Karadeniz Pet

Dişinin erkeği ısırması

Mehmetyvz66

Yeni Üye
Arkadaşlar erkek kuşum 2 yıldır bende bı tane dişi aldım 1 ay kadar oldu alıştı biraz ama erkek kur yapıyor yaklaşınca dişi ısırıyor dişinin ceresi kahverengi suan ağzına kusarsa tamam hemen geliyo, dişi kura gelince git gelme misali arkadaş napayım ben yardımcı olun ara sıra kafeste üstüne atlıyor erkeğin erkekte artık korkuyor zorla yaklaşıyor ne yapmalıyım

10 gün kadar ayırma yöntemi uygulayabilrsiniz, bu süreçte mamayı muhakkak yapın. İçinde E vitamini olan bir yem takviyesi de edinin ve o şekilde sularına ekleyin. Kafesler birbirlerini görebilecekleri fakat yaklaşamayacakları şekilde olsun. Bunun için en iyisi aslında çifthane kafeslerdir, ayırma yönteminde tek kafes üzerindn daha rahat hareket edilir.
Hayırlı, sağlıklı üretimler.

10 gün kadar ayırma yöntemi uygulayabilrsiniz, bu süreçte mamayı muhakkak yapın. İçinde E vitamini olan bir yem takviyesi de edinin ve o şekilde sularına ekleyin. Kafesler birbirlerini görebilecekleri fakat yaklaşamayacakları şekilde olsun. Bunun için en iyisi aslında çifthane kafeslerdir, ayırma yönteminde tek kafes üzerindn daha rahat hareket edilir.
Peki uygulamaya calisicam ama onceden denedjm ayirmayi işe yaramdi tekrsr deniycem. Disari saliyorum kuslari bu siralar salmamam mi lazijm erkek aliskin baya bize cikmasa bagiriyor erkegi cikarip disiyi koysam nasil olur diside bu sefer kafeste dört dönüyor , alisma sureci yeterlimj sizce ayirma yontemi için ? Teşekkürler

Hayır, salmayacaksınız. Ayırma yönteminde de salmayacaksınız, birleştirdiğinizde de. Onlara dokunmayın, erkekle dahi ilgilenmeyin. Beli ki dişi stres yapmış.

Pekj hocam uygulayacagim yarin teşekkürler tekrar, sorum olursa sizw nasil ulasabilirim

Rica ederim.
Konu açarsanız daha iyi olacaktır, özelden mesajlara cevap vermiyorum prensip gereği. Eğer isterseniz konu da sormak istediğiniz kişileri de etiketleyebilirsiniz, genelde arkadaşlar bu şekilde yapıyorlar keza bende öyle.
Hayırlı geceler.

Rica ederim.
Konu açarsanız daha iyi olacaktır, özelden mesajlara cevap vermiyorum prensip gereği. Eğer isterseniz konu da sormak istediğiniz kişileri de etiketleyebilirsiniz, genelde arkadaşlar bu şekilde yapıyorlar keza bende öyle.
Hayırlı geceler.
Hocam bugün basladim dişi sürekli kafese tırmanıyor yemliğin içine girip kafasıyla karıştırıyor yere döküyor sürekli ötüyor . Ayrıca nijer tohumu çok önemli mi bende yok vitamin desteği vermeye başlayacağım mamada tamam ama kötü sonuç alırsam beni hayal kırıklığına uğratr erkekle ilgilenmiyorum dışarı çıkarmadim önerileriniz için teşekürler kolay gelsin

Hocam hangi mamayi vermeliyim birde e vitamini olan yemi nasil bulacam mumkunse bildiginiz marka varsa yazabilirmisiniz

Yumurta maması verebilirsin faydasını görürsün

Hocam bugün basladim dişi sürekli kafese tırmanıyor yemliğin içine girip kafasıyla karıştırıyor yere döküyor sürekli ötüyor . Ayrıca nijer tohumu çok önemli mi bende yok vitamin desteği vermeye başlayacağım mamada tamam ama kötü sonuç alırsam beni hayal kırıklığına uğratr erkekle ilgilenmiyorum dışarı çıkarmadim önerileriniz için teşekürler kolay gelsin
Tamam, birleştirmeyin e ikisine de gerekli işlemler dışında ellemeyin(yem değiştirmek, su değiştirmek vs.)
Mama yapımına özen gösterin, kızıştırıcı olarak nijeri çok kullanmayın. ARada bir nadir olarak kullanabilirsiniz, onun haricinde fazlası yağlanmaya neden olur. B yüzden daha sağlıklı yöntem olan havuç ve tarçın işinizi daha iyi görecektir emin olun. Nijerin yanında çoook sağlıklı ve doğal ürünlerdir. Mamaya ekleyebilirsiniz.
Hocam hangi mamayi vermeliyim birde e vitamini olan yemi nasil bulacam mumkunse bildiginiz marka varsa yazabilirmisiniz
Ben VİTALİS kullanıyorum ancak isterseniz çeşitli markalarda bulabilirsiniz; Nekton S-E gibi. Nekton E ayrı Nekton S ayrıdır, VİTALİS ayrı olarak kullanılmaz, tabiri caiz ise VİTALİS Nekton E-S birleşimidir diyebilirim. Tek halde verilir, ayrı 2 kutu ile uğraşmaktansa ben bu şekilde seviyorum. Yahut da Nektonları kullanan arkadaşlar daha iyi yorum yapacaklardır, şimdi gelip birileri bana kızmasın :)
VİTALİS'den bahsedersem İçinde birçok vitamini barındırır. Aynı zamanda bu günlük kullanımda da sakıncası olmayan bir takviyedir ve yararları büyüktür bacillus sublitis sayesinde müsin salgısı artar dolayısı ile probiyotik etkisi gösterir; probiyotiktir demiyorum, ancak sindirimde çok çok yararlı bir bakteridir. Akabininde A vitamini sayesinde, A vitaminine bağlı ishal oluşumuna önlem alınır vs. siz eburada birçok bilgi yaabilirim ancak hemen hemen her ürün aynıdır. Ben prensip gereği uçuk fiyatları sevmediğim için, orta halli takılırım. Sonuçta heps aynı etkiyi sağlıyor, kimi daha ağır kimi daha hafif olmak üzere tabi, aynı zamanda VİTALİS'in içerisinde E vitamini de vardır. Nektonlara göre daha hafif bir üründür, ben VİTALİS'i seviyorum yahut benimki alışkanlık diyebiliriz. Siz istediğiniz markayı seçebilrsiniz, bunların dışında da markalar elbette vardır.

Arkadaşlar, mama hakkında olası sorularınız için bu konuya da bakabilirsiniz, yahut da istediğiniz bir marka olan hazır mamalardan tercih de edebilirsiniz:
http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/mama-hk-bilgilendirme-sakuram.62649/

Hepimize hayırlı, sağlıklı üretimler dilerim. Biraz uzun oldu, bunun için de özür dilerim.

Geri