Karadeniz Pet

Disim ciftlesti yumurtlamiyor yardim

Sefatunayilmaz

Yeni Üye
Merhaba benim muhabbet kuslarim 1 aydir ciftlesiyorlar ama yumurta yok disi kucuk bi yumurta yapti ama kirip yedi suan karni sis yaglanma olabilir yada kısır olabilir diyorlar sizce neden yardim lutfen disi yuvaliktan cikmiyor

Merhaba kısır olsa hiç yumurtalamazdı başka şeylerden dolayı olabilir ortamdan kaynaklı olabilir. Çok fazla rahatsız ediyor olabilirsiniz. Aşırı ilgi gerekmiyor kuşları biraz kendi haline bırakın. Tabi yağlanma varsa o önemli yağlanma olan kuşlar yumurtlamıyor besin diyeti uygulamanız gerekir mama vs vermeyin kuşlara yumurtlamadan önce

Merhaba kısır olsa hiç yumurtalamazdı başka şeylerden dolayı olabilir ortamdan kaynaklı olabilir. Çok fazla rahatsız ediyor olabilirsiniz. Aşırı ilgi gerekmiyor kuşları biraz kendi haline bırakın. Tabi yağlanma varsa o önemli yağlanma olan kuşlar yumurtlamıyor besin diyeti uygulamanız gerekir mama vs vermeyin kuşlara yumurtlamadan önce
Zaten mama vermiyorum suan bebim odamda duruorlar baska bi odaya sessiz bi odaya gotursem sikinti olurmu bide yaglanmayi nasil engelleriz

Popo tuylerinden biraz alabilirsin sperm ulasamiyordur

Tabiki yagli ise yumurta vermeyebilir haftada sadece 1 kez mama verin aspur yulaf keten tohumu vermekten kacinin 2-3 damlada elma sirkesi veya limon damlatın yağ oranı normal hale geldiğinde istediginizin verebilirsiniz

Tabiki yagli ise yumurta vermeyebilir haftada sadece 1 kez mama verin aspur yulaf keten tohumu vermekten kacinin 2-3 damlada elma sirkesi veya limon damlatın yağ oranı normal hale geldiğinde istediginizin verebilirsiniz
Zaten mama vermiyorum suyuna elma sirkesi yetermi baska yapmam gereken bisey varmi bide elma sirkesini hergunmu veriyim bu yaglanma yuzunden yumurta vermiyor ise 1 aydir ciftlesio ama

Aynı sorun bende de var..Dişi kusum ve erkek kusum 1 aydir ciftlesmelerine ragmen yumurtlamadi..Bana petshop disinin arka kisminindan birazz tuyunu kes dedi,rahat es tutmalari icin d3di..Kestim disime zarar vermeden..Ondan sonra daha da fazla ciftlesmeye basladilar..En son bugun yaklaşik 5 ile 7 dk arasi kadar rahat ciftlestile..peki ciftlesmelerine ragmen neden yumurta alamiyorum.? Yada tam birlesme bugun olduysa kac gundr yumurta alirim.?