Karadeniz Pet

Dişiye erkek aldım fakat ?..

ques1

Yeni Üye
merhabalar yaklaşık 3,5 4 yaşında dişim var çok hareketli ve 5 6 kelime konuşabiliyor lakin ben evde olmadığım zaman üzülüyordum açıkçası haline bende yanına kuzenimdeki erkek kuşu aldım oda 2 yaşında

ilk önce 1gün boyunca ayrı kafeslerde yan yana tuttum alışmaları adına
bugun 2.gün dişiyi saldım erkek kafes içerisinde bu görüntüler cıktı ortaya video aşağıda

http://sendvid.com/ircdby5t

bu hallerini görünce 2sinide salmaya karar verdim

erkek yanına gitmek için can atıyor lakin dişi aman allahım böyle bir kaçış yok ordan oraya ordan oraya ucup duruyor ciyak ciyak bağırıyor kaçarken

ne yapmam gerekiyor ? direk kafese erkeği atsam mı atmasam mı kararsızım

2sininde resmi aşağıda bulunuyor

Dişi
pP51Ba.jpg

Erkek
kvMonD.jpg

birkaç şey belirtmek isterim.
öncelikle dişinizin eşe atılmak için biraz yaşlı olduğunu düşünüyorum. yavru alırsınız ancak bu durum dişiyi yorabilir.
erkeği dişinin yanına değil, dişiyi erkeğin yanına koyun. yıllardır insan temasına alışık olduğundan kendi türünden korkması normaldir. siz dışarıda tanıştırmaya devam edin. eğer bir kavga olmazsa da dişiyi erkeğin kafesine alın.

Valla ustam bende bizim dişi yaklasık 1 senedır yalnızdı eş aldım.
Sonra dün aldığım eş yavru gibiydi değiştirdim gittim güzel kalıplı sağlıklı bir erkek aldım.
Bizim kız rahat vermıyor gagalıyor dıgerınıde gagalamıstı umarım anlaşırlar sizinkide o tarz olmuş koyun bekleyın alışrlar inşşlh zamanla

amacım çiftleştirmek vs de değil yol arkadaşı olsunlar yeterli

Bence es olurlar aynı kafese koyun bir kere yavru alın bi yavru kuzeninize bi yavru size sonra alıştırma ve konuşturmaya devam

aynı kafese koyun eş tıtar gibime geliyor bunlar ama konuşmayı unuta bilirler ....ha bu arada ateşle barut bir arada durmaz eş tutarlarsa çiftleşirler

Kuşunuza arkadaş veya eş almak için çok gecikmişsiniz malesef ki.5 yıldır insanların yanında büyüyen bir kuşa arkadaş edinmesi için fazla ümit bağlamayın.İmkansız değil.Eş tutarlarsa yavru gelebilir.Ama dediğim gibi bunun için biraz gecikmişsiniz.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri