Karadeniz Pet

Dişi Yanaşıyor Erkek Kaçıyor...

• Konbuyu başlatan Murat Can AKYOL
  • Başlangıç tarihi
M

Murat Can AKYOL

Guest
1 Çift muhabbet kuşum var dişi 1 yıldır bende erkeği 2 hafta önce aldım. İlk defa dün yan yana koydum bunları. Dişi erkeğe yanaşıyor sürekli ama erkek kaçıyor ne yapmam gerekiyor..

Erkek daha ortama alışmamıştır o yüzden kaçabilir birde dişiyi erkeğin bulunduğu kafese koyarsanız dişi erkeğe üstünlük sağlıyamayacaktır.

Erkek daha ortama alışamamıştır yada kızışmamış olabilir resim atarsanız daha net bişeyler söyleyebiliriz

Yemlerine nijer tahumu katarsanız kızışırlar nijeri fazla katmayınız yağlanma yapar yem kutusuna az bi oranda katarsanız iyi olur. Sanırsam erkek tüy değişiminde bu dönemde çiftleşmeye bilirler

Son düzenleme:
sıcak havalarda kuşlara cok nijer vermeyin, durmadan tüye girerler..

bence nijer verme hiç kuşlarına çiftleşsinler derken daha çok uzatırsın çaftleşmelerini tüye sokarsın acele etme derim zaten dişi kusun kızışmaya başlamıs

kuşlarınıza maşaallah...inşaallah istediğiniz sonucu alırsınız...ben başka bir şey söylemek istiyorum...tüneklerini ayak sağlıkları açısından tahta tüneklerle değiştirin...şüphesiz böyle daha iyi olacaktır...kolay gelsin...( erkek kuşunuz daha yeni,ortama alışsın,dişiye alışsın daha sonra başlar icraatlara !.. :) )

kuşlarınıza maşaallah...inşaallah istediğiniz sonucu alırsınız...ben başka bir şey söylemek istiyorum...tüneklerini ayak sağlıkları açısından tahta tüneklerle değiştirin...şüphesiz böyle daha iyi olacaktır...kolay gelsin...( erkek kuşunuz daha yeni,ortama alışsın,dişiye alışsın daha sonra başlar icraatlara !.. :) )

Teşekkür ederim :) fakat buradaki petshoplarda bulamadım tahta tünek normal dışardan bulup getirsem uygun olur mu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:48 -->-> Daha önceki mesaj 19:07 --

++++++++++++++

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:10 -->-> Daha önceki mesaj 19:48 --

++++++++++++++++++

ne petshopu...çevrenizde ağaç yok mu ? ağaçlardan uygun düzlükte bir dal bulun ve onu kullanın...

Geri