Karadeniz Pet

Dişi yumurtlamayamı hazırlanıyor?

messevim

Meraklı Üye
Birkaç gün öncede konu açmıştım. Bana çiftleştiler denilmişti bu forumda.

Arkadaşlar 3 gün önce dişi ile erkek yuvalığa girip orada sesler çıkarıp kanat çırpma sesleri gelmişti. Bu yaklaşık 1 saat sürmüştü. Ertesi günde aynı şeyleri yaptılar. Bugün ise dişi yuvalığa giriyor yuvalığın içinde sanki yuvalığın tahtalarını kemirir gibi bir ses geliyor içerdi.

Erkekte yuvalığın önünde duruyor içeriye ötüyor, arada dişi başını yuvalıktan çıkartıyor öpüşüyorlar , birbirlerinin başlarını okşuyorlar. Bazen erkekte geçiyor yuvalığa tekrardan.

Acaba bu neyin habercisidir gerçektende çiftleşme olmuşmu ? Eğer yumurtar gelecekse bu durumda ne yapmalıyım ? ( yuvalıkta çok az talaş var acaba kuş kumu vs koyayım mı ? Son olarak kafeste kalemer kemiği vs hiçbir şey yok. Sadece gaga taşı ile birtane meyve aromalı taş var. )

Kuşların sağlıkı ve eğer yumurta gelecekse yumurtaların sağlıklı bir şekilde kuluçkadan çıkması için neye dikkat etmeliyim , ne yapmalıyım ?

bu yazdıklarınız yumurta habercisi ama yazdıklarınızdan dolayıda evet kuşlarınız kesın çıftleşmıstır dıyemeyız.yumurta yakında gelir inşallah.
yuvalıgı takıp edın 1 saat yuva ıcınde kanat cırpıp tepısmıslerse belkı yumurta gelıp bu hengamede kırılmış olmasın.gunde bır ıkıkez yuva kontrolu ypabılırsnz.
keyıflı hobıler

bu yazdıklarınız yumurta habercisi ama yazdıklarınızdan dolayıda evet kuşlarınız kesın çıftleşmıstır dıyemeyız.yumurta yakında gelir inşallah.
yuvalıgı takıp edın 1 saat yuva ıcınde kanat cırpıp tepısmıslerse belkı yumurta gelıp bu hengamede kırılmış olmasın.gunde bır ıkıkez yuva kontrolu ypabılırsnz.
keyıflı hobıler
Hocam 3 gün önce çiftleşme belirtisi sezdim. 3 günde yumurta gelmez herhalde? Ben 10 gün içinde gelir diye biliyordum.

JY-S3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam 3 gün önce çiftleşme belirtisi sezdim. 3 günde yumurta gelmez herhalde? Ben 10 gün içinde gelir diye biliyordum.

JY-S3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
işte oyuzden kontrol etmende fayda var diye sen 3 gun önce fark ettın :)
belki onlar daha önce bu kararı aldılar ;)
maşallah kuşlarına tez zamanda ulaşırsın inşallah bebeklere

Acaba bu neyin habercisidir gerçektende çiftleşme olmuşmu ? Eğer yumurtar gelecekse bu durumda ne yapmalıyım ? ( yuvalıkta çok az talaş var acaba kuş kumu vs koyayım mı ? Son olarak kafeste kalemer kemiği vs hiçbir şey yok. Sadece gaga taşı ile birtane meyve aromalı taş var. )
Yuvalığın içine bu aşamada müdahale etmeyin. Yavrular çıkınca talaş eklersiniz. Kafeste kalamar kemiği devamlı bulunsun. Bereketli olsun İnşallah.

Yuvalığın içine bu aşamada müdahale etmeyin. Yavrular çıkınca talaş eklersiniz. Kafeste kalamar kemiği devamlı bulunsun. Bereketli olsun İnşallah.

Allah razı olsun, yalnız yuvalıkta fazla talaş yok. Çok az var. Eğer yumurtalar gelirse kırılmasın ? İlla çıkmasınımı bekleyeyim ?

Şu an ekleseniz bile dişi istemezse dışarı atacaktır. Olan talaş yeterli olacaktır. Dişi kendine göre ayarlamıştır yuvayı.

Geri