Karadeniz Pet

Dişinin yaşı ve çiftleşme olgunluğu

• Konbuyu başlatan erbab
  • Başlangıç tarihi
E

erbab

Guest
İyi günler dişi ve erkeği yaklaşık 5-6 ay önce aldım. Aldığımda erkek büyüktü ama dişi için 2 aylık demişti satan kuşçu ama ne kadar doğru bilmiyorum. Aradan bu kadar zaman geçmesine rağmen halen dişi erkeğe alışamadı. Erkek yanaştığında dişi erkeğe vuruyor ya da kaçıyor.Sorum şu:

Acaba dişi 7 aylık kadar var mı ve çiftleşme olgunluğuna kuşlar ne zaman erişiyor?

QXpAkA.jpg

MYaEz6.jpg

Dişiniz şu an tüy dökme dönemine girmiş. Vitamin desteğinde bulunmanızda fayda var. Ayrıca dediğiniz gibi yaklaşık 7-8 aylık. Çiftleşme için bir kaç ay daha beklemenizi öneririm. Kolay gelsin :)

Teşekkürler. Peki bu tüy dökme dönemi ne kadar sürer ve ne tür bir yem ile vitamin desteğinde bulunabilirim acaba?

mama desteği ile kedine gelecektir,kuşunuz ilk resimde 7 aya yakın gibi duruyor ama ikinci resimde yaşında gibi,flaştan kaynaklanmıyorsa.gözlerindeki iris devamlı varmı

Dişi kuş tam kıvamında hem kızışmaya başlamış hem yaşı uygun fazla rahatsız etmeden bakımını yapın biraz da sabır. Kafesteki oyuncakları çıkartın yuvalık yoksa takın.

Yenimi anlaşamamaya başladılar.

mama desteği ile kedine gelecektir,kuşunuz ilk resimde 7 aya yakın gibi duruyor ama ikinci resimde yaşında gibi,flaştan kaynaklanmıyorsa.gözlerindeki iris devamlı varmı

Yorumunuz için teşekkürler. İlk foto en son çektiğim fotograf. İnanın o kadar dikkat etmedim gözündeki irise. Acaba hazır mamalar var mı yoksa kendim mi yapmam gerek?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:28 -->-> Daha önceki mesaj 12:27 --

Yenimi anlaşamamaya başladılar.

Hayır, ilk geldikleri günden beri yani 5-6 ay kadar...

Geri