Karadeniz Pet

Dişinin kuluçka zamanında zayıflaması

mehmet altuntaş

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar dişim 20 gündür kuluçkada ilk kulçkası 6 tane yumurta yaptı 3. Yumurtadan sonra yattı şuan 1 tanesi dolu gibi dişi zayıfladı gibi geldi bana tüyleride dökülüyor petshoplardan hazır yumurta maması aldım veriyorum ama erkekte dişide yemiyor bu arada yemlerinin içine karıştırıyorum dişinin ölmesinden korkuyorum ne yapmam gerekiyor :( yardımcı olursanınız sevinirim.

Yem kabuklarını günlük temizle. Erkek yem vermese de dişi acıkınca kendisi yemini yiyecektir. yemlik rahat yiyebileceği şekilde ve yuvalığa yakın olursa iyi olur. Sulukta aynı şekilde. Dişinin kuluçkada zayıflaması ve tüy dökmesi normal. Özellikle göğüs altı tüyleri dökülür. Belki de yumurtalara daha sıcak temas için kendisi çekiyor tüyleri. Kısaca yem yemesini kolaylaştırın ve vitamin eksik olmasın. Vitamin olarak doğal mamaları tercih ediyorum ben. Sağlıklı bir kuluçka olur inşallah.

Dedigin gibi yaparım.dolu olan 1 yumurtayı kontrol ettim içinde önceden kırmızı damarlanma vardı bu gün baktıgımda içi siyah pek bişey görünmüyor acaba çıkma zamanındamı yumurtalara sayı vermedigimden bilmiyorum

Geri