petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişinin kuluçka zamanında zayıflaması

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve mehmet altuntaş tarafından 18 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. mehmet altuntaş

mehmet altuntaş New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar dişim 20 gündür kuluçkada ilk kulçkası 6 tane yumurta yaptı 3. Yumurtadan sonra yattı şuan 1 tanesi dolu gibi dişi zayıfladı gibi geldi bana tüyleride dökülüyor petshoplardan hazır yumurta maması aldım veriyorum ama erkekte dişide yemiyor bu arada yemlerinin içine karıştırıyorum dişinin ölmesinden korkuyorum ne yapmam gerekiyor :( yardımcı olursanınız sevinirim.

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Dişi ölmez korkma..
    Bir yumurta haşla, ortadan ikiye böl, ver. 4-5 saate kalanı al.
    Diğer yarısı dolapta dursun ertesi gün verirsin.

3. Muhabbet32

Muhabbet32 Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
    Yem kabuklarını günlük temizle. Erkek yem vermese de dişi acıkınca kendisi yemini yiyecektir. yemlik rahat yiyebileceği şekilde ve yuvalığa yakın olursa iyi olur. Sulukta aynı şekilde. Dişinin kuluçkada zayıflaması ve tüy dökmesi normal. Özellikle göğüs altı tüyleri dökülür. Belki de yumurtalara daha sıcak temas için kendisi çekiyor tüyleri. Kısaca yem yemesini kolaylaştırın ve vitamin eksik olmasın. Vitamin olarak doğal mamaları tercih ediyorum ben. Sağlıklı bir kuluçka olur inşallah.

4. mehmet altuntaş

mehmet altuntaş New Member

Beğenileri:
    0
    Dedigin gibi yaparım.dolu olan 1 yumurtayı kontrol ettim içinde önceden kırmızı damarlanma vardı bu gün baktıgımda içi siyah pek bişey görünmüyor acaba çıkma zamanındamı yumurtalara sayı vermedigimden bilmiyorum

Sayfayı Paylaş