Karadeniz Pet

Dişim Kızışmışmı ?

MERT BUTAY

Meraklı Üye
Kızışma durumunu merak ediyorum. Yumurta Daha Önceden Yaptı,Balkondaydı Hava Soğuk Olduğu İçin 1 1.5 Aydır İçeri Almışım Sobanın Yanındadır. Yumurtalamak İçin İsteksiz Erkek Fır Dönüyor Etrafında Ama Dişi İstemiyor.

lzMEWb.jpg

voOZp6.jpg

rdAE2N.jpg

LoBQnG.jpg

nGXEWl.jpg

78lANW.jpg

1n8Ngp.jpg

VykEMr.jpg

Son düzenleme:
albinolarda değişirmi bilmiyorum ama normal bir muhabbete göre 0-4 aylık arası bu kuş en az 7-8 aylık olması gerek

Kızışma belirtileri kuştan kuşa değişir mesela bende bir dişi var ceresi bembeyaz ama 1-2 güne yumurtlayacak kızışıp kızışmadığını yaptığı hareketlerden de anlayabilirsiniz ceresine bakarak söylersek yeni kızışmaya başlıyor

Son düzenleme:
Arkadaşlar NET bilgi istiyorum Kızışmışmı Kızışmamışmı ? Tanım Değil Resim Verdim.

Arkadaşlar NET bilgi istiyorum Kızışmışmı Kızışmamışmı ? Tanım Değil Resim Verdim.

İllaki burnundan anlanılmaz, burun kızarması dişi olduğunun işareti illaki kızardı diye yumurtlamaz kuş yaşadım biliyorum benim kuş burnu toprak gibi yandı kaç ay bisi olmadı ama

İllaki burnundan anlanılmaz, burun kızarması dişi olduğunun işareti illaki kızardı diye yumurtlamaz kuş yaşadım biliyorum benim kuş burnu toprak gibi yandı kaç ay bisi olmadı ama

Daha önce yumurta aldım yerini değiştirmek zorunda kaldım mecburen biliyorsunuz havalar soğudu o yüzden içeri aldım.

tam kizismamis kusunuz cok guzel masallah

Son düzenleme:
Kuşunuzun daha önce aldığınız yavrularda bembeyaz mı çıktı.

Günlük havuç+yumurta+ballı bebe bisküvisi ile mama yapın. Benimkilerde oldukça etkili oluyor. Tabii temizlik, günlük su değişimi ve kaliteli yem vs gibi etkenlerde var. 2 çift kuşum var biri kızışınca ceresi koyu kahverengi oluyor ancak diğerinde bir değişiklik olmuyor ve pek anlaşılmıyor. Bence cere rengine çok takılmayın. Her zaman güvenilir değil

havuçlu mama ver.yerini değişmişsin biraz bekle.sonra olur İnşallah

Geri