Karadeniz Pet

dişi tüy çıkarıyor erkek ısrar ediyor

K

kayzerb

Guest
Dişi mubişim de tüy demetleri gördüm henüz açılmamış belli ki tüy çıkarıyor (kafada göz kenarlarında) o yüzden ne yapmalıyım sizlere danşmak istedim bizim oğlan sağlığı yerinde oldugundan sürekli dişiye kur çabası içinde dişi kuş arada erkegin ağzından yem alsada gerisi gelmiyor arada ufak kavgalar oluyor sizce ne yapmalıyım ayırmalımı yoksa böyle iyimi yoksa başka bişe mi ?

resim yüklersen daha net olur kafesin ne kadar büyük vs fikir sahibi olmamız sana daha iyi yardımcı olmamıza olanak sağlar

anlaşılan dişi kuşun tüye girmiş.kalsiyum,vitamin ve yeşillik vermeyi ihmal etme.dişi tüyden çıkınca kızışacaktır.o zaman çiftleşirler

yeşillik verirken de dkkatli olursan iyi olur çünkü fazlası ishale yol açar

iste resimler : yoruma açık

image.php

Yukle.TC | Resim | Resim Galerisi | Resimler | Resim Ykle
image.php

image.php

image.php

Moderatör tarafında düzenlendi:
evet dostum dişi tüye girmiş.tomurcuklar patlasın ondan sonra erkeğin isteklerine,erkek istemeden cevap veecektir.bu arada kuşların çok güzel,maşallah

teşekkürler cevap için ama bu dönemde benim yapacağım bişey var mı yoksa kuşu kendi haline mi bırakmalıyım

bu arada kuşların bulundugu yer benim sürekli (uyku dışında) kaldığım bir yer ve zaman zaman saat 11 de yatıyorum bu durum kuşlar için bir sıkıntı doğurur mu ?

bide 2-3 güne bir , ikisine 2-3 dal nane veriyorum dişi naneyi çok seviyor naneyi verme sıklığım doğru mu

bide kuşlar için kuşcudan kum aldım kuşcu kafesinde sürekli kalsın bişe olmaz dedi ama ben yinede ayrı bir kapta ve 15-20 dk kafeste beklettikten sonra kumu alıyorum bu yaptığım doğru mu ?

ve son bir soru verdiğim yem karışık bir yem içinde keten tohumu (gördüğüm kadarıyla) da var bu yem sıkıntı yaratır mı ?

öncelikle kuşların harika nice yavrular almanı dilerim ağaçtünek kullanman çok iyi yapman gereken tek bişey var oda mevcut tüneğin yakınına diklemesine bir tünekdaha yerleştir bak göreceksin kafasını nasıl kaşıyacak resimdeki gibi biraz aralıklı koymalısın bide kesme şeker sıkıştır kafesin teline
uxs84.jpg

maşaallah kuşlarınız güzel...
kuş kumunu devamlı kafeste tutun onlar ihtiyaç duyarsa kullanırlar...
son bir şey daha ; bence kafesiniz eski kafesinizi değiştirin,boyaları dökülmüş...geniş ve boyasız bir kafes alın bence...

teşekkürler cevap için ama bu dönemde benim yapacağım bişey var mı yoksa kuşu kendi haline mi bırakmalıyım

bu arada kuşların bulundugu yer benim sürekli (uyku dışında) kaldığım bir yer ve zaman zaman saat 11 de yatıyorum bu durum kuşlar için bir sıkıntı doğurur mu ?

bide 2-3 güne bir , ikisine 2-3 dal nane veriyorum dişi naneyi çok seviyor naneyi verme sıklığım doğru mu

bide kuşlar için kuşcudan kum aldım kuşcu kafesinde sürekli kalsın bişe olmaz dedi ama ben yinede ayrı bir kapta ve 15-20 dk kafeste beklettikten sonra kumu alıyorum bu yaptığım doğru mu ?

ve son bir soru verdiğim yem karışık bir yem içinde keten tohumu (gördüğüm kadarıyla) da var bu yem sıkıntı yaratır mı ?

saat sıkıntı yaratmaz nane vermende iyi gün aşırı versen daha iyi olur kum ayrı ve sürekli kalmalı hayvanlar kursaklarını diş olarak kullanıyo eğer taş olmazsa yediklerini öğütemezler yemdede sıkıntı yok sevmediği yemleri yemezler zaten.
uxsdc.jpg

Erkeğe Şişme Kuş Al ..

tşk ederim

erkegin ilk hatunu olduğundan dolayı biraz heyecan yapıyor :D beklesin kerata

maşaallah kuşlarınız güzel...
kuş kumunu devamlı kafeste tutun onlar ihtiyaç duyarsa kullanırlar...
son bir şey daha ; bence kafesiniz eski kafesinizi değiştirin,boyaları dökülmüş...geniş ve boyasız bir kafes alın bence...

aslında kendim kafes yapmayı düşünüyorum çöpşiş ve citadan 2 türlü hobi olur benim için

dikey tünek evet bunu yapabilirm ama kesme şeker sıkıntı yaratır mı ki ?

bu kuşlar ne yer ne içer biraz araştırmam lazım ilk muhabbet kuşum ve üretmeyi düşünüyorum baştan kaybetmeyelim :)

bu arada maşallah kuşunuz güzelmiş

Moderatör tarafında düzenlendi:
teşekkür ederim bu kuşlar harika ve akıllı hayvanlar sevmediği bişeyi yemezler.bak :)
uxspj.jpg

şişten kafes yapayim diyorsun ama bu kuşlar kemirgen.bundan sebep yapacağın malzeme ahşap olduğundan ateşten geçirip sertliğini çoğaltmalısın.aksi takdirde kemire kemire kendilerine çıkacak yer açarlar farkında olmazsın

şişten kafes yapayim diyorsun ama bu kuşlar kemirgen.bundan sebep yapacağın malzeme ahşap olduğundan ateşten geçirip sertliğini çoğaltmalısın.aksi takdirde kemire kemire kendilerine çıkacak yer açarlar farkında olmazsın

uyarı için teşekkürler

kemirip kaçabileceklerini hiç düşünmedim, uyarınıza dikkat edeceğim

Geri