Karadeniz Pet

Dişiyi erkeğin yanına salma ve çiftleştirme

Caner

Meraklı Üye
Merhaba öncelikle iyi aksamlar bende evimde muhabbet kuşu üretmek istiyorum 2gün önce dişi bir kuş aldım 7-8 aylık 1ay öncede erkek kuşum var idi suan 9aylık suan ayrı kafesteler daha ne kadar süre ayrı kafeste tutmalıyım vede çiftleştirirken nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkürler :)

Erkeğin kafesine yuvalığı tak dişiyi görebileceği ama çok takın olmayan bir mesafede en az 1 hafta tut daha erken atma yanına çünkü kuş anca ortama alışacaktır her iki kuşunda yemine veya mama yiyolarsa mamalarına nijer tohumu ekle iyice kızıştıklarında birleştirebilirsin

peki bu süre içerisinde ben kuşlarımı odama salıyorum sakıncası olurmu yoksa kafeslerinden dısarı salmıyayımmı

Kafesleri yan yana koy birleştir yusufun dediği gibi erkeğin kafesine yuvalığı tak 1 hafta bekle sonra yeni aldığını sal dışarıya bi alışsın sonraikisini sal dışarıya arkadaş olurlar

Ezɑn Dinmez, bɑyrɑk İnmez, Vɑtɑn bölünmez..

bu gün 2sinide saldım uzu süre dısarıda kaldılar sonra içeri girdigimde sirke hanımda limon beyin kafesine girmiş idi ama ben yine dişiyi kendi kafesine koyup ayırdım erken salmakla hatamı ettim acaba ?

Tabikii keşke yapmayaydın be kardeşim.

Dişi ortama bi alışaydı sizi biraz daha tanıyaydı

Amacın biran önce çiftleştirmekse kuşları salma ayırmanın amacı bu zaten kafes dışında yan yana geliyorlarsa nasıl kızgınlık oluşacak ha acelem yok zamanla çiftleşsinler diyorsan dişiyi koy yanına erkeğin yuvalığı tak mutlu mutlu yaşasınlar çiftleşsinler :)

peki bundan sonra salmıyacağım ama ne kadar süre salmıyayım 1hafta kadar felanmı

Kardeşim ben kuşları haftada 1 kere salıyorum kilere akşam 8 de sabag 10da geri koyuyorum sende müsait bir odada sabah akşam fark etmez 6 7 saat açıkta kalsın. Ama baktın yanlış şeyler yaptı hemen kafese atki yaptığını anlasın. Ama sen 2 hafta sonra bu düzene geç saatlerini ve gününü belirle her hafta sal. Benimkiler alıştı valla 8 dedinmi tavan yapıyorlar [emoji16] hergün salmıyorum tabi. Bu arada kuşlar uçmaya alışacak o yüzden kafes umarım geniştir benimki baya geniş uçucak derecede.

Geri