Karadeniz Pet

Dişi yuvalıka giriyor ama

umut asal

Meraklı Üye
Dişim yuvalıka giriyor 1-2 haftadır cok sık deil ama hergun giriyor erkekle hiç ilgilenmiyor gaga filan atiyor ve bişey farkettim kapının yaninda dolap var onun ustunde kuslar omuz hizasında kapiyi her actimi korkuyolar biri gectimi onunden korkudan erkeki gagaliyo bunları aynı odada yuksek bi yere cikarsam bi sorun olurmu birde erkek kuşla hiç ilgilenmiyo dişi erkek ondan yuz bullamadimi gaga taşına kur yapiyo dişi kızıstı 2 haftadir gagası git gite kahverengilesiyo dişi kus yuvalika giriyo ama kur bile cok az yapiyolar bi ara yapiyolardi daha eskisi gibide samimi deiller dişi kuş eylencesinemi giriyo yuvalika yoksa kızıstı icinmi erkek hic girmedi yuvalika

Sorularım

1. Kuşları aynı odada yuksek bi yere koysam sıkıntı olurmu

2. Dişi kuş yuvalıka eylencesinemi giriyor yoksa kızıstındanmı

3. Fazla samimi olmadanda yavru alınırmı kustan erkek hiç ayak atarken gormedim sürekli kur evin icinde supurge gibi ses duysa direk kur yapiyo uyurken bile

4. Bu dişi niye gaga atiyo aldımdan beri hep aynı dişi cok korkak bide yanından kücük sinek gecse kanatlarini cirpiyo gitsin diye :D

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürr

Sizi gonulden tebrik ediyorum çabaniz ugraslariniz takdire şayan baskasi olsa bu kadar emek harcamazdi yuvaya girmesi guzel bir olay disiler genelde gecimsiz hem doverler hem ciftlesirler kuslar zaten yuksek yerde olmali alcakta yabani kuslardan verim alamazsiniz erkek kusunuzun asiri kizismasi gerek cesarete ihtiyaci var baskinlik kuramamis disi baskin mamaya devam edin insallah olucak sabir biraz daha

Sizi gonulden tebrik ediyorum çabaniz ugraslariniz takdire şayan baskasi olsa bu kadar emek harcamazdi yuvaya girmesi guzel bir olay disiler genelde gecimsiz hem doverler hem ciftlesirler kuslar zaten yuksek yerde olmali alcakta yabani kuslardan verim alamazsiniz erkek kusunuzun asiri kizismasi gerek cesarete ihtiyaci var baskinlik kuramamis disi baskin mamaya devam edin insallah olucak sabir biraz daha
teşekkür ederim çok hoşuma gidiyo yavru kuşlar millet yaziyo 1. Yavrumuz cıktı diye kıskaniyom benim neden olmasın diyip yapiyom bişeyler normalde sabırsız biriyim :D dediniz herşeyi yapmaya çalışıyorum zaten bi erkeki bekliyoz cesaret toplaması icin :D

Yuvaya girmesi yumurta habercisi gibi görünüyor. Yakında çiftlesme gerçekleşir 1 hafta 10 gün içindede yumurtaları dökmeye baslar. Omuz hizası yükseklik için idaal adlında dolabın üstüne koyarsan kafes temizliği için kafesi oynatman gerecek buda huzursuzluk sebebi olur. Yumurtalara zarar verebilir. Kafesi fazla oynatmadan temizlik yapacan biryerde durması daha iyi olur.

Yuvaya girmesi yumurta habercisi gibi görünüyor. Yakında çiftlesme gerçekleşir 1 hafta 10 gün içindede yumurtaları dökmeye baslar. Omuz hizası yükseklik için idaal adlında dolabın üstüne koyarsan kafes temizliği için kafesi oynatman gerecek buda huzursuzluk sebebi olur. Yumurtalara zarar verebilir. Kafesi fazla oynatmadan temizlik yapacan biryerde durması daha iyi olur.
Teşekkür ederim inşallah ciflesirler :D

Bendede hemen hemen aynı sorunlar oldu kuşları yüksek bi yere koy rahatsız olmasınlar vitamin takviyesinde bulun mama vb . benim fikrim kuşların ayır farklı kafeslere koy. erkek yuvalıklı kafeste dursun dişide normal bi kafeste birbirlerini görecekleri şekilde kafesleride yerleştir 3 hafta dursunlar böyle bu 3 hafta içindede mama takviyesi ve kızıştırıcı öneririm. daha sonra dişiyi erkeğin yanına at büyük ihtimal işe yarar.

denedim :D acalesi yok artık ocakın sonlarına dogru 2 cift daha alcam büyük bi kafes yapcam bakalım sıkıntı cıkcakmı

benim dişi ve erkekde 3 aydır yuvaya giriolar erkek günde en az 6 saat kur yapıo dişinin dibinde ama tık yok erkek 2 dk kur yapıo sonra dişi gaga atıyo 2 dk sonra yine kur yapmak için dibine gidiyo ama dişi yine yüz vermiyo hatta dişi yem bile yemio erkek beslio erkek çok istekli ama dişi çiftleşmek isteyince vuruo nasıl olcak bu iş :( (dişi 10 aydır bende 5 aydırda erkekle eş ama hala yavru alamadım sabır sabır 10 aydır sabır,)

benim dişi ve erkekde 3 aydır yuvaya giriolar erkek günde en az 6 saat kur yapıo dişinin dibinde ama tık yok erkek 2 dk kur yapıo sonra dişi gaga atıyo 2 dk sonra yine kur yapmak için dibine gidiyo ama dişi yine yüz vermiyo hatta dişi yem bile yemio erkek beslio erkek çok istekli ama dişi çiftleşmek isteyince vuruo nasıl olcak bu iş :( (dişi 10 aydır bende 5 aydırda erkekle eş ama hala yavru alamadım sabır sabır 10 aydır sabır,)
Senin dişı kızışmamış benimki kızıştı halde erkeke yüz vermiyo sadece günde 4-5 kere kur var ve dişide gaga atiyo bakalım

Casper_VIA_V8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yok ya dişi kızgın aldıgım adam 2 defa yavrusunu almış , dişinin 10 aydır ceresi kahverengi 1 ay önce bi ceresinin eti döküldü mavileşti şimdi tekrar kahverengiye döndü

yok ya dişi kızgın aldıgım adam 2 defa yavrusunu almış , dişinin 10 aydır ceresi kahverengi 1 ay önce bi ceresinin eti döküldü mavileşti şimdi tekrar kahverengiye döndü
Kuşlarınız kaç yaşında ve kuşları 30 gün filan ayırın erkek yuvalik olan kafeste kalsin dişide başka kafeste bende işe yaradı ben sabredemedim 1 hafta filan beklettim 1 hafta beklettime rahmen dişide çok az düzelme oldu

Casper_VIA_V8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bende ayırmayı düşünüorum dişi 7 ay yuvalığa hiç girmedi 2-3 aydır arada girio ama hemen çıkıo bide ayırıp deneyim ceresi zaten hep kahverengi ilk aldıgımda zaten yumurta vardı yumurtasını içinde eritti yumurtlamadı ben kadar bi kuşa sabreden olmamıştır 10 aydır yumurta gözlüom aldıgım adam 1 haftaya yumurtlar demişti :D