petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

dişi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Simay Yetiş tarafından 4 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Simay Yetiş

Beğenileri:
    0
    erkek muhabbet kuşum var dişi muhabbet kuşu alıcam 3 aylık civarı erkek dişi yavru alsam olurmu yavruyuda eğitmek isterim.

2. Emrehan DİLEKÇİ

Emrehan DİLEKÇİ Active Member

Beğenileri:
    1
    Hiç bir sorun olmaz ikisini birdende eğitebilirsiniz, Lakin ikisinede ayrı ayrı özen göstermelisiniz, bu sayede ortada hiç bir sorun kalmayacaktır... :) Üstelik yavru aldığınızda onları eğitme imkanınız bile olabilir :)

#2 Emrehan DİLEKÇİ, 4 Ocak 2015
    Son düzenleme: 4 Ocak 2015
  3. yigitcandemirag

Beğenileri:
    3
    Yavru oldukları için sorun olmayacak :)

4. Simay Yetiş

Beğenileri:
    0
    dişi kuşu yavrumu alıyım

5. Emrehan DİLEKÇİ

Beğenileri:
    1
    Ona sen karar ver yavru istiyorsan erkeğin yanına alabilirsin tabiki :) Erkek alırsan ikisinide eğitebilirsin :)

6. Simay Yetiş

Beğenileri:
    0
    erke k erkek kavga etmezm mi şimdi_???????

7. Emrehan DİLEKÇİ

Beğenileri:
    1
    Tabiki kavga etmezler, sen ne kadar çok ilgilenirsen, onların ikiside birden sana karşı yakınlaşır... :) İmkansız değil eğitebilirsin, kavga etmezler... :)

#7 Emrehan DİLEKÇİ, 5 Ocak 2015
    Son düzenleme: 5 Ocak 2015
  8. Simay Yetiş

Beğenileri:
    0
    dişi alıcam onuda eğitebiliriyim emrehan

9. Emrehan DİLEKÇİ

Beğenileri:
    1
    Tabiki dişiyide eğitebilirsin... :) Keyfine kalmış... :)

#9 Emrehan DİLEKÇİ, 5 Ocak 2015
  10. baskentli06

Beğenileri:
    2
    şimdi iki kuşu nasıl egitebilirsin sence onu düşün sen ilk önce basta sölediğim gibi üretimmi yapacaksın yoksa eğitecekmisin onu söle bakalım

11. Simay Yetiş

Beğenileri:
    0
    üretim yapamam ki zor biraz kuşum korkmasın bana sadık kalsın tek kalmasınıda istemiyorum işte

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:04 -->-> Daha önceki mesaj 19:03 --

Sen kuşunu nasıl eğittin bana yardım edermisin bişiler söylermsiin?

12. x16

x16 New Member

Beğenileri:
    0
    dişiyide egitebilirsin fakat erkege göre daha zordur bide erkek kuşunun yaşına göre bi dişi almalısın :)

13. Simay Yetiş

Beğenileri:
    0
    Sen kuşunu nasıl eğittin bana yardım edermisin bişiler söylermsiin?

14. Mehmet KOÇTÜRK

Mehmet KOÇTÜRK New Member

Beğenileri:
    0
    Bacım yaşta sıkıntı olmaz ama eğitimde zorluk çıkar. Şimdi sen erkeğe dişi alacaksın ve ilgisi senden yeni gelen kuşa kayacak. Şuanki kuşun sana ne derece alışık ? İkisiyle de çok ilgilenmen gerekiyor.

15. Emrehan DİLEKÇİ

Beğenileri:
    1
    Arkadaşım kuş ilk olarak yumurtlayana kadar eğitilebilir yavru geleceği zaman kuş zaten yuvadan çıkmaz, ayrıca o dönemde ellenmez, yavrular doğduktan sonra onlarda eğitilebilir TAMAM MI? 6 NESİL KUŞ ÜRETTİM BANA MI SORUYORSUN BUNU?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:08 -->-> Daha önceki mesaj 19:07 --

Sana bizzat ben göstereceğim, olmazsa o zaman söyle bana...

#15 Emrehan DİLEKÇİ, 5 Ocak 2015
  16. Simay Yetiş

Beğenileri:
    0

ne derece derken şöyle boynun altını seviyorum elime çıkyıor iştee Mesala kafesden dışarı çıkınca bir daha kafesinin yolunu bulamıyorum o derecede yani

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:12 -->-> Daha önceki mesaj 19:11 --

iiyi olur bana öğretirsen minnetkar kalırım valla

17. Emrehan DİLEKÇİ

Beğenileri:
    1
    Sen hiç merak etme Simay kuşunu gün gün ilgi göster onun ilgisi kaymaz, 5 senelik tek kuşuma eş aldım, ilk tecrübelerimde diğerini eğitemedim ama eğittiğim diğer kuşumun ilgisi hiç eksilmedi aksine, dahada yükseldi...

#17 Emrehan DİLEKÇİ, 5 Ocak 2015
  18. Simay Yetiş

Beğenileri:
    0
    şuan erkek 3 4 aylık var dişi alıcam yanına ama bilmiyorum dişi yavrumu alsam kafam karışık

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:18 -->-> Daha önceki mesaj 19:17 --

dişi alıcam şimdi bakalım nasıl olcka

19. Emrehan DİLEKÇİ

Beğenileri:
    1
    Dişi alırsan yavru alırsın, istiyor musun yavru?

20. Mehmet KOÇTÜRK

Mehmet KOÇTÜRK New Member

Beğenileri:
    0
    Kardeşim sana şöyle söyleyeyim. Ele alışık erkek kuşum vardı. Hatta o kadar alışıktı ki ağzımdan yemek yemeye çalışıyor ben ytarken gelip yorganımım altına giriyordu. Kendisi 6 aylıkken yanıma 45 günlük bir erkek aldım. Çok iyi anlaştılar biri naparsa öteki de aynını yapıyordu. Doğal olarak diğer kuş da bana yakın duruyordu korkmuyordu. Sonrasında ise benden yavaş yavaş uzaklaştılar. Kendi hallerinde takılmaya başladılar. Ben de okul ve başka işlerim yüzünden ilgilenemedim fazla itiraf edeyim. Sonra yavruyu arkadaşıma hediye edip büyük erkeğe dişi aldım. Dişi geleli 15 gün olmadı bile. O kadar iyi anlaştılar ki benim.kuş tamamen unuttu beni. Zaten elime alsam dişi çıldırıyo. Ben de hayvanları bıraktım kendi hallerine yavru almayı düşünüyorum. Evet arkadaşlar haklı olabilir eğitilebilir ikisi birden ama bunlar evcilleştirileli çok olmadı. Ve yaratılışları gereği.kendi cinsine ve doğasına eğilimliler. Haa yok ben ilgilenirim diyorsan forumdaki arkadaşlarımızdan yardım al. İnşallah başarırsın :) :) :) maşallah kuşunuza

Sayfayı Paylaş