petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişim kafese kaka yapmıyor ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve SencerSancak tarafından 26 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. SencerSancak

SencerSancak Active Member

Beğenileri:
    54
    Dişi kuşum yuvalığa ilk girip çıkmaya başladığı günden beri dışkısı 4-5 katına çıktı.İlk yumurtadan sonra bir şey fark ettim ve kuşum kafese kaka yapmıyor.Her gün elime aldığımda dışarı yapıyordu.Ve artık her gün düzenli olarak dışarı çıkarıyorum.Bunun sebebi nedir ? Bir problem var mıdır ? NOT: Dişi çok sağlıklı ve eğitimli.İlk aldığım zaman kafese yapıyordu.

#1 SencerSancak, 26 Nisan 2016
    Son düzenleme: 26 Nisan 2016
  2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Dişiler yumurta zamanı follukta vakit geçirdiklerinde dışkılarını yapmaz, dışarı çıktığında bir seferde yaparlar. (Büyük olmasının nedeni budur)

3. SencerSancak

Beğenileri:
    54
    Follukta yapmadığını biliyorum ama kafesin içine de yapmıyor.Hiç dışarı çıkarmasam ne olacak ?

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Kendisi ihtiyaç duyduğunda çıkacaktır.
    Sizin müdahale etmenize gerek yok.

5. SencerSancak

Beğenileri:
    54
    Ben sanırım anlatamadım.Folluktan çıkıyor zaten ama yapmıyor.Ben elime alıp bir masanın üstüne koyduğumda masaya yapıyor.Onun dışında kafes tertemiz denilecek halde.(Erkeğin dışkısı dışında)

6. Ahmed Demir

Ahmed Demir Active Member

Beğenileri:
    205
    Bunun nedeni disi kusunuzun titiz olmasi buyuk ihtimalle yumurtalarida tertemizdir sizden kacmiyor zaten gunde bir kere cikartin masallah keske her kus boyle olsa :)

7. Serdar Şerifoğlu

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Yumurta nın üstünde yatan kuşu dışarı cikarmaniz ele almanız doğru değil
    kuluçka için sıkıntı olabilir
    Bi şekilde yapacaktır siz bence müdahale etmeyin

8. SencerSancak

Beğenileri:
    54
    Dediğiniz gibi titiz gibi ama önceden böyle yapmazdı.Yumurtalar da tertemiz :D
    Doğrusu dişi kuş insanlara normalden daha da yakın ve sürekli dışarı çıkma isteği oluyor.Kuluçkadayken sesimi duyduğu gibi kafese tırmanıp bana bağırıyor.Elime alınca direk kakasını yapıyor ve sonra tekrar yerine koyuyorum.Zaten çok kuluçkayı bozacak bir hareket yapıyorum da sayılmaz ama dişinin bu hareketi beni çok şaşırtıyor

#8 SencerSancak, 26 Nisan 2016
    Son düzenleme: 26 Nisan 2016

Sayfayı Paylaş