Karadeniz Pet

Dişi Yavruları Dövüyor

qwxbb

Meraklı Üye
Yuvalıkta yaklaşık 20 günlük 2 adet yavru var. Dün ve bugün yavruların yüksek sesle bağırdıklarını duydum. Yuvalığı açtığımda dişi kuşun onları hırpaladığını hatta kafalarını didiklediğini gördüm. Böyle giderse dişi kuş, yavruları öldürecek. NE YAPABİLİRİM.:confused:

Son düzenleme:
Ankarada oturuyosaniz yavrulari alabilirim

2 Adet Minik Su Kaplumbagasi ♥♡♥

Yavruları baba ile ayırabilirsiniz. Muhtemelen kuluçkaa başlayacak yeniden ve istemiyor onları. Maşaallah kuşlarınıza

Şimdilik dişiyi ayırdım. Dişi varken baba da yavrulara bakmaya yardım ediyordu. Ancak dişiyi ayırınca erkek yavrulara bakacakmı merak ediyorum. Yavruları bu kadar büyüttüler, bu saatten sonra da açlıktan ölmesinden korkuyorum

En kötü ihtimal elle bakacaksınız artık ben babanın bakacağını düşünüyorum. Geçmiş olsun yine de ara da kontrol edin kuşlarınızı. Maşaallah

Teşekkür ederim yardımınıza

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:00 -->-> Daha önceki mesaj 14:57 --

Erkan Demir arkadaşıma cevaben: Çankırı da oturuyorum. Yavrular yuvadan uçunca duruma göre satmayı düşünüyordum

Kafesin tabanına yuvalık modeli bir tarafı açık küçük bir kutu koyup içine iki çay bardağı aspur bir çay bardağı muhabbet yemi serperek yavru kuşları bu kutunun içine koyarsanız babası da annesi de onlara bakar. Babası yem kırmayı öğretir. Bu arada yuvalığı çıkarıp temizliğini yapıp, içinin talaşını koyarak tekrar takarsanız dişi kuşunuz ikinci kuluçkası için yuvayı ısıtmaya başlayacaktır. Yavrular kafes tabanına koyduğun kutunun içinde bir birlerine sarılıp duracaklar zamanla ortam güvenliğini hissederek biraz da meraktan kutunun içinden çıkacaklar. Kutu onların kendilerini güvende hissetmelerini sağlayacaktır. Kutunun önüne tünek gibi bir aparat takarsanız tünekte durmaya alışacaklardır ve bu durumu çok seveceklerdir. Küçük bir tabağa da ( cam küllük te olabilir) yumurta maması yapıp içinede aspur karışık darı koyarsanız onlar için gel keyfim gel olacaktır. Kolay gelsin.

Hasan Bey söyledikleriniz de belki haklısınızdır ama bence çok tehlikeli anne kuş eğer saldırmaya başlıyorsa onları dışarda parçalayacaktır ölümle bile sonuçlanabilir bu dediğiniz

Geri