Karadeniz Pet

Dişiyi değiştim bakarmısınız !

Leyla Sömür

Meraklı Üye
Arkadaşlar bende bir dişi vardı 5 aydır bekliyorum yapmadığım şey kalmadı ama bana yavru vermedi şimdi az önce dişiyi değiştim dişide hamilelik belirtileri var ama emin değilim.İkiside sakin sakin duruyor bu hep böylemi devam edicek eş olmaları ne kadar sürer

NOT:Dişinin bir eşi vardı.Ayırdım benim erkekle eş tutturucam inş.
http://i.hizliresim.com/jJJWlG.jpg

http://i.hizliresim.com/2779G0.jpg

Erkek kuş maşallah iyi derecede. Ama dişi de guzel, dişi de yumurta var lakin o yumurtayı sağlıklı çıkartıp yavru çıkaracağını sanmıyorum, yer ve eş değişikliğinden dolayı bu dönemki yumurtaları kurtarma sansı çok düşük, bir sonraki dönemde gayet başarılı olur, guzel takım olacak eş tutarlarsa

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:37 -->-> Daha önceki mesaj 16:36 --

Dişiyi,i erkeğinden ayırmakla hata yapmışınız, yavru dönemini atlattıktan sonra ayırsaydın keşke

1.5 2 yaşında bugün yarın yumurtlar, yuvalık takılımı

Eş değiştirdiğiniz için yer değişikliğinden dolayıkuş yumurtaya yatmaz, çok yaşadım bunu, onun için hevesi gitmiştir, ilk eşinin yanına atın dişiyi duruyorsa

Arkadaşım diğer kuşu alıcak imkanım yok ben bu kuşu petshoptan aldım.Şimdiki kuluçkası olmazsa diğer kuluçkada mı olmaz.

Diğer kuluçkada eşleşirse olur tabii, ama şuan strese girdiği için yavru alma ihtimali çok düşük, ayrıca yumurta bahsettiğim şey yağlanmada olabilir yumurta varmış gibi pozisyon verir, hayırlısı bakalım

Teşekkür ederim kardeş bu forum sayfasından memnunum allah razı olsun :)

anlıyamadığım konu şu bir kuş yavru vermiyor diye neden değiştirilsinki benimkilerde vermiyordu 1 sene oldu alalı kuşları ve ilk meyvelerini verdiler 10 gün önce (http://www.muhabbetkusu.com.tr/sorulariniz-ve-cevaplarimiz/yumurta-sorunu-18264.html)
kuşlara ve diğer hayvanlara robot muamelesi yapmayın onlarında kalbi var birde marifetmiş gibi yazmışsınız eşinden ayırdım diye. yapılan şey bence son derece yanlış onların yavru sahibi olmasını herkez istiyor ama herşeyin yeri ve zamanı var.

Ben burda fikir istemedim ben burda bilgi istedim.Dediklerinin hepsini biliyorum saolun.

Eş değiştirdiğiniz için yer değişikliğinden dolayıkuş yumurtaya yatmaz, çok yaşadım bunu, onun için hevesi gitmiştir, ilk eşinin yanına atın dişiyi duruyorsa

maksat sadece fikir vermekse buyrun arkadaşın fikrine katılıyorum.

dısı yaslı galıba erkek genc bundan yavru alamasın petsopcu kusunu satmıs 4 yas tan sonra verım duser

Leyla hanım elinizdeki dişinin eşi hangisi ise onun yanına atın Bi ihtimal yumurtaya yatma durumu olabilir yumurta çıkmadan, ayrıca petshop kuşu satar parasına bakar, siz bilirsiniz, ben yumurtalı yavrulu takım aldığım halde yer değişikliğinden dolayı anne beslemesi, 2 Jumbo yavrumu ve 5 yumurtayı heba ettim, başımdan birebir geçti,

bi ara bende yavru alamıyorum diye üretici bi tanıdıktan yumurtalı çift aldım sonra forumda olayların istediğim gibi gitmeyeceğini anlayınca vazgeçtim. dişi yumurtlasa bile yere yumurtlar yumurtasını çünkü kendi yuvası yok şuanda yuvaya alışması için zaman gerekir inşallah bi dahaki sefere yavru alırsınız ne diyim

2 arada bir darda kaldım.İkisini alıcak bi imkanım yok bendeki erkeğide veremem manevi değeri çok yüksek çünkü..

Geri