petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişinin yaşı ve çiftleşme olgunluğu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve erbab tarafından 12 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. erbab

erbab Guest

İyi günler dişi ve erkeği yaklaşık 5-6 ay önce aldım. Aldığımda erkek büyüktü ama dişi için 2 aylık demişti satan kuşçu ama ne kadar doğru bilmiyorum. Aradan bu kadar zaman geçmesine rağmen halen dişi erkeğe alışamadı. Erkek yanaştığında dişi erkeğe vuruyor ya da kaçıyor.Sorum şu:

Acaba dişi 7 aylık kadar var mı ve çiftleşme olgunluğuna kuşlar ne zaman erişiyor?

2. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Dişiniz şu an tüy dökme dönemine girmiş. Vitamin desteğinde bulunmanızda fayda var. Ayrıca dediğiniz gibi yaklaşık 7-8 aylık. Çiftleşme için bir kaç ay daha beklemenizi öneririm. Kolay gelsin :)

3. erbab

erbab Guest

Teşekkürler. Peki bu tüy dökme dönemi ne kadar sürer ve ne tür bir yem ile vitamin desteğinde bulunabilirim acaba?

4. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    mama desteği ile kedine gelecektir,kuşunuz ilk resimde 7 aya yakın gibi duruyor ama ikinci resimde yaşında gibi,flaştan kaynaklanmıyorsa.gözlerindeki iris devamlı varmı

5. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Dişi kuş tam kıvamında hem kızışmaya başlamış hem yaşı uygun fazla rahatsız etmeden bakımını yapın biraz da sabır. Kafesteki oyuncakları çıkartın yuvalık yoksa takın.

6. R.MANTARCI

R.MANTARCI New Member

Beğenileri:
    0
    Yenimi anlaşamamaya başladılar.

7. erbab

erbab Guest

Yorumunuz için teşekkürler. İlk foto en son çektiğim fotograf. İnanın o kadar dikkat etmedim gözündeki irise. Acaba hazır mamalar var mı yoksa kendim mi yapmam gerek?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:28 -->-> Daha önceki mesaj 12:27 --

Hayır, ilk geldikleri günden beri yani 5-6 ay kadar...

8. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    14
    Kuşunuz 7 aylık civarı zaten

Sayfayı Paylaş