petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişinin Yuvaya İlgisini Arttırmak İçin Yapılması Gerekenler

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Gokhan ERKAN tarafından 5 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Dişi kuşun yuvaya ilgisini arttırmak için ve yuvalığa girmesi için burada birkaç kişiden tarçın ve karanfil koy yuvaya dediklerini hatırlıyorum. Bunlar doğru bilgilerdir diye düşünüyorum. Araştırdığımda doğal ortamlarında da karanfili sevdiklerini farkettim. Bunların dışında önereceğiniz neler vardır? Şimdiden teşekkürler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:28 -->-> Daha önceki mesaj 12:37 --

Günceldir.

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Benim söyleyeceğim sadece sabır zamanla olacaktır inşaallah

3. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Usta doğru da sadece bu takımda oldu. Daha önce de baktım. Çok iyi anlaşıyorlar. Yem kusmalar falan filan ama neredeyse 6 aydır :) Geçen başka dişi attım. Erkek hiç anlaşmadı. Kavga gürültü zor ayırdım. :)

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    6 ay uzun bi zaman kuşları 3 hafta kadar ayır derim

5. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Onu da yaptım. Yapmadığım şey kalmadı. Yakında salacağım gitsin dişiyi :D İşin şakası tabii

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:59 -->-> Daha önceki mesaj 13:55 --

Günceldir.

6. İsmail YILDIRIM

Beğenileri:
    0
    6 ay uzun bir süre gerçekten de eğer yaşını doldurmuşsa sevmediği bir durum vardır. Ya eşini beğenmemiştir, ya yuvayı yada ortamını beğenmemiştir. En iyisi dişiyi değiştir atma :)

7. can gülerer

can gülerer New Member

Beğenileri:
    0
    yuvaya koyulacak karanfil taze karanfil mi olacak yoksa kurutulmuş mu ?

8. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Dostum sadece bu takımda böyle birşey oldu. İnan acayipte iyi anlaşıyorlar. Geçen ayırdım. Başka dişi attım istemedi. Delirdi erkek. Dişi de öyle. Hatta başka odaya koydum. Oradan bağırıp duyurdular seslerini birbirlerine :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:21 -->-> Daha önceki mesaj 18:33 --

Dostum farketmez. Tarçın da koyabilirsin. Maksat yuvalığa ilgiyi arttırmak.

9. esma cantürk

arkadaşlar muhabbet kuşumun yavruları oldu en büyüğü 24 günlük en küçüğü 14. bu zamana kadar anne de babada çok güzel bakıyorlardı yavrulara. şimdi galiba dişi yine yumurtlayacak yuvada eşelenip duruyor yavrulara bakmıyor ne yapmalıyım:(:(

10. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Bence önce bir konu başlığı aç ve oraya yaz. Buradan bu şekilde çok kişi görmez ve doğal olarak yardımcı olamazlar. soruna gelince de Anneyle babayı ayır. Çiftleşmediyse dişiyle erkek. Yavruları erkeğin yanına koy. Baktın olmuyor yavruları alıp sen besle.

11. ali.pasaoglu

Beğenileri:
    0

Konuyu merakla takip ediyorum, ben karanfil ve tarçını koydum, dişi kuşum tüyden çıktı, 1 haftadır erkekle beraber, ikisi de kızıştı, henüz yan gözle bile bakmıyorlar yuvaya, bu işin sırrı SABIR sanırım :)

12. Necdet ESEN

Beğenileri:
    12
    benim kuşlar da sizinki gibi ben de tarçın koydum yuvaya bir iki kafayı uzatıp baktılar bi daha ilgilenmediler şimdi karanfil deneyecem ama o da çare olmazsa daha esanslı şeyler denerim muhtemelen

13. ali.pasaoglu

Beğenileri:
    0
    Bence "yumurta kapıya dayanınca" mutlak yuvaya girecekler, sabırla bekleyeceğiz artık :)

14. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Tabii ki öncelik sabır. Onda hemfikirim. İşte takviye olarak bende karanfil ve tarçın ı biliyorum. Daha iyi bilenler varsa diye konu açtım :) Sadece biz takılıyoruz konuda :) Hayırlısı olsun inşallah Çekmeceli hemşehrim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:47 -->-> Daha önceki mesaj 18:46 --

Dedim ya bende daha fazla şeyler bilen varsa diye konu açtım. Meğer herkes bizim kadar biliyormuş herhalde :)

15. Emrehan DİLEKÇİ

Emrehan DİLEKÇİ Active Member

Beğenileri:
    1
    Tarçın rendeleyebilirsin abi, kuşun ilgisini çeker, kokusu kuşun yuvaya karşı ilgisini artıradabilir... :) Birazcıkta sabırla hallolur inşaallah... :)

#15 Emrehan DİLEKÇİ, 6 Şubat 2015
    Son düzenleme: 6 Şubat 2015
  16. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    İşte kardeşim bizde onu diyoruz. Karanfil ve tarçın :) Başka da yok. Ama bak [MENTION=13484]ali.pasaoglu[/MENTION] nunkiler karanfil, tarçın da dinlememişler ve yuvalığa girmemişler :)

#16 Gokhan ERKAN, 6 Şubat 2015
    Son düzenleme: 6 Şubat 2015
  17. Emrehan DİLEKÇİ

Beğenileri:
    1
    Abi içine biraz yem sepele, denedin mi hiç bilmiyorum ama belki alışabilir... :)

18. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Bu takımda denemediğim birşey kaldı. O da bize yakışmaz kardeşim :D

19. Emrehan DİLEKÇİ

Beğenileri:
    1
    Hahahahah boşver o zaman abi :D

20. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member