petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişi yuvalıktan çıkmıyor yumurtada var 21 günü geçti

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve stalkers tarafından 1 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. stalkers

stalkers New Member

Beğenileri:
    0
    Merhabalar babam 4-5 yumurta görmüş yuvalıkta biri dışardaymış hatta onuda altına almış ama 3 haftayı geçmiştir maalesef süresi ile ilgili pek bilgim yok

Kafesinde yem mmürekkep balığı kemiği suyu var şimdi ne yapmam laazım

Yumurtalarını ben mi kırayım yoksa kendisimi atar şimdi tam netde bakamıyorum saldırgan

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=H2h3sQYwKZs[/YOUTUBE]

Konuyu resimlerle ve videoyla tazelemek istiyorum.

#1 stalkers, 1 Ocak 2016
    Son düzenleme: 2 Ocak 2016
  2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    272
    Yumurtaların geliş sırasını bilmiyorsanız, yumurtalar geleli 3 hafta olduğunu düşünüyorsanız birkaç gün daha bekleyerek ona göre hareket edebilirsiniz. İlk olan yumurta dolu ise yavru çıkmak üzeredir. Yumurtalardan ses gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz.

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  4. stalkers

stalkers New Member

Beğenileri:
    0
    rahatsız olup yumurtaya zarar vermez değil mi ? resmini çekmek istiyorum. bu arada ses duymadım

5. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    İncebir led ışıüı yumurtanın oval kısmından yaklaştırın, yumurtanın içi görünecek. Nasıl göründüğünü tarif edersin.

6. stalkers

stalkers New Member

Beğenileri:
    0
    Çok sinirli dişi yumurtaya yaklaştırmaz beni görünce hemen yuvalığa girip üstüne oturuyor.

Ses duymadım malesef bazen yuvalığın içinde dişi ötüyor

Yuvalığa yaklaştırmıyor beni görünce hemen yumurtaları altına çekiyor gagasıyla yuvalığın içinde talaş kum vardı onları da atmışdışarı zavallım yumurtaları bir arada tutmaya çalışıp gagasıyla altına alıyor :)

7. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Elinle kışkış yap yavaş hareket et. Kafese doğru çıksın. Sonra yumurtaları kontrol et. Yazık boşsa yatmasın.

8. stalkers

stalkers New Member

Beğenileri:
    0
    eldivenlemi kontrol ediyim elle mi sonra insan kokusunu alınca kırıyormuş diye duydum güvercinlerde bir de daha önce çok boş yumurta yaptı kırdı

Bunlar dolu sanırım 3 haftayı geçti hala üzerinde oturuyor boş olsa üstünde oturmaz atar diye düşünüyorum sizz daha iyi bilirsiniz :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:01 -->-> Daha önceki mesaj 14:57 --

#8 stalkers, 2 Ocak 2016
    Son düzenleme: 2 Ocak 2016
  9. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
  10. stalkers

stalkers New Member

Beğenileri:
    0
    malesef boş çıktılar :) 4 yumurtası vardı 1inde delik açmış dışarı atmış diğerleriylede kafeste tıkır tıkır sesler geliyor oynuyor heralde :D 2-3 tanesine ışıkla baktım sapsarıydılar 1inde siyah nokta nokta lekeler vardı da yavrulardan ümidi kestim :)

11. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Pes etmek yok, denemekten zarar gelmez. Bir süre ayır kuşları yeniden eşleştir.

Sayfayı Paylaş