Karadeniz Pet

Dişinin Yuvaya İlgisini Arttırmak İçin Yapılması Gerekenler

Gokhan ERKAN

Onursal Üye
Dişi kuşun yuvaya ilgisini arttırmak için ve yuvalığa girmesi için burada birkaç kişiden tarçın ve karanfil koy yuvaya dediklerini hatırlıyorum. Bunlar doğru bilgilerdir diye düşünüyorum. Araştırdığımda doğal ortamlarında da karanfili sevdiklerini farkettim. Bunların dışında önereceğiniz neler vardır? Şimdiden teşekkürler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:28 -->-> Daha önceki mesaj 12:37 --

Günceldir.

Benim söyleyeceğim sadece sabır zamanla olacaktır inşaallah

6 ay uzun bi zaman kuşları 3 hafta kadar ayır derim

6 ay uzun bir süre gerçekten de eğer yaşını doldurmuşsa sevmediği bir durum vardır. Ya eşini beğenmemiştir, ya yuvayı yada ortamını beğenmemiştir. En iyisi dişiyi değiştir atma :)

yuvaya koyulacak karanfil taze karanfil mi olacak yoksa kurutulmuş mu ?

6 ay uzun bir süre gerçekten de eğer yaşını doldurmuşsa sevmediği bir durum vardır. Ya eşini beğenmemiştir, ya yuvayı yada ortamını beğenmemiştir. En iyisi dişiyi değiştir atma :)
Dostum sadece bu takımda böyle birşey oldu. İnan acayipte iyi anlaşıyorlar. Geçen ayırdım. Başka dişi attım istemedi. Delirdi erkek. Dişi de öyle. Hatta başka odaya koydum. Oradan bağırıp duyurdular seslerini birbirlerine :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:21 -->-> Daha önceki mesaj 18:33 --

yuvaya koyulacak karanfil taze karanfil mi olacak yoksa kurutulmuş mu ?
Dostum farketmez. Tarçın da koyabilirsin. Maksat yuvalığa ilgiyi arttırmak.

arkadaşlar muhabbet kuşumun yavruları oldu en büyüğü 24 günlük en küçüğü 14. bu zamana kadar anne de babada çok güzel bakıyorlardı yavrulara. şimdi galiba dişi yine yumurtlayacak yuvada eşelenip duruyor yavrulara bakmıyor ne yapmalıyım:(:(

arkadaşlar muhabbet kuşumun yavruları oldu en büyüğü 24 günlük en küçüğü 14. bu zamana kadar anne de babada çok güzel bakıyorlardı yavrulara. şimdi galiba dişi yine yumurtlayacak yuvada eşelenip duruyor yavrulara bakmıyor ne yapmalıyım:(:(
Bence önce bir konu başlığı aç ve oraya yaz. Buradan bu şekilde çok kişi görmez ve doğal olarak yardımcı olamazlar. soruna gelince de Anneyle babayı ayır. Çiftleşmediyse dişiyle erkek. Yavruları erkeğin yanına koy. Baktın olmuyor yavruları alıp sen besle.

Dişi kuşun yuvaya ilgisini arttırmak için ve yuvalığa girmesi için burada birkaç kişiden tarçın ve karanfil koy yuvaya dediklerini hatırlıyorum. Bunlar doğru bilgilerdir diye düşünüyorum. Araştırdığımda doğal ortamlarında da karanfili sevdiklerini farkettim. Bunların dışında önereceğiniz neler vardır? Şimdiden teşekkürler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:28 -->-> Daha önceki mesaj 12:37 --

Günceldir.

Konuyu merakla takip ediyorum, ben karanfil ve tarçını koydum, dişi kuşum tüyden çıktı, 1 haftadır erkekle beraber, ikisi de kızıştı, henüz yan gözle bile bakmıyorlar yuvaya, bu işin sırrı SABIR sanırım :)

Konuyu merakla takip ediyorum, ben karanfil ve tarçını koydum, dişi kuşum tüyden çıktı, 1 haftadır erkekle beraber, ikisi de kızıştı, henüz yan gözle bile bakmıyorlar yuvaya, bu işin sırrı SABIR sanırım :)

benim kuşlar da sizinki gibi ben de tarçın koydum yuvaya bir iki kafayı uzatıp baktılar bi daha ilgilenmediler şimdi karanfil deneyecem ama o da çare olmazsa daha esanslı şeyler denerim muhtemelen

benim kuşlar da sizinki gibi ben de tarçın koydum yuvaya bir iki kafayı uzatıp baktılar bi daha ilgilenmediler şimdi karanfil deneyecem ama o da çare olmazsa daha esanslı şeyler denerim muhtemelen

Bence "yumurta kapıya dayanınca" mutlak yuvaya girecekler, sabırla bekleyeceğiz artık :)

Tabii ki öncelik sabır. Onda hemfikirim. İşte takviye olarak bende karanfil ve tarçın ı biliyorum. Daha iyi bilenler varsa diye konu açtım :) Sadece biz takılıyoruz konuda :) Hayırlısı olsun inşallah Çekmeceli hemşehrim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:47 -->-> Daha önceki mesaj 18:46 --

Dedim ya bende daha fazla şeyler bilen varsa diye konu açtım. Meğer herkes bizim kadar biliyormuş herhalde :)

Tarçın rendeleyebilirsin abi, kuşun ilgisini çeker, kokusu kuşun yuvaya karşı ilgisini artıradabilir... :) Birazcıkta sabırla hallolur inşaallah... :)

Son düzenleme:
Tarçın rendeleyebilirsin abi, kuşun ilgisini çeker, kokusu kuşun yuvaya karşı ilgisini artıradabilir... :) Birazcıkta sabırla hallolur inşaallah... :)
İşte kardeşim bizde onu diyoruz. Karanfil ve tarçın :) Başka da yok. Ama bak [MENTION=13484]ali.pasaoglu[/MENTION] nunkiler karanfil, tarçın da dinlememişler ve yuvalığa girmemişler :)

Son düzenleme:
Abi içine biraz yem sepele, denedin mi hiç bilmiyorum ama belki alışabilir... :)

Geri