Karadeniz Pet

Dişi ve Yuvalık

Caner efkanoğlu

Meraklı Üye
merhaba,

dişi bir kuş aldım, kuşta yumurta var ve bugün yarın cıkartacak o yumurtayı arka kısım şişti ve dışkısını cok fazla yapıyor, sorunumuz kuş yeni geldiği için yuvalığa girmiyor. Kafesin ortasına yapacak böyle giderse ve yumurtalar heba olacak. Sizlere soruyorum bi çözüm yolu varmıdır bunun ? Kendimiz alsak yuvalığa koysak dişi yi alışma ihtimali ne olur. Acil yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
İyi Günler Caner Bey;

Yuvalığa Tarçın rendeleyebilirsiniz, bir iki yem sepeleyebilirsiniz, ilginç bitkisel kokulardan hafif derecelerde deneyebilirsiniz, bunlar kuşu cezbeder ve kokuya yöneltir... Kendiniz koyarsanız elinizin kokusu yuvaya siner ve hiç yatmaz...

İlginize Teşekkür Eder, İyi Forumlar Dileriz...

Son düzenleme:
Kardeş kuşun büyük bir ihtimalle yumurtayı eritiyo yanı birak kendi haline .... ama uzmanlar daha iyi bilir ...

Kendin elle alıştırmayı deneme daha da kotuye surersin isi hocam

Kafes tabanına yumurtlarsa, yumurta sağlam kalırsa, alıp yuvalığa koyabilirsin. 1 haftaya yuvalığa alışırsa ne ala yumurtalar heba olmaz.

Levent bey ayni durum bendede oldu yumartayi eritti. Merak ettiğim ne yapmaliym bundan sonra

İyi Günler Caner Bey;

Yuvalığa Tarçın rendeleyebilirsiniz, bir iki yem sepeleyebilirsiniz, ilginç bitkisel kokulardan hafif derecelerde deneyebilirsiniz, bunlar kuşu cezbeder ve kokuya yöneltir... Kendiniz koyarsanız elinizin kokusu yuvaya siner ve hiç yatmaz...

İlginize Teşekkür Eder, İyi Forumlar Dileriz...

Kardeş kuşun büyük bir ihtimalle yumurtayı eritiyo yanı birak kendi haline .... ama uzmanlar daha iyi bilir ...

Kendin elle alıştırmayı deneme daha da kotuye surersin isi hocam

Kafes tabanına yumurtlarsa, yumurta sağlam kalırsa, alıp yuvalığa koyabilirsin. 1 haftaya yuvalığa alışırsa ne ala yumurtalar heba olmaz.

Levent bey ayni durum bendede oldu yumartayi eritti. Merak ettiğim ne yapmaliym bundan sonra

Arkadaşlar şimdi diyelim ki yumurtayı eritti, 2.yumurta 3.yumurta vs. kaçtane yapacaksa onlardamı otomatikmen heba oluyor ? Vede bu eritme konusu hakkında beni bilgilendirebilirmisiniz.

Geri