sesler çıkarmaya başladı sinirleniyor galiba , erkeğe yuvalığa yaklaşınca, ve vurdu erkeğe

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:06 -->-> Daha önceki mesaj 11:03 --

Acaba ne yapmalıyım yanlış mı yapıyorum yuvalık takmakla, dişinin tek derdi tek aşkı yuvalık oldu , erkeği gözü görmüyor bile

Şimdi şuan dikkat ettim dişi yuvalığa girdi, erkekte kapısına gitti , dişi acayip sesler çıkarmaya başladı sinirleniyor galiba , erkeğe yuvalığa yaklaşınca, ve vurdu erkeğe

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:06 -->-> Daha önceki mesaj 11:03 --

Acaba ne yapmalıyım yanlış mı yapıyorum yuvalık takmakla, dişinin tek derdi tek aşkı yuvalık oldu , erkeği gözü görmüyor bile

benımkilerde yapiyor onu. erkek in sadece yumurta varken girmesine izin veriyolar.

Aşağı yukarı anlattım olanları , sizce şimdi yuvalık kalsınmı çıkarayımmı, ne derseniz onu yapıcam çünkü , yardımcı olursanız çok memnun olurum

Yuvaligi taniyor es tutarsalar yumurta yakindir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:28 -->-> Daha önceki mesaj 11:27 --

YuvaliK kalsin bence bi zarari olmaz

dursun eğer normal durumlarda kavgaları yoksa araları iyise dursun yuvaya ince talas ve kus kumu dökün biraz ama sade tahta olmasın

Cem Bey'in sözlerine katılmıyorum iki kızgın kuş anında da çitleşebilir sadece yumurtlaması alışınca olur ayrıca yuvalığı takmanız güzel olmuş herhangi bir kavga yoksa müdahale etmeyin derim

Hayır öyle çok sert kavgalar olmuyor yani yuvanın başında bir iki dürtüyolar birbirlerini oda normal heralde :)

bnce çıkarmayın yuvalıgı dışı kızısmıssa yuvalıga yaklasması normal resımlerını yukleyebılsenız özellıkle yandan dışının kızısıp kızısmadgı anlasılır bole ıı anlaşmaları bnce çok ii kavga etmıolar ıste ne gzl

Dişi hazır. Benim çiftimde böyle olmuştu eve getirdim oynaşmalar felan başladı iki hafta sonra yumurta yuvadaydı.

yalnız bunlarda bir eşleşme belirtisi şuan söz konusu değil, beklemekten başka yapacak bişey yok sanırım, ancak dikkat etmemiz gereken hususları söylermisiniz lütfen

Geri