Karadeniz Pet

Dişi yuvalıktan çıkmıyor yumurtada var 21 günü geçti

stalkers

Yeni Üye
Merhabalar babam 4-5 yumurta görmüş yuvalıkta biri dışardaymış hatta onuda altına almış ama 3 haftayı geçmiştir maalesef süresi ile ilgili pek bilgim yok

Kafesinde yem mmürekkep balığı kemiği suyu var şimdi ne yapmam laazım

Yumurtalarını ben mi kırayım yoksa kendisimi atar şimdi tam netde bakamıyorum saldırgan

XLJ6Qk.jpg

bJY6zb.jpg

dk0ByX.jpg

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=H2h3sQYwKZs[/YOUTUBE]

Konuyu resimlerle ve videoyla tazelemek istiyorum.

Son düzenleme:
Yumurtaların geliş sırasını bilmiyorsanız, yumurtalar geleli 3 hafta olduğunu düşünüyorsanız birkaç gün daha bekleyerek ona göre hareket edebilirsiniz. İlk olan yumurta dolu ise yavru çıkmak üzeredir. Yumurtalardan ses gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz.

rahatsız olup yumurtaya zarar vermez değil mi ? resmini çekmek istiyorum. bu arada ses duymadım

Işıkla bakıp kontol edin. Buna imkan yoksa 1 hafta daha bekleyin.

Çok sinirli dişi yumurtaya yaklaştırmaz beni görünce hemen yuvalığa girip üstüne oturuyor.

Yumurtaların geliş sırasını bilmiyorsanız, yumurtalar geleli 3 hafta olduğunu düşünüyorsanız birkaç gün daha bekleyerek ona göre hareket edebilirsiniz. İlk olan yumurta dolu ise yavru çıkmak üzeredir. Yumurtalardan ses gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz.

Ses duymadım malesef bazen yuvalığın içinde dişi ötüyor

İncebir led ışıüı yumurtanın oval kısmından yaklaştırın, yumurtanın içi görünecek. Nasıl göründüğünü tarif edersin.

Yuvalığa yaklaştırmıyor beni görünce hemen yumurtaları altına çekiyor gagasıyla yuvalığın içinde talaş kum vardı onları da atmışdışarı zavallım yumurtaları bir arada tutmaya çalışıp gagasıyla altına alıyor :)

Elinle kışkış yap yavaş hareket et. Kafese doğru çıksın. Sonra yumurtaları kontrol et. Yazık boşsa yatmasın.

eldivenlemi kontrol ediyim elle mi sonra insan kokusunu alınca kırıyormuş diye duydum güvercinlerde bir de daha önce çok boş yumurta yaptı kırdı

Bunlar dolu sanırım 3 haftayı geçti hala üzerinde oturuyor boş olsa üstünde oturmaz atar diye düşünüyorum sizz daha iyi bilirsiniz :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:01 -->-> Daha önceki mesaj 14:57 --

Son düzenleme:
Dursunlar o zaman elleme sen.

malesef boş çıktılar :) 4 yumurtası vardı 1inde delik açmış dışarı atmış diğerleriylede kafeste tıkır tıkır sesler geliyor oynuyor heralde :D 2-3 tanesine ışıkla baktım sapsarıydılar 1inde siyah nokta nokta lekeler vardı da yavrulardan ümidi kestim :)

Geri