Karadeniz Pet

Dişim kafese kaka yapmıyor ?

zorro123

Paylaşımcı Üye
Dişi kuşum yuvalığa ilk girip çıkmaya başladığı günden beri dışkısı 4-5 katına çıktı.İlk yumurtadan sonra bir şey fark ettim ve kuşum kafese kaka yapmıyor.Her gün elime aldığımda dışarı yapıyordu.Ve artık her gün düzenli olarak dışarı çıkarıyorum.Bunun sebebi nedir ? Bir problem var mıdır ? NOT: Dişi çok sağlıklı ve eğitimli.İlk aldığım zaman kafese yapıyordu.

Son düzenleme:
Dişiler yumurta zamanı follukta vakit geçirdiklerinde dışkılarını yapmaz, dışarı çıktığında bir seferde yaparlar. (Büyük olmasının nedeni budur)

Follukta yapmadığını biliyorum ama kafesin içine de yapmıyor.Hiç dışarı çıkarmasam ne olacak ?

Kendisi ihtiyaç duyduğunda çıkacaktır.
Sizin müdahale etmenize gerek yok.

Ben sanırım anlatamadım.Folluktan çıkıyor zaten ama yapmıyor.Ben elime alıp bir masanın üstüne koyduğumda masaya yapıyor.Onun dışında kafes tertemiz denilecek halde.(Erkeğin dışkısı dışında)

Bunun nedeni disi kusunuzun titiz olmasi buyuk ihtimalle yumurtalarida tertemizdir sizden kacmiyor zaten gunde bir kere cikartin masallah keske her kus boyle olsa :)

Yumurta nın üstünde yatan kuşu dışarı cikarmaniz ele almanız doğru değil
kuluçka için sıkıntı olabilir
Bi şekilde yapacaktır siz bence müdahale etmeyin

Bunun nedeni disi kusunuzun titiz olmasi buyuk ihtimalle yumurtalarida tertemizdir sizden kacmiyor zaten gunde bir kere cikartin masallah keske her kus boyle olsa :)
Dediğiniz gibi titiz gibi ama önceden böyle yapmazdı.Yumurtalar da tertemiz :D
Yumurta nın üstünde yatan kuşu dışarı cikarmaniz ele almanız doğru değil
kuluçka için sıkıntı olabilir
Bi şekilde yapacaktır siz bence müdahale etmeyin
Doğrusu dişi kuş insanlara normalden daha da yakın ve sürekli dışarı çıkma isteği oluyor.Kuluçkadayken sesimi duyduğu gibi kafese tırmanıp bana bağırıyor.Elime alınca direk kakasını yapıyor ve sonra tekrar yerine koyuyorum.Zaten çok kuluçkayı bozacak bir hareket yapıyorum da sayılmaz ama dişinin bu hareketi beni çok şaşırtıyor

Son düzenleme:
Geri