Karadeniz Pet

Dişide Yumurta var

• Konbuyu başlatan hayalet15
  • Başlangıç tarihi
H

hayalet15

Guest
Merhaba;

Dişi yine hamile. Yuvalık alacağım fakat erkek kuşun bazı kötü alışkanlıkları var.

Erkek kuş çok kusuyor 2-3 yıldır hiç durmadan kusuyor ve bir rahatsızlığı ya da psikolojik bozukluğu yok. Bilakis evde bir birey gibi yanımızda hareket ediyor. Alışkanlık olarak adlandırıp daha da üzerinde durmamaya karar verdik bununla yaşıyoruz. Çiftin 4 defa yavru macerası oldu 4üde başarısız sonuçlandı. 4ünde de 5 yumurta vardı. Her seferinde çıkan yavrular bir süre sonra öldü, kimisi tüylendi de öldü kimisi tüylenmeden öldü kimisi felçlendi sonra öldü. Yani hep üzücü durumlar var. Erkek kuş yuvalığın içerisini yemle dolduruyor, hergün takribi 2 yemliği yeyip yuvalığın içerisine çıkartıyor. O kadar çıkartıyor ki, yavrular ölüyor ve neredeyse üzerileri kapanacak duruma geliyor. Anladığım ve araştırdığım kadarı ile beslemiyorlar. Bana bir formul önerisi gerekli bir tavsiye bir sistem gerekli. Benim erkek dişi olsa da etrafa kerkiniyor olmasa da, sapık yani, hali ile yuvalık olmamasına rağmen yine de hamile bırakıyor dişiyi.

Açık yuvalık gibi bir sistem uygulasam bildiğiniz tavuk kuluçkası gibi saptan samanda sepetten vs gibi. Petshoplarda bazı farklı yuvalıklar gördüm ama olur mu diye ilk araştırayım öyle alayım dedim.

Belirttiğim gibi açık bir yuvalıkta kuluçkaya yatar mı dişi? Böylece içini dolduramazda erkek.

Ayrıca öneri, tavsiye, yöntem, ne olursa herşeyi yazabilirsiniz. Ölmesinler, yazıktır..

İyi günler dilerim..

Geri