Karadeniz Pet

dişi yumurtlamadı hale bakarmısınız (resimli)

göztepe1925

Meraklı Üye
arkadaslarr yaklasık 1 hafta 15 gun arasıı dısı durrmadan yuvlaıga gırıo ıcerde kemırıo sagı solu erkekde kapıda beklıo yuvalıgın ve dısı ıcerde sırkelenıo talas var yuvalıkta neden sırkelenıo her seferınde duru gerı cıkıo 2.3 sn ye sonra gırıo tekrar aynı seyı yapıo erkek yuvalıgın ıcıne baktıgında dısı bagırıo kızıo bunların nedenı nedır weya neden dısı sırkelenıo durmadan gırıp cıkıo yardımcı olan arkadaslara tskler sımdıde fotografları bunlar dısı 10 ,12 sn fılan duruo yuvalıkta

kuyruk kısmı buda

Dişiniz yuvayı hazırlıyor bunlar iyiye işaretler yuva içinde ne varsa kuş onları dağıtarak kendine yer hazırlıyor demek silkelenmesi

Çiftleştiklerini gördün mü? Yumurta yok gibi geldi bana.
Ama yuvalığa çok sık girmeler yumurtlayacağının habercisidir.

cıftlesmelerını gorremedım ıste oldugum ıcın gunduzlerı aksam geldıgımde ısıgı actıgımda erkek durrmadan kur yapıo dısıye yem verıo erkek fazla kura kactıgında dısı kızıo erkege

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:43 -->-> Daha önceki mesaj 01:42 --

Dişiniz yuvayı hazırlıyor bunlar iyiye işaretler yuva içinde ne varsa kuş onları dağıtarak kendine yer hazırlıyor demek silkelenmesi

ıns dedıgınız gıbıdır pekı ne kadar surecte yumurta olur ve dısı cok hareketlı yerınde duramıo kafese fılan tırmanıo erkekte ole erkek dısı yuvaya gırer gırmez arkasından yuvalıkgın dısından onu ızlıo

Bu söyledikleriniz iyiye işaretler işte yumurtlama öncesi dişi kuş huzursuz olur kafes tellerinden dışarı çıkmaya bile çalışır sonra dikkatini toplayıp yuvaya dalar orayı kemirir eşeler sizin söylediklerinizden anladığım kadarıyla sancılı kuşunuz ve yumurtlaması yakın ama sadece sizin söylediklerinizi göze alarak söylüyorum. Allah bilir ne zaman yumurtlar kaç günde

Bu söyledikleriniz iyiye işaretler işte yumurtlama öncesi dişi kuş huzursuz olur kafes tellerinden dışarı çıkmaya bile çalışır sonra dikkatini toplayıp yuvaya dalar orayı kemirir eşeler sizin söylediklerinizden anladığım kadarıyla sancılı kuşunuz ve yumurtlaması yakın ama sadece sizin söylediklerinizi göze alarak söylüyorum. Allah bilir ne zaman yumurtlar kaç günde

dedıgınz gıbı tellere cıkıo tırmanıo edıo sınırlenıo bırden dırek yuvalıga gırıor erkekde cıftlesmek ıstıo dısıde sınırlı erkek urkuo bu sefer 1,2 haftaya kadr yumurtlamassa dısıyı degıstrcem olmadı

Ben sizin yerinizde olsam değiştirmezdim ve oturup sabrederdim fazla rahatsız etmeyin bu aralar kuşlarınız çok güzel maşaallah inşaallah en kısa sürede yumurtlarlar

Bu arada tüneklerinizi tahta tünek yapın kuşların sağlığı açısından ve çiftleşme açısından daha sağlıklıdır daha iyidir

Son düzenleme:
Ben sizin yerinizde olsam değiştirmezdim ve oturup sabrederdim fazla rahatsız etmeyin bu aralar kuşlarınız çok güzel maşaallah inşaallah en kısa sürede yumurtlarlar

Bu arada tüneklerinizi tahta tünek yapın kuşların sağlığı açısından ve çiftleşme açısından daha sağlıklıdır daha iyidir

bakalım dedıgınız gıbı yapcam beklıcem tskler bu arada
tunek konusunda obur kuslarım gıbı yapcam fotograftakı gıbı

Tamam bu şekilde de olabilir kendiniz yapabilirsiniz sadece biraz daha kalın olsun

hocam yumurta yakın hayırlı olsun şimdiden :) 2 çiftinde maşallahı var

arkadaşım ayı durum benim bir çiftimde de var çiftleşeli 15 gün olmasına rağmen hala dişi yumurtlamadı..zamana bırakmak gerek bazen dişi kendini kontrol eder sabırla beklemek gerek.

hocam yumurta yakın hayırlı olsun şimdiden :) 2 çiftinde maşallahı var

inş bakalım beklıoz ne zamndır sabır sabır taşına doncez :) saolsın cıftler ıyı anlasıo yesıller baya erkek ayak atıo ama bakalım beklıcez senın kuslar ne oldu son durumu ne dır

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:27 -->-> Daha önceki mesaj 02:25 --

arkadaşım ayı durum benim bir çiftimde de var çiftleşeli 15 gün olmasına rağmen hala dişi yumurtlamadı..zamana bırakmak gerek bazen dişi kendini kontrol eder sabırla beklemek gerek.

senınkının gıne cıftlesdıgını gormusun bende cıftlesme gormedım oglen gıdıoz ıse gece 12de geldıgım ıcın gormıom gece seyredıom gecede ıyı anlasıolar baya hemde bakalım beklıcem ıns cıftlesırler

benimkiler duruyor ya erkek çok istekli üstüne çıkmaya çalışıyor sürekli belkide yapıyordur bilmiyorum fazla bakmıyorum sadece akşamları gözlemliyorum sabahları zımba gibiler :)

hırs yaptık valaha 1 agız yavru alsak bu kadr dusmucez ustlerıne yumurtlasınnlar dıe sonra fazla ustelemıcez durmadan yavru verırler o seferde :)

hırs yaptık valaha 1 agız yavru alsak bu kadr dusmucez ustlerıne yumurtlasınnlar dıe sonra fazla ustelemıcez durmadan yavru verırler o seferde :)

aynen öyle hocam ya bi kere yavrulasın yeter ya aslanımın yavrularını çok merak ediyorum şöyle seveyim o keratayı :) en sonnuda dişiyi tutacam koyacam erkeğin altına o olacak naz ypamaya başladı şimdide önceden o isterdi şimdi naz yapıyor :D

:)) ben yavrunun bı tanesını ayırcam konusturtcam bakalım hayırlısı

Geri