Karadeniz Pet

Dişinin dışkısı

blade17xxx

Yeni Üye
Daha once konu acmistim disi kusumdaki rahatsizliktan ötürü.cok sık nefes aliyordu bi forumdasimiz zitromax onermisti gittim aldim bugun son kez verdim kusa biraz can geldi o panik atakli gibi nefes alip vermesi kuyruk oynamasi vs buyuk ölçüde bitti çok şükür.ama tek sorun kaldi diski problemimiz.hem erkegin hem disinin devamli poposunda diski var.tuylerini biraz temizledim o bolgede ama hala ayni bu popoya diski yapismasi icin bir tavsiye istiycem? Ve disimin diskisi bana garip geldi resim atiyorum onuda. Simdiden tesekkurler.
69f98ea3b72ed6c4961288936c8f2c81.jpg

LG-D855 cihazımdan gönderildi

Saol levent abi.diskiyi boyle gorunce tirstim bi an.bulunduklari yer evet biraz sicak olabiliyor petegini kapatiyim oranin birde banyo vereyim ben bunlara.

Şimdi anladım abim öğrenicem yavaş yavaş :)

Disinin diskisi sanki yumurta isreti gibi gelfi bana brnim diside ayni sekilde diskilamaya baslamisti yumurta oncesi

Yumurta gelse bile hic yuvaliktan yana durmuyo ki.yuvaliga girmesini gectim oraya dogru bakmiyor bile nasip bakalim :)

Son düzenleme:
Yuvalikla pek ilgisi yoksa bnimki teori olur sadece :) ustalar bilir daha iyisini bilgim burda biter ve bende gider :)

Bence pek problem yok Geçmiş olsun kanarya yemi de verin

Arkadaş, peteği kapatma.. Havalar çok ısınmadı daha. Banyoyu serinlesinler diye vermiyorsun.. Tüyleri temizlensin diye veriyorsun. Ortam sıcak olacak ki üşümeden kurusunlar..

abi merhabalar. konu açtım ancak tedavi amaçlı cevap veren olmadı. 8 aylık dişi kuşumda aylardır dışkısında yem problemi yaşıyoruz. veterinerin verdiği ilaçları defalarca kullanmama rağmen ilaçları içerken ve içtikten bir hafta sonrasına kadar her şey normal sonra ilaç bitimi 1 hafta sonra tekrar dışkıda yem problemi başlıyor. veterniner antibiyotik verdi. kilosu normal. keyfi iştahı yerinde maşallah. kuruma vs yok gibi. en son baytril kullanacağım. çözümü olur mu acaba? bu arada yuvasında kumu gaga taşı mürrekkep kemiği var ve hepsini de yiyor. yem de değiştirdim. en kalitelisini koydum yine olmadı. antibiyotik tedavisi uyguladık. dışkıda yem kesildi bir hafta sonra tekrar başladı. ne yapacağım bir çözümü yok mu bu işin? baytril kullanayım mı bi faydası olur mu yoksa 5 gün tedavi sonrası tekrar başlar mı bu yem sorunu.

abi merhabalar. konu açtım ancak tedavi amaçlı cevap veren olmadı. 8 aylık dişi kuşumda aylardır dışkısında yem problemi yaşıyoruz. veterinerin verdiği ilaçları defalarca kullanmama rağmen ilaçları içerken ve içtikten bir hafta sonrasına kadar her şey normal sonra ilaç bitimi 1 hafta sonra tekrar dışkıda yem problemi başlıyor. veterniner antibiyotik verdi. kilosu normal. keyfi iştahı yerinde maşallah. kuruma vs yok gibi. en son baytril kullanacağım. çözümü olur mu acaba? bu arada yuvasında kumu gaga taşı mürrekkep kemiği var ve hepsini de yiyor. yem de değiştirdim. en kalitelisini koydum yine olmadı. antibiyotik tedavisi uyguladık. dışkıda yem kesildi bir hafta sonra tekrar başladı. ne yapacağım bir çözümü yok mu bu işin? baytril kullanayım mı bi faydası olur mu yoksa 5 gün tedavi sonrası tekrar başlar mı bu yem sorunu.

Geçmiş olsun. Baytril antibakteriyel bir ilaçtır. Anti biyotik değildir. Dolayısıyla tedavi edeceği hastalıklar farlıdır. Bence başka bir veterinere göstermekte fayda var. Nerede oturuyorsun?

Geçmiş olsun. Baytril antibakteriyel bir ilaçtır. Anti biyotik değildir. Dolayısıyla tedavi edeceği hastalıklar farlıdır. Bence başka bir veterinere göstermekte fayda var. Nerede oturuyorsun?
artvindeyim. maalesef burada kanatlılardan anlayan veteriner bulamadım. 3 gündür akşamları ağzına probiyotikle su karışımını damlatıyorum. yemli dışkı kesildi. ama bi kaç gün vermezsem tekrar başlayacak diye tedirginim. bu şekilde probiyotik vermemin bi zararı olur mu ki acaba? çay kaşıgının ucuyla biraz probiyotikle bir yemek kaşığı suda karıştırıp damlalıkla ağzına 3-4 damla verip yutturuyorum. bakalım kesildi gibi ama aynı antibiyotik sonrası gibi tekrar başlamaz inşallah. ne yapacağımı şaşırdım walla. dpşkı analizi yaptrabileceğim bir labaratuar olsa buralarda bi balteri var mı yok mu analayacaz da o imkan da yok. ne yapsak abi bi akıl ver.

Geri