Karadeniz Pet

Dişi'nin Yumurtlama dönemi sonrası Temizlik ve Bakım

sekerse_tehlike

Meraklı Üye
Merhaba Arkadaşlar geçen hafta başladı yumurtlamaya 2günde bir yumurtluyor ilk ikisini kırdı 5. yumurta muhtemelen yarın gelir kanatlar hala düşük çünkü 1 tane daha var gibi arada giriyor içeri oturuyor üstüne yada yenisini mi cıkartmak için uğraşıyor bilmiyorum , ama yuvalığa daha önce koyuduğum talaşların hepsini dışarı boşalttı sürekli içeri talaş taşımak istemiyorum ben taşıdıkça o yuvalıktan dışarı atıyor istemiyor çıplak oturuyor üstüne , resimde gördüğünüz gibi bütün talaşı kafese boşalttı , birde bu dönem içersinde yuvalığa elimi sokmuyorum ellediğim iki yumurtayıda kırdı çünkü ikiside doluydu galiba sarıydı içi dokunmak istemiyorum yuvalığa fakat onun içini temizlemem gerekiyor mu ?
Kafes içi temizliği için baya bir talaş aldım kalan talaşları bir kısmını kafes altına boşaltıyım diyorum önerirmisiniz? :)

Talaş 1ay dursun sonra değiştiririm dönemden sonra

XvVWVR.jpg

RYmEL6.jpg

g5djz3.jpg

Talaş istemiyorsa şimdilik zorlamana gerek yok. Yavrular çıkana kadar yuvalık kirlenmeyecektir.
Yavrular çıktıktan sonra haftada bir anneyi kafese kışalayıp yuvalığı alıp içini temizlersin ve tekrar yavruları geri koyarsın. Yavruların büyüklüğüne göre talaş miktarını az az artırırsın ilk başta 1-2 çimdik yeter.
Bereketli üretimler olsun.

Talaş istemiyorsa şimdilik zorlamana gerek yok. Yavrular çıkana kadar yuvalık kirlenmeyecektir.
Yavrular çıktıktan sonra haftada bir anneyi kafese kışalayıp yuvalığı alıp içini temizlersin ve tekrar yavruları geri koyarsın. Yavruların büyüklüğüne göre talaş miktarını az az artırırsın ilk başta 1-2 çimdik yeter.
Bereketli üretimler olsun.
Cevap için oncelikle teşekkür ederim hocam,peki kafes içi temizligine dokunayim mi şuan için? Talaş oldu zemin onunla dursa zarari olur mu bi süre bide kuluçka süresi ne kadar oluyor ortalama bunlarin ? Kaç gün oturuyorlar

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri