petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişi Yavruları Dövüyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve qwxbb tarafından 22 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Yuvalıkta yaklaşık 20 günlük 2 adet yavru var. Dün ve bugün yavruların yüksek sesle bağırdıklarını duydum. Yuvalığı açtığımda dişi kuşun onları hırpaladığını hatta kafalarını didiklediğini gördüm. Böyle giderse dişi kuş, yavruları öldürecek. NE YAPABİLİRİM.:confused:

#1 qwxbb, 22 Aralık 2014
    Son düzenleme: 22 Aralık 2014
  2. Erkan DEMİR

Beğenileri:
    0
    Ankarada oturuyosaniz yavrulari alabilirim

2 Adet Minik Su Kaplumbagasi ♥♡♥

3. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Yavruları baba ile ayırabilirsiniz. Muhtemelen kuluçkaa başlayacak yeniden ve istemiyor onları. Maşaallah kuşlarınıza

4. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Şimdilik dişiyi ayırdım. Dişi varken baba da yavrulara bakmaya yardım ediyordu. Ancak dişiyi ayırınca erkek yavrulara bakacakmı merak ediyorum. Yavruları bu kadar büyüttüler, bu saatten sonra da açlıktan ölmesinden korkuyorum

5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    En kötü ihtimal elle bakacaksınız artık ben babanın bakacağını düşünüyorum. Geçmiş olsun yine de ara da kontrol edin kuşlarınızı. Maşaallah

6. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim yardımınıza

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:00 -->-> Daha önceki mesaj 14:57 --

Erkan Demir arkadaşıma cevaben: Çankırı da oturuyorum. Yavrular yuvadan uçunca duruma göre satmayı düşünüyordum

7. HASAN YAVUZER

Beğenileri:
    1
    Kafesin tabanına yuvalık modeli bir tarafı açık küçük bir kutu koyup içine iki çay bardağı aspur bir çay bardağı muhabbet yemi serperek yavru kuşları bu kutunun içine koyarsanız babası da annesi de onlara bakar. Babası yem kırmayı öğretir. Bu arada yuvalığı çıkarıp temizliğini yapıp, içinin talaşını koyarak tekrar takarsanız dişi kuşunuz ikinci kuluçkası için yuvayı ısıtmaya başlayacaktır. Yavrular kafes tabanına koyduğun kutunun içinde bir birlerine sarılıp duracaklar zamanla ortam güvenliğini hissederek biraz da meraktan kutunun içinden çıkacaklar. Kutu onların kendilerini güvende hissetmelerini sağlayacaktır. Kutunun önüne tünek gibi bir aparat takarsanız tünekte durmaya alışacaklardır ve bu durumu çok seveceklerdir. Küçük bir tabağa da ( cam küllük te olabilir) yumurta maması yapıp içinede aspur karışık darı koyarsanız onlar için gel keyfim gel olacaktır. Kolay gelsin.

8. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Hasan Bey söyledikleriniz de belki haklısınızdır ama bence çok tehlikeli anne kuş eğer saldırmaya başlıyorsa onları dışarda parçalayacaktır ölümle bile sonuçlanabilir bu dediğiniz

9. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler

Sayfayı Paylaş