petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişinin sürekli yuvalıkta zaman geçirmesi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Öztürk Uğur tarafından 8 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. Öztürk Uğur

Beğenileri:
    5
    Selam arkadaşlar,

1 - 2 hafta önce kuşlarım tüy dökümündeydi, tavsiye üzerine nektron bio aldım ve ylaf verdim gerçekten işe yaradı. yuvalığa sahte yumurta koydum ilk 2 3 gün dişi kuş dışarı attı, daha sonradan 3 4 gündür yuvalıkta 1 tane sahte yumurta var ve dişi kuş sürekli yuvalıkta zaman geçiriyor. Erkek kuş ile arada öpüşüyorlar . Bu tam olarak ne anlama geliyor ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:36 -->-> Daha önceki mesaj 20:54 --

Kimse cevap vermemiş ilginç bilgi paylaşmak bukadar zor olmamalı. Herneyse,

Yuvalığa sahte yumurta koyduktan sonra dişi kuş çok fazla zaman geçiriyordu ve dün kuşlarımın çiftleştiklerini gördüm bugünde aynı şekilde, fakat sürekli değil dişi kızıyor izin vermiyor.

Ek olarak,

Haftasonu yaptığım mama takviyesinden sonra bu olay gerçekleşti.

#1 Öztürk Uğur, 8 Şubat 2016
    Son düzenleme: 8 Şubat 2016
  2. Necdet ESEN

Beğenileri:
    12
    Sahte yumurta kuşlar fazla yumurtlamasın diye konulur amacın bu değil ama sanırım. Sahte yumurtayı al eğer çiftleştiklerini gorduysen hiç ilgilenme bir hafta on gune yumurta gelir inşallah.
    Mamayı ve vitamini eksik etme ayrıca e vitamini katkısı yaparsan guzel olur

3. Öztürk Uğur

Beğenileri:
    5
    Aldım artık sahte yumurtayı, nekton e ve s var bende

nekton e 'yi kuşlar eşe gelmeden 4 hafta boyunca kullanın yazıyor. çiftleştikten sonra nekton e kullanmamın bir zararı olur mu acaba ?

4. Necdet ESEN

Beğenileri:
    12
    yumurtalar tamamlanana kadar çiftleşme devam edecek. Mama takviyesine devam

Sayfayı Paylaş