petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişiyi değiştim bakarmısınız !

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Leyla Sömür tarafından 6 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Leyla Sömür

Leyla Sömür New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar bende bir dişi vardı 5 aydır bekliyorum yapmadığım şey kalmadı ama bana yavru vermedi şimdi az önce dişiyi değiştim dişide hamilelik belirtileri var ama emin değilim.İkiside sakin sakin duruyor bu hep böylemi devam edicek eş olmaları ne kadar sürer

NOT:Dişinin bir eşi vardı.Ayırdım benim erkekle eş tutturucam inş.
    http://i.hizliresim.com/jJJWlG.jpg

http://i.hizliresim.com/2779G0.jpg

2. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Erkek kuş maşallah iyi derecede. Ama dişi de guzel, dişi de yumurta var lakin o yumurtayı sağlıklı çıkartıp yavru çıkaracağını sanmıyorum, yer ve eş değişikliğinden dolayı bu dönemki yumurtaları kurtarma sansı çok düşük, bir sonraki dönemde gayet başarılı olur, guzel takım olacak eş tutarlarsa

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:37 -->-> Daha önceki mesaj 16:36 --

Dişiyi,i erkeğinden ayırmakla hata yapmışınız, yavru dönemini atlattıktan sonra ayırsaydın keşke

3. Leyla Sömür

Leyla Sömür New Member

Beğenileri:
    0
    Peki dişi kaç güne yumurtlar ? Vede dişi kaç yaşında?

4. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    1.5 2 yaşında bugün yarın yumurtlar, yuvalık takılımı

5. Leyla Sömür

Leyla Sömür New Member

Beğenileri:
    0
    Evet takılı ama dişi sap gibi duruyor niye öyle :)

6. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Eş değiştirdiğiniz için yer değişikliğinden dolayıkuş yumurtaya yatmaz, çok yaşadım bunu, onun için hevesi gitmiştir, ilk eşinin yanına atın dişiyi duruyorsa

7. Leyla Sömür

Leyla Sömür New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşım diğer kuşu alıcak imkanım yok ben bu kuşu petshoptan aldım.Şimdiki kuluçkası olmazsa diğer kuluçkada mı olmaz.

8. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Diğer kuluçkada eşleşirse olur tabii, ama şuan strese girdiği için yavru alma ihtimali çok düşük, ayrıca yumurta bahsettiğim şey yağlanmada olabilir yumurta varmış gibi pozisyon verir, hayırlısı bakalım

9. Leyla Sömür

Leyla Sömür New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim kardeş bu forum sayfasından memnunum allah razı olsun :)

10. sebnemrah

sebnemrah Guest

anlıyamadığım konu şu bir kuş yavru vermiyor diye neden değiştirilsinki benimkilerde vermiyordu 1 sene oldu alalı kuşları ve ilk meyvelerini verdiler 10 gün önce (http://www.muhabbetkusu.com.tr/sorulariniz-ve-cevaplarimiz/yumurta-sorunu-18264.html)
    kuşlara ve diğer hayvanlara robot muamelesi yapmayın onlarında kalbi var birde marifetmiş gibi yazmışsınız eşinden ayırdım diye. yapılan şey bence son derece yanlış onların yavru sahibi olmasını herkez istiyor ama herşeyin yeri ve zamanı var.

11. Leyla Sömür

Leyla Sömür New Member

Beğenileri:
    0
    Ben burda fikir istemedim ben burda bilgi istedim.Dediklerinin hepsini biliyorum saolun.

12. sebnemrah

sebnemrah Guest

maksat sadece fikir vermekse buyrun arkadaşın fikrine katılıyorum.

13. orhan coşar

orhan coşar New Member

Beğenileri:
    0
    dısı yaslı galıba erkek genc bundan yavru alamasın petsopcu kusunu satmıs 4 yas tan sonra verım duser

14. Leyla Sömür

Leyla Sömür New Member

Beğenileri:
    0
    1.5-2 yasında dedıler yanılıyo olabılırsınız belki ?

15. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Leyla hanım elinizdeki dişinin eşi hangisi ise onun yanına atın Bi ihtimal yumurtaya yatma durumu olabilir yumurta çıkmadan, ayrıca petshop kuşu satar parasına bakar, siz bilirsiniz, ben yumurtalı yavrulu takım aldığım halde yer değişikliğinden dolayı anne beslemesi, 2 Jumbo yavrumu ve 5 yumurtayı heba ettim, başımdan birebir geçti,

16. tolga arslan

tolga arslan New Member

Beğenileri:
    0
    bi ara bende yavru alamıyorum diye üretici bi tanıdıktan yumurtalı çift aldım sonra forumda olayların istediğim gibi gitmeyeceğini anlayınca vazgeçtim. dişi yumurtlasa bile yere yumurtlar yumurtasını çünkü kendi yuvası yok şuanda yuvaya alışması için zaman gerekir inşallah bi dahaki sefere yavru alırsınız ne diyim

17. Leyla Sömür

Leyla Sömür New Member

Beğenileri:
    0
    2 arada bir darda kaldım.İkisini alıcak bi imkanım yok bendeki erkeğide veremem manevi değeri çok yüksek çünkü..

Sayfayı Paylaş