petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişi ve Erkek İngiliz Çift

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Tevfik AKTUNÇ tarafından 15 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Tevfik AKTUNÇ

Merhaba arkadaşlar, bir ağabeyimin elinde dişi ve erkek ingiliz muhabbet kuşları var. Kuşlar orjinal ingiliz kırma falan değil, daha önce toplamda 5 yavru almış ve eş olduğunu söyledi. Fiyatına ise sana 150'ye veririm dedi. Kuşlarda güzel, kameralı telefon kullanmadığımdan çekmedim fotoğraflarını sizce fiyat nasıl? Kuşlar 1 yıl 3-5 ay civarında olduğunu söyledi.

2. Mehmet ŞEKER

fiyatı bence güzel. Ama biraz daha indirtebilirsen daha iyi olur.

3. Gökhan YILDIZ

eğer orijinal ingiliz ve daha önce yavru alınmışsa fiyat gayet iyi ama resmini koysan daha iyi olur

4. Tevfik AKTUNÇ

Açıkcası pek pazarlık atmak bana göre değil, Kayseriliyim ama sanırım alakam yok pek sevmiyorum pazarlığı :) Şimdi bir de sağolsun çok indirim yapıyor bana herşeyde, çok dürüst bir esnaftır. Örn; bir kafes 20 liraya geliyor satışı 30 ise bana diyor 20 liraya geldi 25 alayım senden diyor. İlk defa dürüst bir esnaftan yana kaderim güldü :)

İşte dediğim gibi ağabey malesef fotoğraf çekebilen bir telefona sahip olamadığım için çekemedim :) Ama satılmadı ise inşAllah koyarım fotoğrafları, satılmadı ve elimdeki siteyi satarsam alacağım kuşları :)

5. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    eger saf ingiliz ise fiyat oldukca makul.

6. Tevfik AKTUNÇ

Aynen safkan ingiliz Onur kardeşim, bu adam Jumbo ve İngiliz muhabbet kuşu üretiyor. Üretim hanesine 50 çift Jumbo'nun geleceğini söyledi bana ise 1 çifti 100 liradan veririm dedi. Gelen kuşlar 35-40 günlük olacakmış, şimdi diyorum İngiliz çifti mi alayım? Yoksa 3 hafta bekleyim Jumbo yavruları mı bekliyeyim? Biraz kafam karışık açıkcası, İngilizlerde çok güzeldi :)

7. Gökhan YILDIZ

ingilizleri al kaçırma üretimhane olmadan jumbodan yavru alman çok zor

8. Tevfik AKTUNÇ

Anladım ağabey, olmazsa ben alırım. Üretim hanesinde durur kafesimle birlikte?

9. Gökhan YILDIZ

iyide üretimhanede duracaksa nerde kaldı bu işin zevki alıp para vereceğine zaman zaman üretim haneyi ziyaret et daha iyi en azından paran cebinde kalır dimi

10. Tevfik AKTUNÇ

Napayım ağabey bir seçenek sundum oda olmadı, yani diyorsun ki her türlü Jumbo alma bence diyorsun :) İngiliz ayarlatırım yine sıkıntı yok fakat Jumbolarda aklıma geldikçe bir hoş oluyorum.

11. Gökhan YILDIZ

jumbolar hımbıl ve tembel kuşlardır güzel görünür ama yerli çek ve ingilizler gibi sana şirinlik yapmazlar yani ağır abidirler gerisi sana kalmış

12. Tevfik AKTUNÇ

Fikrim yine değişti, nasıl bir fikir var ise bende anlamadım ki :) İngiliz alacağım inşAllah tamamdır kafaya koydum. Teşekkür ediyorum yorum(larınız)'un için :)

13. comandante

Jumbodan yavru almak cok zor tecrube de cok one cıkıyor bana 50 tl jumbo 100 tl ıngılız dese ben ıngılız derdım. Bırde ılk yumurtayı almak zor. Kı bunlar yavru da. Eger amacın uretmek o duyguyu tatmaksa zaten ıngılıs en makbulu. 35 40 gunluk yavru ıcın zaten ureme yasını bekleyeceksn vs. Bence 150 ınglız fıyatı ıcın vok ıyı. Yerlı ya da ıngılız tercıhederım.ıngılızden gayette guzel yavrular cıkar:)

14. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Arkadasların dedigi gibi jumbo üretmek biraz zor. bana kalsa jumbo en güzelidir. tercih meselesi yani. ama bulmusken uygun ingiliz almanı tavsiye ederim onlarda güzeldirler ;)

Sayfayı Paylaş